Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 09:05

Kepenų gera sveikata – geros organizmo būklės sąlyga. Ką vertėtų žinoti?

Kepenys – organas, pirmiausiai sutinkantis visus nuodus ir žalingus faktorius, patenkančius į žmogaus ir aukštesniųjų žinduolių organizmą.
Gydytojas Jokūbas Fišas
Gydytojas Jokūbas Fišas / „Mantrapharm“ nuotr.

Šiuolaikinis gyvenimas nestokoja žalojančių medžiagų prasiskelbiančių tiek iš išorės su maistu, gėrimais, oru, tiek iš kūno vidaus apsirgus, sutrikus medžiagų apykaitai, pakliuvus į ekstremalias sąlygas. Su visomis šiomis negandomis tenka susidurti kepenims (lot. hepar). Taigi geras kepenų funkcinis stovis, o tiksliau sveikata yra pagrindinė geros organizmo būklės sąlyga.

Detoksikacija, kepenų valymas, tiubažai nuo senų senovės naudojami tiek liaudies, tiek oficialioje rytų ir vakarų medicinoje. Vėlgi pastebėta, kad kai kurie augalai itin pravartūs gerinant kepeninius negalavimus: pageltimą, silpnumą, apatiją, žarnyno veiklos sutrikimus, miego pakitimus, iškreiptą apetitą, pokyčius odoje, plaukų slinkimą, išbalimą.

Vakarų mokslininkai apibendrino šiuos fitoterapinius (augalinio gydymo) duomenis, atliko mokslinius tyrimus, pridėjo sintetinius preparatus ir pasiūlė eilę gydomųjų mišinių kepenų funkcijai gerinti bei kaip pagalbinę priemonę kepenų ligoms gydyti.

Naujas ir, mano nuomone, „labiausiai apginkluotas“ mišinys yra Vokietijos farmakologų sukurtas „LiverComp“. Kapsulėje yra sumaišyti artišokų lapų ekstraktas, ciberžolės ekstraktas, tikrojo margainio sėklų ekstraktas, pipirų ekstraktas, cholinas, selenas, B grupės vitaminai, alfa-lipolinė rūgštis. Kiekviena iš šių sudedamųjų dalių padeda palaikyti normalią kepenų funkciją, o jų visuma veikia sinergiškai.

Mano suvokimu, „LiverComp“ vartoti reiktų, kai jaučiami peršalimo, virusinių ligų simptomai, sąlygoti imuniteto stokos, jaučiamas bendras silpnumas, vargina prastas miegas, yra viršsvoris ir, žinoma, kepenų funkcijos sutrikimai: maudimas dešiniajame pašonkaulyje, kartumas burnoje. Kaip pagalbinė palaikomoji priemonė šis preparatas gali būti skiriamas sergant kepenų ligomis. „LiverComp“ naudotinas ir blogojo cholesterolio mažinimo tikslu, detoksikacijai, susiduriant su įvairiais maistiniais ar buitiniais toksinais.

Daugiau informacijos www.mantrapharm.lt

Prieš vartodami pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Neviršyti nustatytos rekomenduojamos dozės. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas. Svarbu įvairi ir subalansuota mityba bei sveikas gyvenimo būdas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką