15min be reklamos

Minigidas į akmenų pasaulį

Akmenys – viena paslaptingiausių Žemėje gamtos dovanų. Jau seniai nustatyta, kad jie spinduliuoja ypatingą energiją, harmonizuoja aplinką, netgi valdo žmogaus emocijas ir gydo įvairias negalias.
Pusbrangiai akmenys
Pusbrangiai akmenys / Fotolia nuotr.

Istorija byloja, jog senovės egiptiečiai, majai, inkai ir kitų tautų atstovai įvairiems skausmams malšinti, nuotaikai gerinti ar nuo blogos akies apsisaugoti naudojo įvairius brangakmenius ir pusbrangius akmenis. Pagoniškojoje Lietuvoje nuo visų negandų daugiausia buvo saugomasi gintaru. Tų laikų žmonėms nė nekildavo klausimų, tikėti akmenų galia ar ne. Tai buvo savaime suprantamas dalykas.

Kaip išsirinkti tinkamą akmenį? Labai paprastai. Tereikia paimti į delnus ir šiek tiek palaikyti. Jeigu pajusite malonią šilumą, vadinasi, akmuo jums tinka.

Visgi dabar nelabai kas tiki, kad kažkoks akmens gabalėlis gali turėti kokių nors galių. Nebent tėra malonus niekutis namams papuošti arba akis žiedui. Tačiau akmenų žinovai sako: taip manoma visai be reikalo...

Akmenų vaistinė

Akmenys – lygiai taip pat kaip ir įprasti vaistai: vieni gydo vienas ligas, kiti kitas. Vieni yra stipresnio poveikio, kiti silpnesnio. Jei gydysitės netinkamai, kai kurie gali netgi padaryti žalos. Taigi kaip prieš vartodama tabletes konsultuojatės su gydytoju, taip pradėdama akmenų terapiją pasitarkite su mineralogijos specialistu.

Fotolia nuotr./Karneolis
Fotolia nuotr./Karneolis
Karneolis. Puikus akmuo moterims. Ypač tinka gydyti frigidiškumą, nėščiosioms padeda sėkmingai išnešioti kūdikį ir lengviau jį pagimdyti, skatina pieno liaukų veiklą, gelbsti nuo skausmingų menstruacijų. Karneolis nuolat nešiojamas arti odos, ilgainiui daro ją švelnesnę ir skaistesnę. Šis akmuo nerekomenduojamas hiperseksualioms moterims.
Jaspis
Jaspis
Jaspis. Rusvų ir gelsvų atspalvių jaspis aktyvina imuninę sistemą, gerina skrandžio, inkstų ir pūslės veiklą. Raudonasis jaspis gerina kraujo apytaką, padeda greičiau gyti žaizdoms, stabdo kraujavimą. Raudonojo jaspio, kalnų krištolo ir magnetizo eliksyras, geriamas po pusę stiklinės 15 min. prieš valgį gelbsti nuo bulimijos ir antsvorio. Žalsvų atspalvių jaspis normalizuoja širdies ritmą, atpalaiduoja nervus, padeda atsikratyti įniršio bei agresijos.
Oniksas
Oniksas
Oniksas. Baltasis oniksas harmonizuoja ir reguliuoja organizmo funkcijas. Ramina bei teikia pastovumo. Juodasis oniksas saugo nuo pervargimo ir streso. Tinka, jei esate labai išsiblaškiusi ar nusilpusių nervų.
Malachitas
Malachitas
Malachitas. Šis akmuo itin stipriai traukia aplinkinių dėmesį, todėl geras pasirinkti aktoriams, įvairiems scenos žmonėms ar svajojantiems išgarsėti. Taipogi malachitas mažina kraujospūdį, gerina medžiagų apykaitą, skatina vaisingumą, slopina menstruacijų skausmus, vėmimą, gydo reumatą, lyties organų ligas.
Citrinas
Citrinas
Citrinas. Skatina pasitikėjimą savimi, padeda nugalėti bendravimo kompleksus, baimę kalbėti viešumoje. Gydo kvėpavimo takų ligas, depresiją, slopina diabeto progresavimą. Citrino ir ametisto eliksyras geriamas, kad augtų plaukai ir išnyktų pleiskanos.
Ametistas
Ametistas
Ametistas. Taikos ir harmonijos akmuo. Ypač tinka interjerui puošti – namų aplinka tampa maloni ir  neslegianti. Neutralizuoja pyktį, nervingumą ir isterijos priepuolius. Padėtas po pagalve gerina miegą ir sergsti nuo košmarų. Stiprina regėjimą, mažina kraujospūdį, slopina migreną, nemalonų pojūtį įkandus vabzdžiams.
Agatas
Agatas
Agatas. Agatų būna įvairių atspalvių. Šie akmenys teikia tvirtybės ir sveikos nuovokos. Padeda atsikratyti polinkio į neištikimybę. Baltasis agatas ypač tinka moterims, turinčioms problemų dėl seksualumo. Gerina regėjimą. Samaninis agatas lengvina savijautą sergant gripu, kitokiomis peršalimo ligomis.
Gintaras
Gintaras
Gintaras. Teikia energijos, valios bei ryžto. Šalina šlakus, skatina kūrybingumą ir stiprina imunitetą, atkuria energijos pusiausvyrą. Gelbsti sutrikus virškinimui, sergant astma, skydliaukės ligomis, angina, kai kamuoja galvos ir skrandžio skausmai.
Kalnų kriatolas
Kalnų krištolas
Kalnų krištolas. Itin stiprios energijos akmuo. Puikiai valo aplinką ir neutralizuoja blogąją energiją. Harmonizuoja kvėpavimą gerina atminį, regėjimą, kambaryje skleidžia malonią atpalaiduojamąją energiją. Jei užklupus pykčio priepuoliui, palaikykite delne kalnų krištolą – praeis.
Lazuritas
Lazuritas
Lazuritas. Vienas stipriausių apsauginių akmenų. Skatina pasitikėjimą savimi, ryžtą veikti. Ramina ir mažina įtampą, reguliuoja širdies plakimą. Lazuritą pravartu turėti stresinėmis situacijomis (pvz. per egzaminą, nemalonų pokalbį su viršininku, posėdį ir pan.) Gydo akių, kepenų, kvėpavimo takų ligas.
Rožinis kvarcas
Rožinis kvarcas
Rožinis kvarcas.  Meilės akmuo. Įkvepia pakilių jausmų ir aukštų polėkių, kūrybingumo, skatina švelnumą, nuoširdų rūpestį kitais, norą globoti. Teigiamai veikia širdį bei kraujotaką. Patartina nešioti ant rankos ar kaklo.
Chrizoprazas
Chrizoprazas
Chrizoprazas. Gydo širdies ir virškinamojo trakto ligas, miego sutrikimus, ramina ir harmonizuoja. Slopina isteriją bei epilepsijos priepuolius. Puikiai gelbsti, kai užklumpa nerimas, vienatvės ar gyvenimo beprasmybės pojūtis.
Saulės akmuo
Saulės akmuo
Saulės akmuo – gelbsti nuo melancholijos ir depresijos, neleidžia liūdėti, suteikia šilumos pojūtį. Suteikia gyvybinės energijos, skatina savarankiškumą, ypač tinka droviems, savimi nepasitikintiems žmonėms. Padeda gydyti skaudamą gerklę, chroniškas plaučių ligas,  malšinti traumų, stuburo, sausgyslių skausmus.

Specialūs akmenys

Turinčioms antsvorio. Gintaras, citrinas, piropas, fluoritas, sodolitas, suakmenėjęs medis.
Išsekusioms ir nervingoms. Citrinas, bronzitas, rodochrozitas, agatas, ametistas, kalnų krištolas, rožinis kvarcas, rodonitas.
Nelaimingoms. Mėlynasis safyras, lazuritas, cirkonas, serdolikas, tigro akis, saulės akmuo, perlamutras, baltasis opalas.
Praradusioms meilės džiaugsmą. Rožinis kvarcas, mėnulio akmuo, rubinas, ugninis opalas, karneolis, piropas, rutilo kvarcas.

Verta žinoti

  • ► Pirmiausia įsidėmėkite: akmuo nėra pirmosios svarbos vaistas. Rimtų negalavimų jis neišgydys ir medikamentų ar operacijos neatstos, bet gali būti papildoma palaikomoji priemonė, padedanti greičiau atsistoti ant kojų.
  • ► Itin atsargi būkite su vadinamaisiais stipraus poveikio akmenimis, tarkim, deimantu, topazu. Bioenergetikų pastebėta, kad jie gali neigiamai paveikti psichiką.
  • ► Vieni akmenys tinkamesni vyrams, kiti moterims. Pavyzdžiui, karneolis – grynai moteriškas akmuo, jis aktyvina moteriškąjį pradą. Kai kurie veikia tik vyresnio amžiaus žmogų. Tokie visai nepatartini vaikams.
  • ► Gydymui skirtą akmenį pirkite tik patikimose specializuotose parduotuvės ar mineralogijos centruose. Tik tada galėsite būti tikra, kad akmuo nepadirbtas.
  • ► Kartais akmuo parenkamas pagal zodiako ženklą. Rimti akmenų žinovai šiuo metodu pernelyg nepasikliauja ir teigia, jog akmenį geriausia ir veiksmingiausia rinkti individualiai konkrečiam žmogui.
  • ► Atkreipkite dėmesį į akmens formą. Rutulio formos akmuo harmonizuoja, slopina neigiamą energiją. Piramidės – stiprina energiją. Akmeniniai žiedai aktyvina rankų meridianus. Obeliskai spinduliuoja energiją į visas puses, stipriausia energija viršūnėje. Rutuliukų karoliai sukuria itin stiprų energinį lauką.

Kaip gydytis

Papuošalas. Paprasčiausias būdas gydytis – nešioti akmenį kaip pakabutį ar kitokį papuošalą (tik neapdorotą!). Svarbiausia, kad jis liestųsi prie odos.
Aplinkos akcentas. Akmenis galite išdėlioti namuose. Jie išvalys namų aurą bei pakeis jų energinį foną. Vietą, kur gulės jūsų „gydytojas“, rinkitės intuityviai, jo pozicijas keiskite tol, kol būsite patenkinta. Akmens dydį derinkite su patalpos plotu.
Gydomasis ratas. Pasak žinovų, ypač veiksmingai gydo vadinamasis akmenų gydomasis ratas. Išdėliotas iš tam tikrų akmenų, pavyzdžiui, lazurito, topazo, agato, onikso, jis ypač tinka medituoti ir atsipalaiduoti. Rate būkite, kol geriau pasijusite.
Lokalizuotas gydymas. Paprasčiausiai uždėkite akmenį ant reikiamos vietos: čakros, tam tikro organo ar skaudulio. Laikykite, kol pajusite palengvėjimą. 
Antpilas. Galite pasigaminti su bet kokiu akmeniu. Tereikia žinoti, kokių gydomųjų savybių jis turi. Gydytis tinkamiausi nešlifuoti ir neapdirbti akmenys. Imkite ne mažesnį kaip 40 g svorio, gerai nuplaukite po šalto vandens srove, dieną palaikykite prieš saulę ir įmetusi į stiklinę vandens parą palaikykite – vanduo prisisunks gydomosios energijos. Gerkite po pusę stiklinės triskart per dieną, kol pajusite pagerėjimą.
Grožio eliksyras. Sakoma, vanduo, kuriame mirko akmuo – puikiausias eliksyras odai. Sardonikso vanduo švelnina ir lygina, karneolio – atgaivina papilkėjusią, rožinio kvarco ramina sudirgusią ir pan. Eliksyro galite pasigaminti dviem būdais. 1. Akmens energija įkrautą vandenį supilkite į ledo maišelius ir užšaldykite. Ledukais rytą atsikėlusi ir vakare prieš miegą švelniai pamasažuokite veido odą. 2. Įmeskite akmenų į vonią ir lepinkitės joje 10–15 min.
Masažas. Pastaraisiais metais išpopuliarėjo pusbrangių akmenų masažas. Jis atliekamas kai kuriuose grožio salonuose, gydyklose, SPA centruose. Senovės Rytų patirtimi pagrįstas kūno ir galvos masažas akmenimis RATNA ABHYANGA – puikus būdas atsikratyti chroniško nuovargio, depresijos, išsekimo, atsigauti po nervinio sukrėtimo bei kitokių kūno ir dvasios negandų.
Atliekant šį masažą, atpalaiduojamos čakros, vadinamieji žmogaus energiniai centrai. Kiekvieno iš septynių akmenų, sudarančių RATNA ABHYANGA akmenų kompleksą, spalva specialiai parinkta atskirai čakrai. Viršugalviui – violetinis akmuo, vadinamajai trečiajai akiai – skaidrus, kaklo sričiai –mėlynas, širdžiai – žalias, saulės rezginiui – geltonas, pilvo sričiai – rausvas, stuburo apačiai – raudonas.

Koks akmuo ant kokio piršto?

Astromineralogų teigimų, teigiamas akmens poveikis sustiprės, jei juo puoštą žiedą mūvėsite ant tam tikro piršto.
Ant mažylio geriausiai dera smaragdas žaliasis chrizoprazas, citrinas.
Ant bevardžio – perlas, deimantas, raudonasis turlaminas.
Ant didžiojo – ametistas, obsidianas, rubinas.
Ant smiliaus – safyras, opalas, lazuritas.
Ant nykščio mūvėti žiedo išvis nepatartina, jis blokuoja energiją ir trikdo mąstymą. 

Keli aktualūs klausimai

Atsako akmenų žinovė, knygos „Kristalų galia“ bei akmenų parduotuvės „Šapas“ savininkė R. Dragūnienė.

Kaip išsirinkti tinkamą akmenį?
Kai kas akmenis renkasi pagal tam tikras jų savybes. Tarkim, kamuoja depresija, migrena ar nemiga –   ima ir nusiperka akmenuką, kuris padeda to atsikratyti. Tačiau praktika rodo, jog geriausiai akmenis rinktis intuityviai. Nė vienas žmogus niekada neišsirinks blogo. Jei būsite atvira, nemeluosite sau, akmuo visą tiesą pasakys apie jūsų sveikatą. Nereikės nė pas būrėjas ir aiškiareges eiti.

Ar tiesa, kad negalima akmens rinktis blogai nusiteikus? Esą taip jį užkrečiame bloga energija…
Kaip tik akmenį ir reikia rinktis blogai nusiteikus. Juk tam jį ir perkame, kad pataisytų nuotaiką ar pagydytų negalią. Pavyzdžiui, saulės akmuo puikiai gerina nuotaiką. Tad kam vaikščioti surūgus? Įsigykite ir keliaukite su šypsena!

Ar nusipirktą akmenį reikia valyti?
Būtinai! Pats paprasčiausias būdas – nuplauti švariu vandeniu ir įkrauti saulės energijos. Bet žmonės daro vieną klaidą – mano, jog saulė šviečia tik tada, kai ją matome danguje. Netiesa. Iš tiesų saulės energijos akmuo gauna ir apsiniaukusią dieną. Šviesu, vadinasi, šviečia saulė“.

Kada akmuo labiausiai padeda?
Visada, kada tik reikia. Jei norite, kad akmuo išties būtų naudingas, geriausiai nešiokitės su savimi kišenėje ar kaip papuošalą. Pasaulyje jau daugelį metų populiarūs vadinamieji kišeniniai akmenukai. Rinkinėlį galite sudaryti iš kelių įvairių akmenų. Komplektuokite pagal poreikį. Kasdien galite rinktis vis kitus akmenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip inicijuoti daugiabučio renovaciją?
Reklama
Prasmingai ateičiai: 5 populiariausios vasaros stovyklos jūsų vaikui
Reklama
Iš Kauno į Dominikos Respubliką – studijuoti informatikos
Reklama
Šaltibarščiai pietums – nors ir kasdien: „Iki“ jungiasi prie festivalio ir skelbia specialių pasiūlymą skaniausiam vasaros valgiui
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką