Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tyrimas: tėvų galvos skausmas – mažamečių vaikų traumos

Susižeidusi mergaitė
123RF nuotr. / Susižeidusi mergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažamečiai (4–10 metų) vaikai – gana rizikinga visuomenės grupė, kuomet kalbama apie nelaimingų atsitikimų tikimybę. Tik trečdalis tėvų draudžia vaikus nuo nelaimingų atsitikimų. Nemaža dalis suaugusiųjų grėsmę, jog jų vaikai gali susižaloti, įžvelgia, tačiau drausti neskuba.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Reikėtų stengtis, kad vaikai vieni nevaikščiotų tamsiu paros metu, laisvalaikį leistų tik saugiose žaidimo zonose, vertėtų parūpinti apsaugas prieš išleidžiant vaiką važinėtis dviračiu ar riedučiais, pasirūpinti saugia, neslidžia avalyne, – teigė I.Šarkienė.

22 proc. tėvų vaikų nedraudžia, nes nemano, jog tai būtina. Tokias tendencijas atskleidžia draudimo bendrovės „Gjensidige Baltic“ Lietuvos filialo užsakymu atlikta mažamečius vaikus auginančių tėvų apklausa.

„Apklausos rezultatai, parodę, jog beveik pusė tėvų svarsto apie galimybę apdrausti savo mažamečius vaikus, nuteikia pozityviai. Tai iliustruoja ir kasmet didėjantis domėjimasis šia draudimo rūšimi. Labiausiai draudimo sutarčių skaičius ūgteli rudens ir žiemos mėnesiais, kuomet anksti temsta, gatvėse būna slidu“, – teigia „Gjensidige Baltic“  Baltijos šalių nelaimingų atsitikimų ir kelionių draudimo produktų vadovė Ingrida Šarkienė.

Apklausos duomenimis, 39 proc. tyrime dalyvavusių tėvų nurodė, jog jų vaikams jau yra tekę patirti traumą. Beveik ketvirtadalis tėvų nurodė, kad trauma buvo patirta namų aplinkoje, 17 proc. paminėjo kiemą, o 7 proc. nurodė, kad trauma buvo patirta darželyje ar mokykloje. Ugdymo įstaigose vaikų patiriamas traumas dažniau paminėjo miestų gyventojai. Draudimo bendrovės duomenimis, dažniausiai vaikai susižeidžia griūdami.

Kaune vaikai piešė džiazą
Kaune vaikai piešė džiazą

„Norėdami sumažinti vaikų traumų skaičių, tėvai turėtų imtis papildomų priemonių. Tos priemonės labai paprastos ir daugeliui žinomos. Pavyzdžiui, reikėtų stengtis, kad vaikai vieni nevaikščiotų tamsiu paros metu, laisvalaikį leistų tik saugiose žaidimo zonose, vertėtų parūpinti apsaugas prieš išleidžiant vaiką važinėtis dviračiu ar riedučiais, pasirūpinti saugia, neslidžia avalyne“, – kalba I.Šarkienė.

Draudimo bendrovės statistiniai duomenys rodo, kad vaikų draudimas nuo nelaimingų atsitikimų labiau paklausus vyresnio mokyklinio amžiaus vaikų grupėje. Taip pat pastebėta, kad apie 70% draudimo nuo nelaimingų atsitikimų sutarčių, kuriomis draudžiami vaikai, sudaromi didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Bendrovės „Spinter tyrimai“ rugpjūčio pabaigoje atliktoje apklausoje dalyvavo 207 respondentai, auginantys 4-10 m. amžiaus vaikus.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką