Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokie pavojai tyko darželyje?

Šeima
Organizatorių archyvo nuotr. / Šeima
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį pradėjus siausti infekciniams virusams ir ligoms, daugelis tėvelių nenoriai palieka mažylius darželiuose, kurie dažnai tampa sezoninių ligų židiniais. Ką reikėtų daryti, kad užkirstumėte kelią galimoms ligoms?

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Darželis – kovos laukas su virusais?

Deja, ruduo yra ne tik metas kai mažyliai išgyveną naują gyvenimo etapą – darželį, kuriame jų laukia nauji draugai, žaidimai ir potyriai, bet ir turi atsilaikyti prieš įvairių virusų bei ligų antpuolius.

Dažniausiai vaikai pradėję lankyti darželį,suserga dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, mažylių imuninė sistema dar tik pradeda formuotis, todėl jie nėra atsparūs daugeliui virusų ir infekcijų.

Vaikų imuninė sistema bręsta ne vienerius metus. Tik gimus mažyliui, jo imunitetą stiprina iš mamos pieno gaunamos vertingosios maisto medžiagos ir reikalingi vitaminai.

Vaikui augant, jis susiduria su vis daugiau svetimkūnių, įvairių bakterijų, kurios gali sukelti stipresnius ar lengvos formos susirgimus. Persirgus šiomis ligomis įgijimas imunitetas.

Darželis dažniausiai tampa intensyviausiu etapu, kuriame mažieji kovoja su virusais ir ligomis. Tokios masinės susibūrimo vietos yra palankiausia terpė virusams plisti.

Užtenka kam nors nusičiaudėti ir bakterijos pasklinda visame kambaryje, o jei dar aplinka nėra tinkamai vėdinama, tada susidaro „šiltnamio“ sąlygos virusams plisti.

Visgi, ekspertų nustatyta, kad vaikai, kurie nelankė darželio, mokyklose serga daug dažniau už tuos, kurie jį lankė. Galiausiai darželiuose persergamos ligos tampa vienu iš imuniteto formavimosi etapų.

Tačiau dažni susirgimai sukelia komplikacijas, kurios gali stipriai sutrikdyti mažųjų organizmus ir palikti pėdsakus visam gyvenimui.

Kaip išvengti susirgimų?

Vaikai vidutiniškai serga 6 – 8 kartus per metus, todėl norint išvengti galimų komplikacijų, būtina stiprinti vaiko imuninę sistemą ne tik darželio lankymo laikotarpiu, bet dar prieš pradedant į jį eiti, kad mažylis būtų pasiruošęs kovoti su jo organizmui nepažįstamais virusais.

Jeigu norite, kad mažylis gerai leistų laiką darželyje, o ne grįžtų namo sirgdamas, pirmiausia atidžiai rinkitės įstaigą, kurią lankys jūsų mažylis.

Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirinktame vaikų darželyje griežtai būtų laikomasi higienos taisyklių, o vaikų grupės būtų kuo mažesnės. Kuo mažesnė vaikų grupė – tuo mažiau virusų ir infekcijų sklando aplinkoje.

Kitas aspektas yra jau sergantys vaikai. Jei mažylis serga, jam geriau ilsėtis namuose, pažįstamoje aplinkoje, kur galite jam skirti visą savo dėmesį ir meilę. Taip pat elgtis raginkite ir kitų vaikų tėvelius.

Medicinos specialistai vieningai tvirtina, kad išvengti chroniškų ligų padės tinkamai sureguliuota mažylių mityba, aktyvi veikla, sportas.

Vis dėlto mažiesiems, kurių organizmas dar neįpratęs prie daugybės aplinkoje siaučiančių virusų ir bakterijų, patariama naudoti ir natūralias imunitetą stiprinančias priemones.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką