Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Medikai: į ligonines plūsta ne tik nušalę, bet ir nudegę galūnes pacientai

„Kūriau krosnį, kažkas sprogo. Atsibudau jau ligoninėje“, – tokių pasakojimų Lietuvos medikai atšalus orams išgirsta dažnai.
Nušalimui atšildyti galima naudoti tik kambario temperatūros vandenį.
Nušalimui atšildyti galima naudoti tik kambario temperatūros vandenį. / Eriko Ovčarenko/dienraščio „15 minučių“ nuotr.

LNK „Žinios“ pasakojo, kad, atšalus orams, į ligonines patenka ne tik nušalę galūnes pacientai. Padaugėjo ir ligonių su rimtais nudegimais. Dėl to medikai kaltina nesaugias krosnis.

„Visa virtuvė užsidegė (nuo krosnies – red. past.). <...> Skauda, visur skauda. Visur subintuota“, – pasakojo į kamerą nukentėjęs nuo gaisro senyvas žmogus.

Vos spustelėjus šaltukui, padaugėjo ligonių, kurie nukenčia dėl nekokybiškų šildymo katilų. Arba dėl to, kad elgiasi neatsargiai.

„Kai tik šaltis paspaudžia daugiau 20 laipsnių šalčio, žmonės, gyvenantys nuosavuose namuose, įsigyja nekokybiškų pigių katilų. Matyt tie vidiniai katilų įdėklai atlaiko 3-4 metus. Jie sprogsta ir žmogų sužeidžia. Tradiciškai nudegina krūtinę, veidą, plaštakas. Dar perspėjimas – nenaudoti jokių degiųjų skysčių, kuriuos žmonės mėgsta užpilti ant rusenančių anglių. Tai sukeliamas vienkartinis didelis ugnies pliūpsnis“, – sakė Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės poskyrio vadovas gydytojas Vytautas Vaitkus.

Nušalusių galūnių amputacija

Ligoninėje šiuo metu gydomi ir galūnes nušalę benamiai. Vienas jų, neturintis namų, vos prieš kelias savaites buvo paleistas iš ligoninės, kur gydytas dėl nušalimų. Deja, netrukus vėl grįžo. Šį kartą prireikė ir amputacijos.

Namų neturiu, gyvenu praktiškai gatvėje. Mane gydytojai šiek tiek apkarpė – amputavo...

„Namų neturiu, gyvenu praktiškai gatvėje. Mane gydytojai šiek tiek apkarpė – amputavo“, – sakė vyras, netekęs pirštų

Gydytojo V.Vaitkaus teigimu, devyni iš dešimties nušalusiųjų – benamiai.

Didesnio nušalėlių antplūdžio ligoninėje laukiama savaitės pabaigoje. Nes dažniausiai nušalę žmonės delsia ir į medikus kreipiasi kai nušalusios galūnės ima mėlti ir juoduoti.

„Po dviejų, trijų, netgi keturių dienų žmonės suvokia, kad yra rimtai nušalę. Aukščiau tos vietos, kur yra nušalimai, rekomenduojama šildyti. O nušalusią vietą rekomenduotina suvynioti į vilną. Kad per greitai neatšiltų. Nes kai greitas atšilimas ar atšalimas, pažeidžiami minkštieji audiniai“, – dėstė gydytojas V.Vaitkus.

Praėjusį savaitgalį į medikus dėl nušalimų kreipėsi per dešimtį didžiųjų miestų gyventojų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius