Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuviai nuo draudikų slepia savo ligas

Liga
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Liga
Šaltinis: 15min
0
A A

Per 2013 metus Lietuvoje pasitaikė keli atvejai, kai draudimas nebuvo išmokėtas paaiškėjus, jog pildydamas dokumentus klientas nuslėpė reikšmingą informaciją apie savo sveikatos būklę ar gyvenimo būdą. Gyvybės draudimo žalų administravimo ekspertai pripažįsta, kai kurie lietuviai dėl keliais litais mažesnių draudimo įmokų ryžtasi melui.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Gyvybės draudimas gali palengvinti sergančiojo dalią arba padėti išgyventi sunkius momentus netekus artimo žmogaus, todėl, pateikdami klaidingą informaciją arba nuslėpdami kai kuriuos faktus, klientai visų pirma turėtų pamąstyti, ar norėtų palikti savo šeimą, vaikus be išmokos. Trumpuoju laikotarpiu toks nesąžiningas elgesys gal ir gali sutaupyti kelias dešimtis litų per metus, tačiau ilgainiui paaiškėja, kad nesąžiningi klientai ne sutaupo, o nuskriaudžia save ir artimuosius“, – teigia Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ Gyvybės draudimo departamento direktorė Baltijos šalyse Aistė Rudžinskytė.

Neatskleidus informacijos apie ligas, kuriomis klientas serga, išmokos yra sumažinamos arba visai nemokamos.

Slėpė vėžį

Vienas skaudžiausių tokių atvejų Lietuvoje nutiko, kai asmuo nuslėpė, jog prieš sudarydamas sutartį su draudimo bendrove jau gydėsi onkologinę ligą. Praėjus 2 metams, vyras dėl šios ligos mirė. Klientas apie savo susirgimą žinojo, tačiau sąmoningai jį nuslėpė, todėl jo šeima draudimo išmokos negavo. Panašiai baigėsi ir kita istorija, kai gyventojas tvirtino esąs sveikas, nors sirgo širdies liga.

Kai klientai žino savo ligas, bet jas slepia, išmokos jie negauna.

Pasak Europos bendrovės „ERGO Life Insurance“ Lietuvoje žalų administravimo ekspertų, tokių atvejų – vienetai, tačiau kiekviena iš tokių istorijų verčia susimąstyti.

Dažniausi triukai, kurių imasi apsidraudžiantys asmenys, norėdami sumažinti draudimo įmoką – tai ligų, žalingų įpročių ar rizikingų pomėgių slėpimas. Taip pat dažnai pagražinama situacija dėl darbinės veiklos aplinkybių.

Nori taupyti

Tokių gudrybių žmonės imasi tikėdamiesi sumažinti savo draudimo įmokas ir sutaupyti pinigų, tačiau nuslėpta liga ar kitas rizikos faktorius sumažina mėnesinę draudimo įmokos sumą vos keliais litais. Tuo tarpu melagingai informacijai išaiškėjus, nesąžiningas klientas ar jo paveldėtojai gali netekti visų savo teisių į draudimo išmoką.

A. Rudžinskytės teigimu, yra tik kelios aplinkybės, dėl kurių draudimo bendrovės  nedraudžia asmenų, tačiau beveik visais atvejais yra ieškoma abiem pusėms priimtino sprendimo. Sudarius sąžiningą sutartį, išmoka bus mokama net tuo atveju, jei kliento sveikatos būklė paūmės dėl sutartyje įvardintos ligos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką