Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 balandžio 18d. 09:45

Kuo vilna naudinga kūdikiams ir vaikams? Patarimai auginantiems mažuosius

Kuo vilna naudinga kūdikiams ir vaikams? Patarimai auginantiems mažuosius
Partnerio nuotr. / Kuo vilna naudinga kūdikiams ir vaikams? Patarimai auginantiems mažuosius

Kūdikio atsiradimas – ne tik didelis džiaugsmas, tačiau ir greitai užklumpanti didelė atsakomybė. Pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria tėveliai, išspręsti ir kasdienybę palengvinti gali padėti vilna – vilnoniai rūbai ir patalynė leis mažyliui geriau miegoti, greičiau augti, rečiau sirgti, būti sveikam ir žvaliam, o tėveliams – išlikti pailsėjusiems ir ramiems. Apie tai, kaip naudoti vilnos produktus ir pasitelkti jų naudą, kalbamės su Ogmios mieste įsikūrusios vilnos produktų parduotuvės „Flokati“ ilgamete parduotuvės vedėja Gražina.

Visų pirma, vilna teigiamai veikia miego kokybę – žmonės, pasirinkę vilnonę patalynę, užmiega greičiau, miega ilgiau ir geriau pailsi. Ekspertai rekomenduoja kūdikį migdyti būtent vilnos patalynėje – kai kūdikis ramiai ir giliai miega, pailsi ne tik jis pats, bet ir tėvai. „Vilnonė patalynė teigiamai veikia ir psichinę sveikatą. Žmogus pabunda žvalesnis, pailsėjęs, o natūralios vilnos mikromasažas veikia raminamai, gerina ląstelių aprūpinimą krauju“, – pasakoja pašnekovė.

Partnerio nuotr./Kuo vilna naudinga kūdikiams ir vaikams? Patarimai auginantiems mažuosius
Partnerio nuotr./Kuo vilna naudinga kūdikiams ir vaikams? Patarimai auginantiems mažuosius

Tiek kūdikystėje, tiek mažyliui paaugus, vilna padeda išvengti dar vieno nemalonaus dalyko – peršalimo. Sudrėkę rūbeliai bei aplinkos temperatūrų pokytis dažnai tampa vaikų ligų priežastimi, kadangi šie negeba reaguoti į besikeičiančias sąlygas ir patys savimi pasirūpinti. „Vilnos pluoštas yra labiausiai drėgmę sugeriantis aprangos gamyboje naudojamas pluoštas. Kai kiti audiniai jau būna peršlapę, vilna išlieka sausa, todėl vilnoniai drabužiai sumažina peršalimo riziką. Iš baltymo keratino sudaryto plauko viduje užrakinama drėgmė palaipsniui išgarinama, todėl oda išlieka sausa ir nepažeista. Ši natūrali drėgmės valdymo sistema veikia tarsi antra oda ir teikia patikimą apsaugą mažyliui“, – teigia parduotuvės vedėja ir priduria, jog ne mažiau svarbi vilnos savybė yra jos gebėjimas apsaugoti kūną nuo išorinės temperatūros pokyčių. Puikiu pavyzdžiu pašnekovė įvardina gyvūnus. „Turbūt žinojote, jog avys ir kupranugariai laikomi įvairaus klimato zonose, o vilna puikiai apsaugo gyvūną tiek nuo karščio, tiek nuo šalčio. Analogiškai, vilnoniai audiniai dėl savo struktūros sukuria aplink kūną tam tikrą termoizoliacinį barjerą ir padeda išlaikyti natūralią kūno temperatūrą, nepriklausomai nuo aplinkos poveikio“, – pasakoja pašnekovė.

Turbūt visi tėveliai žino, kad nuolatinis skalbimas yra neatsiejamas nuo mažojo žmogaus auginimo. Vaikams viskas įdomu – jie tyrinėja aplinką, liečia naminius gyvūnus, maisto produktus, grindis, jų rūbai daug greičiau susitepa, ir juos tenka skalbti. „Vilna yra žinoma kaip savaime besivalantis audinys – kadangi puikiai išgarina drėgmę, yra nepalanki terpė bakterijoms ir erkutėms veistis. Vilna taip pat pasižymi antibakterinėmis savybėmis, kurias jai suteikia lanolinas. Sakoma, kad vilna apsivalo pati savaime – jos nerekomenduojama dažnai skalbti, užtenka išvalyti matomas dėmes ir, palikus gryname ore, tiesiog leisti vilnai pačiai išsivėdinti“, – teigia parduotuvės vedėja Gražina. Pasak jos, ne mažiau svarbios yra antibakterinės vilnos savybės. „Vienas iš rūpesčių, su kuriuo susiduria tėvai – netyčia vaikų maistu ar gėrimais apipilta patalynė. Vilna puikiai sugeria bei išgarina didelius drėgmės kiekius, ji išdžiūsta daug greičiau, nei kito pluošto audiniai, o sausoje terpėje nesidaugina kvapą sukeliančios bakterijos“, – tikina pašnekovė.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

36:34
38:58
01:33

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką