TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Privalomuoju moksleivių sveikatos patikrinimu patariama pasirūpinti nelaukiant rugsėjo

Kasmetinio profilaktinio sveikatos patikrinimo metu, kitaip nei kreipusis dėl konkrečios sveikatos problemos, atliekama visapusė vaiko apžiūra, daromi visi svarbiausi tyrimai.
istockphoto.com nuotr. / Moksleivių sveikatą būtina tikrinti kasmet
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno miesto visuomenės sveikatos biuras pataria: moksleivių sveikatą patikrinkite dabar ir rudenį nereiks stumdytis eilėje prie šeimos gydytojo kabineto.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kiekvienais metais prieš naujus mokslo metus visi moksleiviai iki 18 metų mokyklai privalo pateikti vaiko sveikatos pažymėjimą, todėl rugsėjo pradžioje poliklinikose susidaro didžiulės eilės ir formalus sveikatos patikrinimas tėveliams, auginantiems mokyklinio amžiaus vaikus, virsta tikru galvos skausmu. Kad taip nenutiktų, Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ragina tėvus pasirūpinti vaikų sveikatos profilaktika jau dabar, o ne rudenį.

Sveikatos apsaugos ministerija šiemet pakoregavo vaiko sveikatos tikrinimo taisykles: „Anksčiau kiekvienais metais vaiko sveikatos pažymėjimą tėveliai turėjo pateikti tik iki einamųjų metų rugsėjo 15d., tačiau, kad visiems būtų patogiau, šio termino atsisakyta“.

Jei tėveliai vaiko sveikatą tikrino lapkričio 15 d., tai
pažyma galioja iki kitų metų lapkričio 15 d., sakė A.Gricienė.

Jei vaikas nekeičia mokyklos, jo sveikatos pažymėjimas galioja visus metus, todėl nebūtina artėjant naujiems mokslo metams visiems vaikams strimgalviais pulti tikrintis sveikatos (jeigu sveikatos pažyma dar galioja).

„Pavyzdžiui, jei tėvai vaiko sveikatą tikrino lapkričio 15 d., tai pažyma galioja iki kitų metų lapkričio 15 d.“, – sakė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė (vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūrai) A.Gricienė.

Vis dar pasitaiko atvejų, kai tėvai/teisėti globėjai formaliai žiūri į vaiko sveikatos tikrinimą, tačiau, pasak specialistės, šis patikrinimas labai svarbus.

„Vaikai mokymosi įstaigose praleidžia didžiąją dalį savo laiko, todėl vaiko sveikatos pažymoje gydytojo pateiktos išvados ir rekomendacijos dėl jo galimybių dalyvauti mokyklos vykdomoje ugdymo veikloje, kūno kultūros pamokose ar vaiko maitinimo organizavime gali būti gyvybiškai svarbios. Ypatingai medicininė pažyma reikalinga ūmių sveikatos sutrikimų atvejais, kai per pamokas mokiniui, pavyzdžiui dėl alergijos ar lėtinių sveikatos sutrikimų prireikia skubios medicinos pagalbos, turint išsamią gydytojo pažymą, galima skubiai įvertinti situacijos pavojingumą ir imtis atitinkamų priemonių“, –  sakė A.Gricienė.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė primena tėveliams, kad dėl moksleivio sveikatos pažymos į savo šeimos gydytoją reikia kreiptis įprasta tvarka: iš anksto užsiregistruoti, atvykti nurodytu laiku ir svarbiausia, kad vaiką lydėtų vienas iš tėvų arba teisėtų globėjų, nes be tėvų/teisėtų globėjų sutikimo vaiko sveikatos tikrinti negalima.

Taip pat tėvai/teisėti globėjai turėtų žinoti, kad prieš einant pas šeimos gydytoją, pirmiausia su vaiku reikėtų apsilankyti pas odontologą ir patikrinti vaiko dantų būklę, o pas šeimos gydytoją reiktų vykti tik gavus odontologą išvadą, apie vaiko dantų būklę. Kiekvienais metais gydytojas tikrindamas vaiko sveikatą, įvertina jo ūgį, svorį, kūno masės indeksą, kraujo spaudimą, regą, klausą, kraujotakos, kvėpavimo, nervų, virškinamojo trakto, urogenitalinę, skeleto ir raumenų bei endokrininės sistemos funkcinę būklę. Taip pat atliekami kraujo bei šlapimo tyrimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką