Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 8d. 07:00

Lazerinė regėjimo korekcija: 2021 metais – 3D realybė

Gydytoja oftalmologė Jekaterina Kovrigina
Partnerio nuotr. / Gydytoja oftalmologė Jekaterina Kovrigina

Apie pažangią lazerinės regos korekcijos 3D vizualizaciją mums papasakojo akių ligų klinikos „Naujas regėjimas“ ekspertė refrakcijos chirurgė Jekaterina Kovrigina.

Mūsų klinikoje buvo atlikta pirmoji Lietuvoje lazerinė regėjimo korekcija su „IQ LASIK Oxygen 3D“ technologija. Jos metu vietoje mikroskopo naudojamos dvi aukštos raiškos vaizdo kameros, o operacijos vaizdas rodomas didelio formato ekrane“, – pažangią pastarųjų metų akių ligų gydymo technologiją pristato chirurgė J. Kovrigina.

Šios lazerinės regėjimo korekcijos metu chirurgas naudoja specialius 3D prietaisus, ekrano vaizdą paverčiančius į 3D formatą, kurį gali matyti visa operacijoje dalyvaujanti specialistų komanda – oftalmologas chirurgas, operacinės slaugytojos, medicinos inžinierius.
Operacija taip pat tiesiogiai įrašoma ir išsaugoma įstaigos vidinėje vaizdo įrašų saugykloje.

Pasak J.Kovriginos, akių ligų klinikos „Naujas regėjimas“ pacientams kartais kyla įvairių klausimų apie lazerinę regėjimo korekciją. Refrakcijos chirurgė atsako į keletą dažniausiai užduodamų.

Partnerio nuotr./Akių ligų klinika „Naujas regėjimas“
Partnerio nuotr./Akių ligų klinika „Naujas regėjimas“


Sutrumpėjusi operacijos trukmė

Anksčiau abiejų akių lazerinė regos korekcija užtrukdavo iki 5 minučių, dabar – ne daugiau kaip 3 minutes. Tai lemia labiau koordinuotas operacijoje dalyvaujančių specialistų komandos darbas. Kiekvienas specialistas, dėvėdamas 3D akinius ir stebėdamas operacijos atlikimą, tiksliai žino, kada ką turi paruošti kitam etapui, nelaukdamas chirurgo nurodymų.

Operacinės slaugytoja iš anksto paruošia reikalingus instrumentus, o inžinierius operatyviai įjungia būtiną regos korekcijos programą, parinktą individualiai konkrečiam pacientui. Kol nebuvo naudojama 3D technologija, operacijos vaizdą pro mikroskopą galėjo matyti tik chirurgas. Dabar kiekvienas operacijos komandos narys gali maksimaliai greitai reaguoti ir nepriekaištingai atlikti savo darbą. Žinoma, papildomas laikas reikalingas pacientą paruošti operacijai, jo kelionei į kliniką ir iš jos.

Didelės raiškos operuojamo lauko vaizdas

Šis vaizdas ekrane padeda chirurgui, atliekančiam lazerinę regos korekciją, pastebėti net pačias mažiausias detales. Operuojant 3D režimu, kurį kontroliuoja patikima daugkartinė skaitytuvų valdymo sistema, chirurgo manipuliacijos tampa tikslesnės. Tai ypač svarbu, nes nuo chirurgo veiksmų tikslumo priklauso operacijos rezultatas.

Partnerio nuotr./Akių diagnostika klinikoje „Naujas regėjimas“
Partnerio nuotr./Akių diagnostika klinikoje „Naujas regėjimas“

Lazerinė regos korekcija pacientui tapo dar patogesnė

Taip yra todėl, kad operuojant nebenaudojama akinanti šviesa, sukelianti neigiamą reakciją. Pacientai sako, kad operacijos metu jie nepatiria didelio diskomforto. Tai tapo įmanoma tik dėl 3D sistemos naudojimo.

Užėję į operacinę, iš karto pastebėsite ypač ploną ekraną ant specialaus stovo, kuriame transliuojamas lazerių sistemos skaitytuvų vaizdas. Jeigu jo nepastebite, tai reiškia, kad Jums operacija bus atliekama naudojant senesnę technologiją.

Klaidų tikimybė itin maža

Klaidų tikimybės mažėjimui įtakos turi tai, kad chirurgui operuoti tapo dar patogiau. Anksčiau, kol neturėjome 3D sistemos, chirurgui tekdavo sėdėti pasilenkus prie mikroskopo, todėl jis greičiau pavargdavo.

„Apibendrinant galima tvirtai pasakyti, kad ši JAV kompanijos „True Vision“ 3D vizualizacijos sistema, naudojama kartu su naujausios kartos eksimeriniu lazeriu, garantuoja puikų lazerinės regėjimo korekcijos rezultatą. Ši technologija leidžia mūsų pacientams pasiūlyti naują operacijos tikslumo ir komforto lygį.

Nors mūsų klinikoje įdiegtos naujausios programos ir atnaujinta medicinos įranga, lazerinės regėjimo korekcijos kaina ir 2021 m. išlieka nepakitusi. Tai ypač svarbu mūsų pacientams dėl pandemijos keliamų iššūkių“, – patikino refrakcijos chirurgė J. Kovrigina.

Specialistės teigimu, akių ligų klinikoje „Naujas regėjimas“ griežtai laikomasi visų Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos saugumo reikalavimų:

„Šiuo metu galime užtikrintai teigti, kad mūsų klinikoje nebuvo nė vieno užsikrėtimo koronavirusu atvejo – nei tarp personalo, nei tarp pacientų.

Esame saugūs, nes jau steigdami kliniką kruopščiai laikėmės visų saugumo standartų ir ėmėmės reikalingų priemonių: įrengėme oro valymo ir padidinto oro slėgio sistemą, nuolat prižiūrime dezinfekcinių tirpalų naudojimą ir visa tai griežtai kontroliuojame. Nors tai pareikalavo papildomų išlaidų, tačiau mes niekada netaupėme savo pacientų sąskaita.“

Laukiame Jūsų akių ligų klinikoje „Naujas regėjimas“. Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos internete čia.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką