Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 22d. 09:17

Mokslo ir prevencijos projektams sveikatos srityje – per 2 mln. eurų

Nemokamos treniruotės Šilainiuose
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Nemokamos treniruotės Šilainiuose

Projektams, kuriais Lietuvoje bus vykdomi svarbūs moksliniai tyrimai sveikatos srityje bei įgyvendinamos su ligų ir sveikatos sutrikimų prevencija susijusios veiklos, numatyta skirti daugiau nei 2 mln. eurų. 43 projektus viešo konkurso metu su nepriklausomų ekspertų pagalba atrinko Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas (VVSSF, Fondas).

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, fondas kasmet remia sveikatos srityje įgyvendinamus mokslinius, prevencinius ir šviečiamuosius projektus. Jie finansuojami iš lėšų, surenkamų iš akcizo gaunamo už parduotus alkoholinius gėrimus. Per šiemet įvykusį konkursą finansavimą nuspręsta skirti 6-iems mokslinių tyrimų ir 37-iems prevencijos projektams.

Jie finansuojami iš lėšų, surenkamų iš akcizo gaunamo už parduotus alkoholinius gėrimus.

„Projektai sieks pozityvaus pokyčio dviejose prioritetinėse srityse – sveikos gyvensenos ir psichinės sveikatos. Pasaulį užklupusios pandemijos kontekste abi šios temos tapo dar svarbesnės. Apskritai galima pastebėti, kad dalis projektų puikiai atspindi COVID-19 krizės paaštrintas problemas. Pavyzdžiui, vienas iš tyrimų analizuos ilgalaikį ekranų poveikį vaikų psichinei ir fizinei sveikatai, kitas ieškos sprendimų fiziniam aktyvumui skatinti darbovietėse – ir tai vos keletas pavyzdžių“, – pasakoja Gražina Belian, Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė.

Gražina Belian, Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė
Gražina Belian, Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo Tarybos pirmininkė

VVSSF finansuojamus mokslinius projektus įgyvendins Vilniaus universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto bei Klaipėdos universiteto mokslininkai. Tarp prevencijos projektų įgyvendintojų – įvairios daugiausia su sveikatos ir socialinėmis problemomis dirbančios nevyriausybinės organizacijos, viešosios įstaigos, švietimo ir reabilitacijos centrai ir pan.

Projektai sieks pozityvaus pokyčio dviejose prioritetinėse srityse – sveikos gyvensenos ir psichinės sveikatos.

Šių metų rugsėjo mėnesį VVSSF taip pat skyrė finansavimą su sveikata susijusiems švietimo ir informaciniams projektams, kuriais siekiama prisidėti prie visuomenės sveikatos raštingumo didinimo, sveikos gyvensenos įpročių skatinimo. Dėl kilusios pandemijos šiais metais taip pat papildomai nuspręsta finansuoti 10 projektų visuomenės informavimui apie COVID-19 viruso prevenciją ir pagalbą kovojant su epidemijos pasekmėmis. Iš viso šių metų konkurse sulaukta daugiau nei 200 paraiškų.

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas įsteigtas 2015 m., siekiant kaupti lėšas ir naudoti jas visuomenės sveikatos išsaugojimo bei stiprinimo veikloms, švietimui sveikatos klausimais. Jį administruoja LR sveikatos apsaugos ministerija.

Daugiau informacijos:

Visą VVSSF finansuojamų mokslinių ir prevencinių projektų sąrašą galima rasti čia.

Daugiau informacijos apie VVSSF finansuojamus projektus 2020 m. rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką