Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 6d. 19:10

Moteriai su persodinta mirusios donorės gimda gimė kūdikis

Medikai su naujagimiu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Medikai su naujagimiu

Moteris, kuriai buvo implantuota mirusios donorės gimda, pagimdė sveiką mergaitę. Šis Brazilijoje įvykęs gimdymas yra pirmasis, panaudojant mirusio asmens gimdos transplantą.

Dešimt ankstesnių JAV, Čekijos respublikoje ir Turkijoje atliktų bandymų pagimdyti gyvą kūdikį, naudojant mirusio asmens gimdą, buvo nesėkmingi, praneša newscientist.com.

Naujoji recipientė buvo 32 metų moteris, dėl reto genetinio sutrikimo gimusi be gimdos. Gimda transplantavimui buvo paimta iš 45 metų donorės, mirusios dėl smegenų hemoragijos.

Chirurgai 10,5 valandos jungė organo venas, arterijas, raiščius ir vaginalinius kanalus. Po operacijos anoniminė pacientė dvi dienas liko intensyvios priežiūros skyriuje, o paskui dar šešias – specializuotame transplantologijos skyriuje.

Jai buvo duodami penki imunosupresantai, kad organizmas neatmestų naujojo organo, o taip pat kiti vaistai prieš infekcijas ir kraujo krešėjimą. Kai gimda jos kūne sėkmingai prigijo, jai buvo perkelti apvaisinti kiaušinėliai.

Po 35 savaičių ir trijų dienų po cezario pjūvio operacijos gimė 2,55 kilogramus sverianti mergaitė. Per gimdymą transplantuota gimda buvo pašalinta ir joje nebuvo pastebėta jokių nukrypimų nuo normos.

Komandos vadovas Dani Ejzenbergas iš San Paulo universiteto Brazilijoje, sakė: „Naudojant mirusių donorų organus, šis gydymo būdas darosi labiau prieinamas, ir mūsų rezultatai patvirtina naują moterų gimdinio nevaisingumo gydymo koncepciją.“

„Pirmasis gyvos donorės gimdos persodinimas buvo ryškus medicinos pasiekimas, galimybę gimdyti vaikus suteikęs daugeliui tinkamus donorus ir reikiamą medicininę įrangą turinčių nevaisingų moterų,“ sakė Ejzenbergas: „Tačiau gyvo donoro būtinybė yra svarbus apribojimas, nes donorų nėra daug, ir jie paprastai apsiriboja norinčiais ir tinkamais šeimos nariais ar artimais draugais.“

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką