Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kūčių vakarienė su artimaisiais: taisyklės visuomet turi išimčių

Rimvydas Vekerotas gyvena su persodinta donoro širdimi
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Rimvydas Vekerotas gyvena su persodinta donoro širdimi
Šaltinis: 15min
0
A A

Kūčių vakarą stengiamės būti su artimaisiais. Pasidengę stalą, šventiškai apsirengę, susėsime kartu bendrai maldai, laušime kalėdaitį, apkabinsime savo mylimiausius žmones, linkėsime jiems sveikatos, šilumos, meilės. Tai yra įprasta Kūčių vakarienei.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Taisyklės visada turi išimtis, taip yra net ir tiksliuosiuose moksluose, taip yra ir gyvenime – ne visi turės laiko ir galimybių sėdėti su savo artimaisiais, ne visiems bus lemta susitikti. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių gydytojai ir visas slaugos personalas budės dieną naktį – šiame skyriuje nei išeiginių dienų, nei švenčių nebūna. „Ir per kūčias, ir per Šv. Kalėdas skyriuje verda įprastas darbas, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės gydytoja anesteziologė reanimatologė Daiva Vilija Čičiškinienė. – Per Kūčias būna, kad  pasidengiame stalą, tačiau prisėsti prie jo kartais nelieka laiko. Tai nuo mūsų nepriklauso, norai su galimybėmis nesutampa“, – nusišypso gydytoja. Paklausta, ko palinkėtų savo ligoniams, gydytoja tvirtai atsako, jog tik sveikatos: „Tegu būna visi sveiki, nesvarbu, tegu mes darbo neturėsime. Bet – tik sveikatos“.

Kūčių vakarienė ligoniams, esantiems ne namuose, o ligoninės palatoje, taip pat turi ypatingos prasmės. Juk sudėtinga nebūti drauge su savaisiais prie Kūčių stalo, vienam maldoje minėti savo svajones, išsakyti viltį. Dalintis kalėdaičiu su likimo draugais, gulinčiais gretimose lovose – su svetimais, tačiau susijusiais labai artimais ryšiais, su kuriais vienija vieningas noras įveikti ligą.  

Žmogus, gavęs didžiausią dovaną savo gyvenime – donorinį organą – Kūčių vakarienei suteikia prasmės, kuri gožia

R.Pekarskienės nuotr./R.Vekerotas mėgsta ne tik pasivaikščioti, bet ir pabėgioti su ištikimu kompanionu Bartu.
R.Pekarskienės nuotr./R.Vekerotas mėgsta ne tik pasivaikščioti, bet ir pabėgioti su ištikimu kompanionu Bartu.

visas problemas, po transplantacijos atrodančias menkas ir nereikšmingas. Rimvydas, gyvenantis su persodinta širdimi, per Kūčias visada tyliai pagalvoja apie tuos, kurių dėka jis gyvena: „Donoro artimieji man padovanojo neįkainojamą dovaną – gyvenimą. Visad juos prisimenu“. Ir linki visiems – tikėti stebuklais: „Jei tikėsi, jie būtinai išsipildys“. Šis palinkėjimas tinka visiems – ir sveikam, ir ligoniui, ir vaikui, ir suaugusiajam.

Kūčių vakarą 18.20 val. per Lietuvos ryto televiziją laidoje „Gyvenimo būdas“ bus transliuojama laida donorystės tema. Kviečiame pasižiūrėti, pabūti drauge  su laidos herojais, išklausyti jų minčių, pamąstyti, ką galime duoti kitam tokį šventą vakarą.

Daugiau informacijos apie Donoro kortelę rasite čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką