Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 1d. 01:08

Mokslininkai atskleidžia daug įdomių faktų apie tai, kas iš tiesų sukelia vėžį

Laboratorijoje mokslininkai tiria žmogaus kūno ląsteles
Scanpix nuotr. / Laboratorijoje mokslininkai tiria žmogaus kūno ląsteles

Mokslininkai ir medikai visame pasaulyje nuolat domisi vėžiu, kaip viena dažniausiai pasitaikančių ligų.

Viena iš iškeliamų itin intriguojančių hipotezių, kurią pateikia japonų medicinos mokslų daktaras H. Shinya pasauliniais bestsellleriais vadinamose savo knygose „Jaunystės fermentai“ ir „Fermetų faktorius“- kad vėžį gali sukelti sutrikę medžiagų šalinimo procesai mūsų ląstelėse. Medikas tam pagrįsti pateikia aiškius argumentus.

Kaip vyksta kai sutrinka medžiagų šalinimas mūsų ląstelėse?

Žmogaus organizmas sudarytas iš  40-60 milijardų ląstelių. Jų viduje yra mitochondrijomis vadinamos organelės, o jose gaminama visam mūsų organizmui reikalinga gyvybinė energija.

 

šaltinis www.wikipedia.com

Maisto medžiagos iš suvalgyto maisto ir įkvėptas deguonis nunešami į šias mitochondrijas ir paverčiami energija. Jei ląstelės sveikos, ši energijos gamyba ir apykaita vyksta sklandžiai. Ir jei tokia būsena išlaikoma, žmogus gali džiaugtis puikia sveikata.

Kas atsitinka, kai tokia apykaita sutrinka ir ląstelėse susikaupia šiukšlių? Kai ląstelėse susikaupia šiukšlių, mūsų organizmas patampa tarsi sąvartynas. Žmogus jaučiasi blogai, be energijos, tarsi šiukšlių pilname kambaryje. Jei norime pagerinti sveikatą, būtina išvalyti šias šiukšles iš organizmo ląstelių.

Šiukšlės = pažeisti ląstelių baltymai?

Ląstelėse susikaupusios šiukšlės veikia visą mūsų sveikatą. Didžioji šiukšlių

 profesorė Nijolė Savickienė
profesorė Nijolė Savickienė

dalis –  beverčiai baltymai. Lietuvos medicinos mokslų universiteto Farmakognozijos katedros profesorės Nijolės Savickienės teigimu, šie beverčiai baltymai ir sukelia daugybę ligų, tarp jų – ir onkologines. Yra mokslinių įrodymų, kad šios nesuvirškintus baltymus padeda suskaidyti enzimai.

Kas yra tie enzimai, kodėl jie reikalingi mūsų organizmui?

Fermentai, arba enzimai, – tai baltyminė medžiaga, kuri reguliuoja organizme vykstančius apykaitos procesus ir kuri paspartina juos tūkstančius kartų.

Enzimai išgryninti iš natūralių produktų, tokių kaip ananasas, papaja, veršelių kasa. Enzimai yra fermentai. Tai tiesiog sulietuvintas angliškas žodis „enzymes“. Fermentai, arba enzimai, – tai baltyminė medžiaga, kuri reguliuoja organizme vykstančius apykaitos procesus ir kuri paspartina juos tūkstančius kartų. Be enzimų šie procesai nevyktų arba vyktų labai lėtai ir organizmas negalėtų egzistuoti. Taigi, enzimai yra vieni pagrindinių mūsų organizmo junginių, kurie reguliuoja naujų medžiagų susidarymo ir skilimo bei energijos išskyrimo procesus. Vadinasi, kad būtume energingi, turi būti pakankamas kiekis aktyvių enzimų.

Kabama, kad enzimų (fermentų) terapijos atradimas vertas Nobelio premijos?

Taip, už fermentų terapijos išradimą iš tiesų vertėtų skirti Nobelio premiją. Nes dar XIX amžiuje mokslininkai atrado molekules, kurios užtikrino visų svarbių žmogaus organizme vykstančių procesų veiklą.

Knygos „Jaunystės fermentai” autorius, medicinos mokslų daktaras Hiromi Shinya enzimus dar vadina jaunystės fermentais, BŪTINA MAISTO MEDŽIAGA ORGANIZMUI. Pasak autoriaus, visos organizme vykstančios funkcijos priklauso nuo fermentų (enzimų), nes jie yra visų organizme vykstančių reakcijų tarpininkai. Beveik visose ląstelėse vykstančiose reakcijose dalyvauja fermentai, joms reikia fermentų, kad būtų galima palaikyti gyvybę. Žmonės gimsta turėdami tam tikrą kiekį fermentų (enzimų) organizme, tačiau nesveikas gyvenimo būdas, stresas, netinkama mityba išbalansuoja organizmą. Todėl nebelieka fermentų kitų reakcijų reikmėms. Ypač fermentų poreiks padidėja, kuomet organizmas kovoja su liga.

Tai enzimai ir dalyvauja baltymų skaidymo procesuose?

Viena is sudėtinių enzimų terapijos dalių yra bromelainas, kuris išgaunamas iš ananaso, papainas – iš papajos vaisiaus. Būtent enzimai, bromelainas ir papainas, „suvirškina“ audinių irimo produktus ir dalyvauja juos šalinant.  Dėl šios priežasties enzimų terapija naudojama kaip pagalbinė priemonė ne tik onkologijoje, bet ir gydant traumas.

 

Uždegimo metu bromelainas ir papainas ardo uždegimo sukėlėjus. Tad pažeidimo vietose nyksta susikaupusių baltymų nuosėdos, ardomi mikrotrombai, gerėja mikrocirkuliacija, mažėja patinimas, skatinama pažeistų audinių regeneracija. Taip sisteminiai fermentai (papainas ir bromelainas) pagreitina natūralią uždegimo eigą ne jį slopindami, o veikdami uždegimo priežastį. Šių veikliųjų medžiagų atradimas medicinoje sukėlė tikrą perversmą medicinoje. Plačiau apie bromelainą>>>

Kada enzimų terapija rekomenduotina sergant onkologinėmis ligomis?

Enzimų terapija – tai papildoma pagalba sergantiesiems vėžiu.

Enzimų terapija – tai papildoma pagalba sergantiesiems vėžiu. Ši terapija skirta ne navikui sunaikinti, jokiu būdu ne vėžiui gydyti, kaip mano daugelis, bet sergančiojo gyvenimo kokybei pagerinti, ypač chemoterapijos, spindulinio gydymo metu. Enzimų terapija rekomenduojama ir sergant kitomis ligomis, pvz., gydant traumas, uždegimus. Enzimai pasižymi šiais poveikiais:

•           neutralizuoja uždegimines medžiagas;

•           stimuliuoja imuninę sistemą ir pagreitina natūralią uždegimo eigą;

•           padeda greičiau atsinaujinti pažeistoms ląstelėms;

•           gerina kraujotaką ir audinių aprūpinimą deguonimi;

•           mažina skausmą ir patinimą;

•           pagerina antibiotikų poveikį, todėl sparčiau sveikstama.

Yra specialiai sukurtas enzimų preparatas, kuris patvirtintas mūsų šalies valstybinės vaistų kontrolės tarnybos ir skirtas sergantiesiems onkologinėmis ligomis siekiant palengvinti nepageidaujamus poveikius, kurie gali būti sukelti radioterapijos ir chemoterapijos. Šio vaisto rekomenduojama vartoti 2 dienas iki chemoterapijos pradžios, gydymo metu ir dar savaitę po gydymo. Taip pat skaitykite: Patyrėte traumą ar skauda sąnarius? Ką daryti, kad pasveiktumėte greičiau?

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką