Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaune diplomus gavę jaunieji gydytojai atsuko nugaras juos sveikinusiam sveikatos ministrui Vyteniui Andriukaičiui

LSMU absolventams įteikti diplomai
Luko Kzakevičiaus nuotr. / LSMU absolventams įteikti diplomai
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno „Žalgirio“ arenoje penktadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmių metu pagerbti ir garbės daktarai. Ceremonijoje nesvetingai sutiktas sveikatos ministras Vytenis Andriukaitis – dalis absolventų jam atsuko nugaras.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Mes protestuojame prieš sveikatos ministro užmojus išsiųsti jaunus specialistus į kaimus. Ten mes neturėsime galimybių tobulėti“, – sakė protestuojantys absolventai. Nugaras atsuko apie 100 jaunųjų gydytojų rezidentų.

LSMU absolventų protestas kalbant V.Andriukaičiui
LSMU absolventų protestas kalbant V.Andriukaičiui

Nesutinka su ministro vykdoma politika

Absolventas Rokas tvirtino, kad toks tylus protestas, parodant nugaras kalbant V.Andriukaičiui, sumanytas norint parodyti, kad jaunieji gydytojai nesutinka su jo politika. „Sveikatos ministrai į patarėjų kolegijas kviesdavo pacientų, gydytojų, studentų sąjungų atstovus, o dabartinis ministras šių svarbių sveiktos sistemoje grupių atsisakė. Dėl to ir jo vykdoma politika yra chaotiška: vieną dieną priimamas nutarimas, kitą – atšaukiamas", – sakė Rokas.

Absolventai taip pat piktinasi, kad V.Andriukaitis, anot jų, priešina visuomenę ir gydytojus. „Jis teigia, kad vos ne kiekvienas gydytojas per kelis darbus uždirba iki 30 tūkst. litų, nors tai labai toli iki tiesos. Ministras priešina ir gydytojus bei ligoninių vadovus“, – įsitikinęs Rokas.

Protestavusių absolventų nuomone, V.Andriukaitis kalbėdamas apie privalomus paskyrimus į rajonus verčiau pagalvotų apie jaunų specialistų sąlygas provincijoje, jų gerinimą. „Be to, nemažai absolventų ir taip planuoja važiuoti dirbti į mažų miestų ligonines, todėl nelabai suprantami tokie ministro pasiūlymai versti jaunimą vykti į regionus“, – mano Rokas.

Tūkstantis diplomų

Universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas pasveikino sėkmingai baigusius studijas absolventus ir linkėjo siekti kitų savo tikslų. 

„Visada džiugu išleisti naują, alternatyviai ir drąsiai mąstančią jaunų medikų laidą. Tikiu, jog šie jauni žmonės ne tik sėkmingai įgyvendins ir kitus savo tikslus, bet taps ir pavyzdžiu ateinančioms kartoms. Džiugu, jog daugelis absolventų pasirinko tęsti studijas šiame universitete ir toliau“, – kalbėjo R.Žaliūnas.

Luko Kzakevičiaus nuotr./LSMU absolventams įteikti diplomai
Luko Kzakevičiaus nuotr./LSMU absolventams įteikti diplomai

Pasak LSMU viešųjų ryšių specialistės Laimos Zakaraitės, šiemet diplomai įteikti 1012 absolventų. „Su kiekviena laida mūsų universitete pastebime vis daugiau ambicingų ir veržlių žmonių. Studentai pasižymi atsakingu požiūriu į studijas ir darbą“, – kalbėjo L.Zakaraitė.

Rado darbą

Kalbinti absolventai teigė planuojantys dirbti Lietuvoje. Kai kurie jų jau rado darbą dar studijuodami. „Džiaugiuosi tapęs diplomuotu specialistu. Kol kas tai yra pats vertingiausias mano žinių įvertinimas. Dar nesvarsčiau apie tolimesnes studijas. Bestudijuodamas gavau darbą pagal specialybę. Tai tik įrodo, jog LSMU puikiai parengia farmacininkus“, – sakė absolventas Renaldas Pavydis.

Darbą rado ir kineziterapijos studijas baigusi Agneta Šepetkaitė. „Dar studijuodama universitete radau darbą pagal specialybę. Džiaugiuosi tuo ir teisingu savo pasirinkimu studijuoti būtent šioje aukštojoje mokykloje“, – sakė mergina.

Luko Kzakevičiaus nuotr./LSMU absolventams įteikti diplomai
Luko Kzakevičiaus nuotr./LSMU absolventams įteikti diplomai

Mediciną baigusi Lina Pankratjevaitė taip pat džiaugėsi gražia švente ir gautu magistro diplomu. „Rankose laikau medicinos gydytojo diplomą! Išsipildė didžiausia mano svajonė. Esu be galo laiminga. Ketinu tęsti studijas pasirinktoje LSMU rezidentūroje“, – kalbėjo ji.

Pirmieji garbės daktarai

Renginio metu buvo pirmąkart teikiamos ir LSMU garbės daktarų regalijos. Pirmaisiais po Lietuvos veterinarijos akademijos ir Kauno medicinos universiteto sujungimo į LSMU garbės daktarais tapo Prancūzijos profesoriai Jeanas Philippe'as Assalas ir Michelas Rolandas Magistris.

J.P.Assalui garbės daktaro regalijos įteiktos už bendradarbiavimą ir pagalbą vykdant aukštųjų medicinos studijų reformą LSMU, ilgametį bendradarbiavimą ir pagalbą įdiegiant pacientų, sergančių lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis, mokymo programas, ugdant specialistus, ypač prisidėjusius diegiant šiuolaikišką cukrinio diabeto kontrolės modelį Lietuvoje.

Antruoju LSMU garbės daktaru paskelbtas Šveicarijos ir Prancūzijos pilietybes turintis M.R.Magistris.

Garbingas vardas jam įteiktas už Šveicarijos finansinių investicijų paramos Lietuvos sveikatos priežiūros programoms organizavimą, iniciatyvą ir pagalbą įdiegiant klinikinės neurofiziologijos projektus ir ugdant Lietuvos specialistus.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką