Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 13d. 13:11

Kauno klinikų vadovo konkursas: tyla prieš audrą?

Renaldas Jurkevičius ir Juozas Pundzius (d.)
E.Ovčarenko ir Kauno klinikų nuotr. / Renaldas Jurkevičius ir Juozas Pundzius (d.)

Birželio 10 d. paaiškėjo, kad didžiausia Lietuvoje daugiaprofilinė gydymo įstaiga Kauno klinikos turės naują vadovą. Po konkurso generalinio direktoriaus pareigoms užimti ir jo laimėtojas, ir kitas pretendentas – dabartinis vadovas – atsitvėrė tylos siena. Pastarasis nekomentuoja, ar ketina skųsti konkurso komisijos sprendimą. Jei nuspręstų skųsti, Kauno klinikos naujo vadovo liepos 1 d., kaip planuojama, greičiausia neturės.

Iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), kurie yra klinikų steigėjai, sudaryta šešių žmonių komisija vienbalsiai nusprendė, kad 18 metų gydymo įstaigai vadovavęs Juozas Pundzius turės užleisti kėdę LSMU prorektoriui studijoms Renaldui Jurkevičiui. Komisijos pirmininkas – LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas.

Priėmus naują tvarką, gydymo įstaigų vadovai nuo šiol gali būti renkami tik vienai 5 metų kadencijai. Kalbama, kad didelę įtaką medicinos pasaulyje turintis J.Pundzius tikėjosi laimėti konkursą ir Kauno klinikoms vadovauti dar penkerius metus, todėl R.Jurkevičiaus pergalė jam buvo didelis netikėtumas ir smūgis. Spėjama, kad beveik du dešimtmečius klinikoms vadovavęs medikas lengvai savo posto gali ir nepalikti.

Per tris darbo dienas J.Pundzius turi teisę apskųsti konkurso baigtį. Kol kas SAM nėra gavusi jo skundo. 15min.lt žurnalistams pavyko antradienį prisiskambinti dabartiniam Kauno klinikų vadovui, tačiau jis pakomentuoti konkurso rezultatų ir atsakyti, ar ketina juos skųsti, nepanoro ir padėjo ragelį. Į pakartotinius skambučius neatsiliepė.

R.Jurkevičius su žurnalistais bendrauti neatsisako, tačiau situacijos nekomentuoja, teigdamas, kad tai būtų neetiška, kol sveikatos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis nepasirašė darbo sutarties. Anksčiau jis yra sakęs, kad konkursas buvęs skaidrus.

Jei niekas nepareikš jokių pretenzijų ir procesas vyks sklandžiai, naujasis Kauno klinikų vadovas pareigas turėtų pradėti eiti nuo liepos 1 dienos.

Jei pretenzijų bus, procesas gali ilgokai užsitęsti. Konkurso nelaimėjęs pretendentas gali išsiųsti skundą paštu paskutinę tam skirtą dieną, t. y. birželio 13 d. Tuomet, greičiausia, tik pirmadienį, birželio 17 d., paaiškėtų, kad konkurso baigtis skundžiama.

SAM atstovai 15min.lt informavo, kad, net jei konkursas per tris dienas nebūtų apskųstas, J.Pundzius turi teisę per mėnesį kreiptis į teismą dėl komisijos sprendimo. Jei kreiptųsi į teismą, proceso trukmė – sunkiai prognozuojama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

07:46
01:30
01:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką