Mokslininkai sukūrė laikinai ŽIV vystymąsi stabdančią vakciną

Ispanijos mokslininkų grupė paskelbė sukūrusi gydomąją vakciną, kuri gali laikinai sustabdyti ŽIV dauginimąsi šiuo virusu užsikrėtusių pacientų organizmuose.
Gruodžio 1-ąją minima pasaulinė AIDS diena
Gruodžio 1-ąją minima pasaulinė AIDS diena / Fotolia nuotr.
Temos: 2 Vakcina ŽIV

Vakcina, pagaminta iš imuninės sistemos ląstelių, paveiktų karščiu paveiktu neveikliu žmogaus imunodeficito virusu, buvo išbandyta su 36 ŽIV nešiotojais, o gauti rezultatai yra iki šiol geriausi, mėginant išgydyti šią ligą, nurodė tyrėjai.

„Mes pateikėme instrukcijas imuninei sistemai, kad ji išmoktų naikinti virusą, ko ji nedaro savaime “, – sakė Felipe Garcia, vienas iš šiuos tyrimus atlikusios Barselonos universiteto klinikos mokslininkų grupės narių.

Gydomoji vakcina, kuri skiriama jau užsikrėtusius pacientus, tačiau nėra nuo infekcijos saugantis preparatas, buvo pripažinta saugia, o kai kurių pacientų organizmuose ŽIV kiekis dramatiškai sumažėjo, nurodoma studijoje, kuri trečiadienį buvo paskelbta žurnale „Science Translation Medicine“.

Po 12 savaičių trukusių tyrimų ŽIV kiekis 12 iš 22 pacientų, kuriems buvo skirta ši vakcina, organizmuose virusų kiekis sumažėjo daugiau nei 90 procentų. Panašus poveikis pasireiškė tik vienam iš 11 kontrolinės grupės pacientų, kuriems buvo skirtos injekcijos be vakcinos.

Tačiau po 24 savaičių vakcinos poveikis pradėjo silpnėti, ir tik septynių iš 20 šiuo preparatu gydomų pacientų organizmuose virusų kiekis išliko sumažėjęs apie 90 procentų. Toks poveikis nepasireiškė nei vienam iš dešimties pacientų kontrolinėje grupėje.

Vakcina prarado veiksmingumą po metų, kai pacientams teko grįžti prie įprastos terapijos, naudojant įvairius vaistus nuo retrovirusų.

Kaip rodo naujausi Jungtinių Tautų (JT) duomenys, 2011 metais ŽIV užsikrėtusių žmonių pasaulyje padaugėjo iki 34 milijonų. 2010 metais jų buvo 33,5 milijono.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Verslo civilinė atsakomybė: kokių sričių įmonės ją patiria dažniausiai ir kodėl?
Reklama
Amžėjimas nėra nuosprendis: kas gali padėti išlaikyti energiją ir jaunystę?
Reklama
„Telia“ kelia priklausomybės nuo telefonų klausimą – reklama skatins sąmoningą ekranų naudojimą