Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Narkomanus ir alkoholikus gydantys Vilniaus medikai streiką atidėjo savaitei – laukia savivaldybės sprendimų

Vilniaus priklausomybės ligų centras
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus priklausomybės ligų centras
Šaltinis: 15min
0
A A

Liepos 4-ąją žadėję surengti įspėjamąjį 2 valandų streiką Vilniaus priklausomybės ligų centro darbuotojai paskutinę akimirką nusprendė jį atidėti. Du mėnesius algų negaunantys medikai tvirtina tokiu būdu demonstruojantys geranoriškumą ir to paties besitikintys iš Vilniaus savivaldybės, kuri liepos 10 dieną spręs dėl centro perdavimo Sveikatos apsaugos ministerijai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Nenorėjome, kad streikas pakenktų pacientams“, – tvirtina VPLC medikai, nors patys turi teisę jaustis nuskriausti – už gegužę jie gavo tik 20 proc. sau priklausančios algos. Tokia situacija įstaigoje susiklostė dėl to, kad Vilniaus miesto savivaldybė centrui šiems metams skyrė vos 1,5 mln. Lt, nors įprastai VPLC biudžetas siekdavo 5,5 mln. Lt. Toks sprendimas buvo motyvuotas skurdžiu savivaldybės biudžetu ir būtinybe centrą perduoti SAM. Kas vis dar nėra padaryta.

Kaip 15min.lt sakė VPLC direktoriaus pavaduotojas, gydytojas Algirdas Mižutavičius, darbuotojų visuotiniame susirinkime nuspręsta streiką atidėti. Esą įspėjamojo streiko išvakarėse Vilniaus savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Gintaras Žandaravičius, kalbėdamas su LRT televizija, tvirtino, kad klausimas dėl VPLC perdavimo SAM bus sprendžiamas artimiausiame Vilniaus tarybos posėdyje liepos 10 dieną.

„Streiko komitetas, atsižvelgdamas į tokį savivaldybės žingsnį ir nenorėdamas apsunkinti pagalbos teikimo mūsų pacientams ir interesantams, atšaukė šios dienos įspėjamąjį streiką, turėjusį vykti nuo 12 iki 14 val., ir liepos 11 dienos ketinimus skelbti neterminuotąjį streiką iki tol, kol neturėsime informacijos iš savivaldybės dėl sprendimo perduoti centrą SAM ir numatyto finansavimo, užtikrinant įstaigos funkcijas ir atlyginimus darbuotojams. Lauksime iki liepos 12 dienos. Negavus tokios informacijos streiko komitetas pradės streiko organizavimo procedūrą. Tada streikas bus neterminuotas ir nieko nelauksime“, – kalbėjo A.Mižutavičius.

Gydytojo teigimu, įstaigos darbuotojai nusprendė paskutinį kartą būti geranoriški, bet neslėpė – kantrybė senka. Už gegužę tebuvo išmokėta 20 proc. darbo užmokesčio, nepanašu, kad pinigų atsirastų ir už birželį.

Centre dirba per 150 darbuotojų. Kaip nurodoma VPLC interneto puslapyje, 2012 metų I ketvirtį vidutiniškai neatskaičius mokesčių gydytojai centre uždirbo 2171 Lt, slaugos specialistai – 1770 Lt, pagalbinio medicinos ir kito pagalbinio personalo darbuotojai – 1357 Lt, socialiniai darbuotojai – 2036 Lt, administracijos, ūkio ir kito aptarnaujančio personalo darbuotojai – 1412 Lt.

PAPILDYTA 14:08 Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Sveikatos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Antanas Matulas kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, prašydamas kaip įmanoma greičiau spręsti šią centro darbuotojams, pacientams ir visiems sostinės gyventojams opią problemą.

„Vilniaus priklausomybės ligų centras paliktas be finansavimo. Sostinės savivaldybės Tarybos sprendimu lėšos centrui išlaikyti buvo skirtos tik šių metų I ketvirčiui. Po ilgų derybų ir prašymų dalį lėšų centro veiklai tęsti skyrė ir Sveikatos apsaugos ministerija. Tačiau šiuo metu finansavimas vėl sustojo, darbuotojai kelis mėnesius negauna atlyginimų, centras atsidūrė ties veiklos sustabdymo riba. Dėl ilgai užtrukusių biurokratinių procedūrų, o gal ir elementaraus savivaldybės ir sveikatos apsaugos ministerijos nesusikalbėjimo, nors ir pradėta centro turto, teisių bei pareigų perdavimo iš savivaldybės ministerijai procedūra, tačiau ji akivaizdžiai vilkinama, – teigė Seimo narys, šešėlinės Vyriausybės sveikatos apsaugos ministras A. Matulas ir pabrėžė: – sustabdžius tokią visuomenei reikalingos įstaigos veiklą, pagalbos netenka priklausomybės ligomis sergantys asmenys, iškyla grėsmė visai miesto bendruomenei, nes tokie žmonės negydomi ir lieka gatvėse. Tai tikrai nepuoš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiu“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką