Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meningokokine infekcija susirgęs Vilniaus A.Kulviečio mokyklos moksleivis – reanimacijoje, vaikų tėvai – išgąsdinti

Kardiologijos skyrius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Ligoninė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinę mokyklą lankančių vaikų tėvai yra labai išsigandę. Pavojinga meningokokine infekcija susirgo ir reanimacijoje atsidūrė vienas šios mokyklos moksleivis, tačiau ugdymo įstaigos vadovai šią žinią nuo tėvų nuslėpė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie tai 15min.lt papasakojo vieno iš A.Kulviečio mokyklos moksleivio mama Asta.

Raštinės vedėja patvirtino, kad tai yra tiesa – mokykla iš visuomenės sveikatos centro gavo perspėjimą, jog pas juos tikrai mokykloje yra meningokokinė infekcija, – sakė moksleivio mama.

„Pareina mano sūnus iš pamokų ir sako, kad jam draugai pasakojo, jog mokykloje sergama  meningokokine infekcija. Kaip stovėjau, taip ir atsisėdau“, – pasakojo Asta. Pasak jos, vaikas patvirtino, jog mokytojai vaikams apie tai neprasitarė.

Paskambinusi sūnaus klasiokų tėvams ji išgirdo, kad meningokokine infekcija susirgo pradinukas.

„Vienas ketvirtokas tikrai guli ligoninėje, tačiau kalbama ir apie dar vieną vaiką, bet niekas tiksliai nežino, guli jis ligoninėje, ar ne“, – kalbėjo moksleivio mama.

Išsigandusi Asta bandė pasikalbėti su mokyklos vadovais, tačiau jai to padaryti nepavyko.

„Raštinės vedėja patvirtino, kad tai yra tiesa – mokykla iš visuomenės sveikatos centro gavo perspėjimą, jog pas juos mokykloje tikrai yra meningokokinė infekcija. Ir niekam nieko nesako“, – piktinosi ji.

Savivaldybė pasiūlė neleisti vaiko į mokyklą

Bet palaukite, mano vaikas yra tame pačiame pastate. Ši liga plinta oro lašeliniu būdu, užsikrėsti labai lengva, o nuo žaibiškos jos formos mirštama, – sakė Asta.

Pašnekovė teigė, jog mokyklos atstovai jaučiasi teisūs apie infekciją informavę tik tų klasių, kurių moksleiviai susirgo, tėvus.

„Bet palaukite, mano vaikas yra tame pačiame pastate. Ši liga plinta oro lašeliniu būdu, užsikrėsti labai lengva, o nuo žaibiškos jos formos mirštama“, – piktinosi ji.

Astą dar labiau papiktino sūnaus pasakojimas, kad spaudžiant dideliam šalčiui mokykloje per pamokas vėdinamos klasės.

„Aiškina, kad pavojaus nėra, tai kodėl tuomet vėdinamos klasės, kai už lango penkiolika laipsnių šalčio. Juk vaikai gali peršalti ir susirgti. Apskritai toje mokykloje – labai didelė netvarka“, – piktinosi ji.

Asta taip pat prašė Vilniaus miesto savivaldybės pagalbos, tačiau iš jos atstovų išgirdo, kad padėti negali: „Jie sakė: girdėjome apie tai, o ką mums daryti? Neleiskite vaiko į mokyklą, jeigu bijote“.

Mokyklos vadovų darbe nėra

15min.lt pasikalbėti su mokyklos vadovais nepavyko. A.Kulviečio mokyklos direktorė Kristina Gudelienė komandiruotėje užsienyje, o jos pavaduotojas buvo išvykęs į Vilniaus miesto savivaldybę.

Trečiadienį Vilniaus visuomenės sveikatos centras pranešė, kad sausio mėnesį meningokokine infekcija sostinėje susirgo trys asmenys: du vaikai ir vienas suaugęs.

Pernai šia liga sirgo 34 vilniečiai, iš jų septyni mirė (trys vaikai, keturi suaugusieji). 2012 metais susirgo 41 vilnietis, iš jų 3 mirė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką