Dabar populiaru
Sportas gyvai
Advertisement
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 25d. 16:19

Kauno klinikose registruotas 65-erių donoras išgelbės ne vieno žmogaus gyvybę

Inkstai bus transplantuoti Lietuvoje laukiantiems recipientams, o kepenys išgabentos į Vokietiją.
Pranešimo autorių nuotr. / Inkstai bus transplantuoti Lietuvoje laukiantiems recipientams, o kepenys išgabentos į Vokietiją.
Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad spalio 25 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose buvo registruotas potencialus 65-erių amžiaus donoras.

Kepenis gaus recipientas Vokietijoje

Po pokalbio su gydytojais, donoro artimieji priėmė kilnų sprendimą – paaukoti organus donorystei. Nustatyta, kad transplantacijai yra tinkami donoro inkstai ir kepenys.

Inkstai bus transplantuoti tinkamiems recipientams Lietuvoje – tai atliks Kauno klinikos. Šiais metais buvo atliktos jau 78 inkstų transplantacijos – 70 mirusio donoro ir 8 gyvo donoro inkstų transplantacijos.

Tuo tarpu kepenų transplantacijai tinkamų recipientų Lietuvoje nebuvo rasta. Tokiu atveju organai yra pasiūlomi užsienio šalių transplantacijos centrams. Per „Eurotransplant“ organizaciją buvo rastas tinkamas recipientas Vokietijoje.

Pirmadienį, apie 9 val. ryto, kepenis į Vokietiją gabensiantis lėktuvas nusileido Kauno oro uoste. Organas bus išgabentas į ligoninę, kurioje bus atlikta kepenų persodinimo operacija jos laukusiam recipientui.

Donorinio organo laukia šimtai žmonių

NTB praneša, kad šiuo metu Lietuvoje organų transplantacijos laukia 279 recipientai – 114 laukia inksto, 3 – kasos inksto komplekso, 53 – širdies, 6 – plaučių, 4 – širdies ir plaučių komplekso, 99 – kepenų. Į šį sąrašą patenka ir 2 vaikai.

Šiuo metu Lietuvoje organų donorais gali tapti visi pilnamečiai asmenys, kurie pasirašo sutikimą ir įsigyja donoro kortelę. Tokių asmenų šiandien Lietuvoje yra kiek daugiau nei 37 tūkst.

Neretai organo transplantacijos žmonės laukia kelis mėnesius ar net metus.

Organų transplantacija kai kuriems asmenims yra vienintelė viltis išgyventi – neretai organo transplantacijos žmonės laukia kelis mėnesius ar net metus, o kai kurie miršta reikiamo organo taip niekada ir nesulaukę.

Viltį išgyventi recipientams didina ir aktyvus tarptautinis šalių bendradarbiavimas, kuris yra itin svarbus siekiant užtikrinti efektyvią organų donorystę išgelbėjant kuo daugiau žmonių gyvybių.

Šiais metais į užsienį iš Lietuvos jau buvo išgabenti šeši organai: dveji plaučiai, dvejos kepenys ir viena širdis į Vokietiją, bei vienos kepenys į Šveicariją. Į Lietuvą iš kitų šalių šiais metais buvo atgabenti du organai: širdis ir kepenys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką