„Vaistinių magnolijų žiedai palengvina alergines reakcijas ir sinusitą. Magnolija gali padėti, esant užgultai nosiai, taip pat palengvinti alerginį čiaudulį, akių perštėjimą ir ašarojimą“, – sako gyd. A.Unikauskas.
Sausą odą gali sudrėkinti nimbamedžio eterinis aliejus. Jis minkština ir ramina odą, jeigu ji sudirgusi. Taip pat šis augalas padeda gydyti grybelines infekcijas, egzemas, pleiskanas ir net priešlaikinį žilimą. Nimbamedžio veikliosios medžiagos kovoja su spuogų ir aknės bakterijomis.
Ne vienas pasakytų, kad kiaulpienės – bjaurios piktžolės, kurias sunku ravėti. Tačiau gyd. A.Unikauskas primena, kad šis augalas turi ir daug vertingų savybių: „Jose yra daug flavonoidų. Kiaulpienių žiedai, šaknys ir lapai valo kepenis. Augalas naudingas, sergant diabetu. Taip pat pienėse – daug antioksidantų, vitamino C ir liuteolino, kurie neutralizuoja laisvųjų radikalų poveikį. Pienės gydo anemiją, tulžies pūslės sutrikimus, taip pat dėl jose esančio kalcio stiprina kaulus“, – sako gyd. A.Unikauskas.
Gydytojas primena, kad kiaulpienės taip pat mažina cukraus kiekį kraujyje, todėl, jei geriate vaistus nuo cukrinio diabeto, pienės gali sukelti hipoglikemiją – per daug sumažinti cukraus kiekį. Suvartokite nedidelį pienių kiekį, kad pamatytumėte, kaip reaguos jūsų organizmas, ir pasitarkite su gydytojais, prieš vartodami pienes kaip vaistą.
A.Unikauskas taip pat papasakojo, kaip pasigaminti tonizuojančio žolių aliejaus. Dažniausiai tam naudojamas sezamų aliejus, pasižymintis šildomuoju poveikiu. Jis veiksmingai palengvina kvėpavimą sloguojant.
Panaudokite išvardintų augalų gerąsias savybes savo didžiausiam turtui – sveikatai. Tiesa, svarbu nepamiršti: kad ir kokių galių turi augalai, jie ne visada atstos vaistus, kuriuos išrašė gydytojas.
Daugiau apie gerąsias augalų savybes – vaizdo įraše: