Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 21d. 15:06

Ligoninėse driekiasi eilės – traumatologo apžiūros tenka laukti ir 4 valandas

Vilniaus Lazdynų ligoninės traumatologijos priimamasis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Vilniaus Lazdynų ligoninės traumatologijos priimamasis

Sniegas ir slidūs šaligatviai trečiadienio dieną apkartino ne vienam vilniečiui. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje – apgultis. 14 valandos duomenimis, vien priėmimo pas traumatologą laukė 37 susižeidę pacientai.

Trečiadienio naktį Vilniuje pasnigo, sniegas užklojo ant šaligatvių ir kitose vietose susiformavusį ledą, tad padidėjo pavojus susižeisti.

Į redakciją paskambinusi moteris piktinosi, kad su lūžusia ranka specialisto apžiūros laukia jau keturias valandas. Eilė juda labai lėtai. Moteris pasidalijo įtarimais, kad priėmimo skyriuje dirba tik vienas traumatologas.

Tačiau ligoninės atstovė spaudai Agnė Ignatavičienė 15min.lt užtikrino, kad šiuo metu pacientus priima net trys traumatologai.

„Įprastą dieną dirba du, tačiau tokią kaip ši visada stiprinamos pajėgos“, – teigė A.Ignatavičienė.  

Tiems, kurių traumos nėra sunkios, ir kurie dėl jų galėjo kreiptis į pirminės priežiūros sveikatos centrą – polikliniką – teks palaukti ilgiau.

Ji aiškino, kad pirmiausia pagalba suteikiama pacientams, patyrusiems sunkesnę traumą arba į ligoninę atvykusiems pagal gyvenamąją vietą.

„Tiems, kurių traumos nėra sunkios, ir kurie dėl jų galėjo kreiptis į pirminės priežiūros sveikatos centrą – polikliniką – teks palaukti ilgiau“, – neslėpė ligoninės atstovė.

Paprastai dėl suprastėjusių oro sąlygų žmonės patiria įvairių lūžių, sumušimų, ką nors pasitempia.

Sudėtingesni ligoniai, kuriems reikalingas chirurginis gydymas, guldomi į stacionarą. 

Gydytojai pastebi, kad ne visi pacientai padaro viską, kad nelaimė neatsitiktų – nepasirenka orui tinkamos avalynės, avi plonapadžius batus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką