Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Konstitucinis Teismas V.Andriukaičio prašymu ėmėsi papildomai aiškinti nemokamos medicinos pagalbos sampratą

Vytenis Povilas Andriukaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vytenis Povilas Andriukaitis
Šaltinis: BNS
0
A A

Penktadienį Konstitucinis Teismas (KT) viešame posėdyje ėmėsi sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio prašymo papildomai išaiškinti valstybės pareigą rūpintis žmonių sveikata, užtikrinti medicinos pagalbą bei paslaugas žmogui susirgus, taip pat nemokamos medicinos pagalbos piliečiams sampratą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

V.Andriukaitis posėdyje penktadienį paprašė prie bylos pridėti šią savaitę Vyriausybės patvirtintas ir Seimui pateiktas svarstyti pataisas, kurios keistų pirmines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių  įstaigų galimybes teikti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto apmokamas paslaugas.

Šiomis pataisomis siūloma nustatyti, kad iš PSDF biudžeto pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos gali būti apmokamos tik įstaigoms, atrinktoms viešo konkurso būdu. Ši sąlyga nebūtų taikoma Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemai priklausančioms įstaigoms.

Ministras paprašė prijungti ir kitą medžiagą, kurią yra parengtusi darbo grupė, sprendžianti dėl pakeitimų, reikalingų įgyvendinti pernai gegužę KT priimtam nutarimui.

V.Andriukaičio kreipimąsi nagrinėjantys KT teisėjai nusprendė susipažinti su papildoma jo pateikta medžiaga.

KT pernai gegužės viduryje paskelbė, kad Konstitucijos 53 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta nemokamos medicinos pagalbos piliečiams valstybinėse gydymo įstaigose garantija įpareigoja valstybę užtikrinti būtinas sąlygas tokiai pagalbai įgyvendinti, tai yra ne tik sukurti reikiamą valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, bet ir iš valstybės biudžeto lėšų apmokėti šios pagalbos teikimo išlaidas.

Penktadienio posėdyje V.Andriukaitis sakė, kad gegužę priimto KT nutarimo interpretacijos – labai plačios.

„Bijome padaryti klaidų ir vėl patekti į koliziją su Konstitucine doktrina“, – papildomą kreipimąsi aiškino V.Andriukaitis.

Papildomo išaiškinimo prašoma, nes, kaip teigiama V.Andriukaičio rašte, įgyvendinant gegužę priimtą nutarimą būtina sistemiškai peržiūrėti, įvertinti ir pakoreguoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto bei visos sveikatos sistemos įstatymus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką