Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Kodėl žmonės mirksi?

Žmogus bent 10 proc. savo budrumo laiko praleidžia užmerktomis akimis ir nors dažnai manoma, kad mirksėjimas reikalingas tam, jog sudrėktų akys, mokslininkai šiuo metu tikina, kad sulig kiekvienu mirktelėjimu žmogaus smegenys sekundei užmiega, rašo „The Dailymail“.
Akys
Akys / Fotolia nuotr.

Japonijos Osaka universiteto mokslininkai tikina, kad šis smegenų poilsis gali trukti nuo pusės iki keleto sekundžių, kol žmogaus dėmesys iki galo sugrįžta.

Mokslininkai stebėjo žmonių smegenis ir sekė kraujo tekėjimo į smegenis dažnumą. Po tyrimo paaiškėjo, kad žmogui sumirksėjus akimirkai „išsijungdavo“ smegenų sritis, atsakinga už dėmesio sukoncentravimą. Lygiai toks pats procesas nutinka žmogui ir tada, kai jis atlieka kognityvinių sugebėjimų nereikalaujančias užduotis, tarkime, kai neskaito ar nekalba.

Už dėmesio sukoncentravimą atsakinga smegenų sritis būna ramybės būsenoje pavyzdžiui tuomet, kai mes apmąstome savo jausmus, galvojame, ką mūsų draugas norėjo pasakyti paskutiniu savo komentaru, apsvarstome, ką veikėme vakar ar ką veiksime rytoj. Mokslininkai, negana to, tikina, kad žiūrėdamas filmą žmogus beveik visuomet sumirksi, kai aktorius palieka filmo sceną ar kai pasikeičia filmo kadras. Daugelis žmonių per minutę sumirksi maždaug 15–20 kartų.

Šią savaitę žurnale „Proceedings of the National Academies of Science“ publikuoto tyrimo metu Japonijos mokslininkai 20-čiai jaunuolių rodydami populiarią britų komediją „Ponas Bynas“ stebėjo jų smegenų veiklą filmo metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai