Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Klaidos, kurias savo darbe darote kiekvieną dieną

Manote, kad tobulas darbuotojas kruopščiai dirba visas aštuonias valandas, nuolat tikrinasi darbinį elektroninį paštą ir niekuomet neima atostogų? Stipriai klystate.
Darbas
Darbas / „Shutterstock“ nuotr.
Temos: 1 Darbas

Tiesą sakant, patys sėkmingiausi darbuotojai kaip tik visuomet puikiai žino, kada vertėtų nuo visų darbų atsitraukti ir perskirstyti savo energiją. Taigi, jei siekiate paaukštinimo ar kelių pagiriamųjų žodžių iš savo viršininko, nedarykite šių dažniausiai darbo vietoje atliekamų klaidų ir netrukus padidėjusį produktyvumą įvertins ne tik jūsų viršininkas, bet ir jūs pats.

Vėlai ateinate į darbą

Net jei jūsų darbe laikas nėra stipriai apribotas ir galite pats susidaryti savo darbo grafiką, tai dar tikrai nereiškia, kad į darbą galite ateiti po pietų. Neseniai atliktas tyrimas atskleidė, kad įvairių įmonių vadovai kur kas geriau vertina į darbą anksti ateinančius savo darbuotojus, mat, jų manymu, tokie žmonės yra gerokai produktyvesni nei tie, kurie darbe pasirodo vėlai. Ir nesvarbu, kad ir tie, ir tie dirba aštuonias valandas.

Vos atėję į darbą, pasitikrinate darbinį elektroninį paštą

Atrodo keista, tačiau šis įprotis jūsų produktyvumą sumenkinti gali visai dienai. Tik įsivaizduokite – vos pradėjote dirbti, o pašte – milijonai atsakymų reikalaujančių laiškų, kurie gali ne tik sugadinti nuotaiką ir nusiteikimą, bet ir sukelti nemažai streso. Laiko planavimo ekspertė Julie Morgenstern darbo dieną verčiau pataria pradėti pačia svarbiausia darbo užduotimi, kuri reikalauja daugiausia kruopštumo bei susitelkimo, ir tik tuomet peržiūrėti svarbius laiškus.

Rašote pernelyg ilgus laiškus

Sėkmingi žmonės dažniausiai vengia siųsti ilgus elektroninius laiškus, taigi šio įpročio derėtų atsisakyti ir jums. Kad ir kaip mėgtumėte išsiplėsti, reikalą verčiau išdėstykite maždaug penkiais sakiniais. Rašykite aiškiai ir konkrečiai, atkreipdami dėmesį į laiško toną, kad gavėjas nepamanytų, jog esate nemandagus ar šiurkštus.

Prie darbo stalo visuomet sėdite

Tikriausiai ne kartą esate girdėję, kad sėdimas darbas gerokai kenkia sveikatai, tačiau neseniai Vašingtono universitete atliktas tyrimas atskleidė, kad sėdėjimas taip pat gerokai sumenkina kūrybingumą, entuziazmą ir norą bendradarbiauti. Taigi jei turite galimybę, savo darbo vietoje dažniau pavaikščiokite ar, savo kompiuterį pasidėję ant aukštesnio stalo, padirbkite šiek tiek stovėdami.

Taip pat skaitykite: Darbas prie kompiuterio. Kokie sveikatos pavojai tyko?

Bandote atlikti kelias užduotis vienu metu

Skaitydami šį straipsnį, savo naršyklėje tikriausiai esate atsidarę mažiausiai šešis langus ir esate įsitikinę, kad kiekvienas iš jų yra vienodai svarbus. Negana to, dar prie ausies laikote telefono ragelį, o kitoje rankoje – skanų sumuštinį. Ar ne per daug darbų vienu metu?

Tyrimai rodo, kad atliekant svarbų darbą, visą savo koncentraciją ir mintis reikia nukreipti į jį ir nesiblaškyti, kitaip darbas nebus atliktas iki galo, mat tam nebus panaudoti visi smegenų resursai. Tarkime, jei skaitote kokį mokslinį straipsnį ar svarbius dokumentus ir tuo pat metu atsakinėjate į laiškus, daug naudos iš to neturėsite, nes po kurio laiko perskaitytos informacijos tiesiog neprisiminsite.

Nevedate darbo dienoraščio

Nemanykite, kad dienoraščiai skirti tik gyvenimu nusivylusiems paaugliams. Jį užsivesti derėtų ir jums. Per dieną atraskite bent 5 minutes, kad užsirašytumėte, ką tą dieną išmokote, kur jums pasisekė ir ką padarėte blogai. Paskaitę šiuos užrašus galėsite efektyviau pasimokyti iš padarytų klaidų, išspręsti iškilusias problemas ir galbūt netgi pasisemti gerų idėjų. Negana to, dienoraštyje galėsite sekti savo progresą darbe ar pamatyti, kas jums neleidžia eiti į priekį.

Nesusitinkate su kolegomis už darbo ribų

Pailsėti nuo darbinės aplinkos derėtų visiems, tad kitą kartą neatsisakykite kolegų kvietimo po darbo pasėdėti kokioje kavinėje ar bare. Taip turėsite progą savo bendradarbius pamatyti visiškai kitoje šviesoje ir artimiau su jais susipažinti.

Taip pat skaitykite: 7 gero darbuotojo savybės. Kokiomis pasižymite jūs?

Jei šių kvietimų nuolat vengsite, tuomet bendradarbiams galite pasirodyti ganėtinai nedraugiškas ir nemandagus, o tokio įspūdžio savo darbo vietoje tikriausiai nenorėtumėte sudaryti.

Neturite mėgstamos veiklos

San Fransisko universiteto mokslininkai po atlikto tyrimo padarė išvadą, kad kūrybiška ir aktyvi veikla po darbo taip pat akivaizdžiai didina produktyvumą darbo vietoje. Anot mokslininkų, taip yra dėl to, kad su darbu nesusijusi veikla (mokymasis groti instrumentu, kulinarijos pamokos, skaitymas ar sportas) padeda atsipalaiduoti ir pasikrauti daugiau energijos darbo dienai.

Neinate atostogauti

Manote, kad vien dėl to, jog neinate atostogų ir daug dirbate jau esate geras darbuotojas? Turime jus nuvilti, pernelyg persidirbdami sau prisidarysite daugiau žalos nei naudos, o produktyvumas po kurio laiko tikrai sumažės. Vos kelios dienos ar savaitė poilsio padės pasikrauti daugiau energijos ir galbūt įžiebs naujų minčių ir idėjų, tad neatidėliokite daugiau tos ilgai planuotos kelionės į užsienį!

Dėl darbo aukojate miegą ir savo sveikatą

Po ilgos dienos darbe tikriausiai retai randate jėgų apsilankyti sporto salėje, vietoj jos verčiau susirangote ant sofos ir apsikabinę dubenį traškučių bandote pamiršti visus dienos rūpesčius arba dar blogiau – krūvas darbo dokumentų parsinešate namo ir dirbate iki vėlumos. Bet kuriuo atveju galite pridaryti daug žalos ne tik savo sveikatai, bet ir produktyvumui.

Juk tam, kad kruopščiai ir gerai atliktumėte visus darbus, jums būtina sveikai maitintis, gerai išsimiegoti ir bent retkarčiais šiek tiek pajudėti sporto salėje.

Taip pat skitykite: Mūsų civilizacijos rykštė – liga, kurios jokie vaistai neišgydys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai