Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 14d. 13:01

Maltos ordino pagalbos tarnyba ir „Caritas“ kviečia susitikimui su vargstančiaisiais

Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.
Caritas nuotr. / Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.

Sekmadienį, lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena. Maltos ordino pagalbos tarnyba ir „Caritas“ susivienijo bendram tikslui – atkreipti visuomenės dėmesį į skurdžiausiai gyvenančius ir įvairią atskirtį patiriančius mūsų šalies gyventojus. Organizacijos remiasi popiežiaus Pranciškaus žinia, skirta šiai dienai paminėti, ir kviečia atsiverti susitikimui su vargstančiaisiais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Popiežius Pranciškus savo žinioje teigia, jog „Kasdien sutinkame šeimų, priverstų palikti savo žemę ir ieškoti pragyvenimo galimybių kitur; našlaičių, praradusių tėvus ar prievarta nuo jų atskirtų, turint tikslą juos brutaliai išnaudoti; jaunuolių, kurių profesiniai siekiai neįgyvendinami dėl trumparegės ekonominės politikos; aukų, patyrusių įvairias smurto formas, nuo prostitucijos iki narkomanijos, išgyvenusių gilų vidinį pažeminimą. Negalėtume pamiršti milijonų migrantų, kurie yra paslėptų interesų aukos, dažnai išnaudojamų politiniais tikslais. Taip pat daugybę benamių ir visuomenės atstumtųjų, klajojančių mūsų miestų gatvėmis.“ O kur dar Lietuvoje seni žmonės, dėl mažų pensijų ir skurdžios vienatvės priversti prašyti pagalbos. Popiežiaus įsitikinimu yra neteisinga, kad šiuos žmones labai dažnai lydi smerkimas, jiems neatleidžiama dėl jų skurdo. O tokiems žmonėms reikia visai nedaug, kad jie atgautų viltį, – užtenka sustoti, nusišypsoti, išklausyti.

Caritas nuotr./Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.
Caritas nuotr./Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.

Maltiečiai ir „Caritas“ kviečia visus dalyvauti tai dienai skirtose Šv. Mišiose Vilniaus Aušros Vartų Dievo Motinos koplyčioje lapkričio 15 d. 19.00 val. Šv. Mišias aukos Vilniaus vyskupas augziliaras J.E. Darius Trijonis. Šią dieną organizacijos taip pat kviečia visoje Lietuvoje veikiančius savanorius kartu su savo globojamais žmonėmis dalyvauti Šv. Mišiose savo miestuose ir kaimuose, po jų surengti vaišes, praleisti laiką drauge su senais žmonėmis senelių namuose, slaugos ligoninėse ar vienišų žmonių namuose.

Maltiečiai Lietuvoje yra visame pasaulyje veikiančios organizacijos – Maltos ordino – dalis ir vadovaujasi tuo pačiu moto: „Tikėjimo saugojimas ir pagalba vargstantiems“. Vargstančiųjų dieną lietuviai prisijungia prie organizacijos narių 120 pasaulio šalių ir bendromis iniciatyvomis liudija savo kasdienį buvimą šalia žmonių, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

Caritas nuotr./Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.
Caritas nuotr./Lapkričio 17 d., minima Pasaulinė vargstančiųjų diena.

„Į visus vargstančius žmones, kuriuos nurodo popiežius, Maltos ordinas nukreipia savo žvilgsnį: miestuose ir miesteliuose savanoriai nešioja karštą maistą, Afrikos ir Vidurio Rytų regionuose, kuriuos kankina karas ir sausra, siūlome apsaugą ir paramą savo įsteigtose ligoninėse ir medicinos įstaigose“, – sako Maltos ordino Didysis Hospitaljeras J.E. Dominique Prince de La Rochefoucauld-Montbel.

Maltos ordinas gali garbingai vykdyti savo pagalbos vargstantiesiems misiją – pasaulyje turi per 80 000 savanorių ir 55 000 narių bei darbuotojų. 2019 m. daugiau nei 1 000 Maltos ordino valdomų dienos centrų benamiams ar skurde gyvenantiems asmenims buvo teikiama medicininė priežiūra, psichologinė pagalba, būtiniausi reikmenys, maistas ir karšti gėrimai, taip pat galimybė naudotis dušais ir skalbykla.

Partnerio turinys
Komentarai
Temos: 2 Caritas Pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:46
01:42
00:37

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką