Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 21d. 19:30

Nauja socialinė iniciatyva „Skirtingos spalvos“: sieks pokyčių sergančių žmonių gyvenimuose

Sveika mityba.
Fotolia nuotr. / Sveika mityba.

Kokios emocijos užplūsta sužinojus, kad žmogus, su kuriuo bendraujate, serga cukriniu diabetu ar kita lėtine liga? Gailestis? Liūdesys? O gal noras padėti?

Projektas „Skirtingos spalvos“ kviečia iš arčiau susipažinti su žmonėmis, sergančiais sunkiomis ligomis, ir išgirsti jų motyvuojančias istorijas. Iniciatyvos tikslas nėra nupiešti liūdną, gailesčio reikalaujantį ligonio portretą.

„Šiuo projektu siekiame parodyti, jog sergantis nebūtinai yra vargšas ar gyvenimo nuskriaustas žmogus, kurio reikia gailėti“, – teigia projekto iniciatorius Dalius Stankevičius.

Asmeninio archyvo nuotr./Dalius Stankevičius
Asmeninio archyvo nuotr./Dalius Stankevičius

Kiekviena istorija atskleis, kad gyvenimas su liga gali būti ne tik juodai baltas, bet ir kupinas spalvų bei džiaugsmo.

Iniciatyva ne tik supažindins su skirtingų herojų istorijomis, bet ir sieks spręsti problemas, susijusias su tomis ligomis. Kiekviena liga verčia vienaip ar kitaip keisti gyvenimo būdą, ir tai kelia tam tikrų sunkumų.

Vienas iš pagrindinių iniciatyvos tikslų yra padėti su jais susidoroti: „Stengsimės pasiekti apčiuopiamų pokyčių sergančių žmonių gyvenimuose. Priklausomai nuo atvejo, ieškosime rėmėjų, bendradarbiausime su atitinkamomis institucijomis ir stengsimės, kad „Skirtingų spalvų“ istorijos būtų išgirstos“.

Pirmosios laidos pašnekovas – iniciatyvos autorius Dalius Stankevičius, kuris šią dieną „švenčia“ pirmąjį diabeto gimtadienį. Anot jo, reikia pradėti nuo savęs, todėl minėdamas šią sukaktį autorius pirmasis prabyla apie savo kelionę su šia liga: „Problemos sprendžiamos tik tada, kai yra iškeliamos į viešumą, o tai – vienas pagrindinių iniciatyvos tikslų“.

D.Stankevičius taip pat teigia norintis sulaužyti stereotipus, apipynusius įvairias ligas: „Vis susiduriu su klaidingu supratimu, jog diabetu susergama vartojant daug cukraus, nors tai yra netiesa“.

Laidą galite pamatyti čia.

Projekto pavadinimas „Skirtingos spalvos“ simbolizuoja skirtingas ligas, nes kiekviena liga turi savo spalvą. Pavyzdžiui, violetinė indikuoja Alzheimerį, anoreksiją ir epilepsiją, žalia – cerebrinį paralyžių, o mėlynos ir geltonos kombinacija žymi Dauno sindromą. Pavadinimas taip pat siejamas su pozityvumu ir noru gyventi visavertišką bei aktyvų gyvenimą.

Asmeninio archyvo nuotr./Dalius Stankevičius
Asmeninio archyvo nuotr./Dalius Stankevičius

Susirgus nepagydoma liga natūralu imti abejoti savimi, pasiduoti ir klausti savęs „kodėl man?“, tačiau iniciatyvos autoriai tiki, kad sunkiomis ligomis sergantys žmonės turėdami aplinkinių palaikymą nepasiduoda ir randa savyje jėgų siekti savo svajonių.

„Skirtingų spalvų“ laidas bus galima rasti „Youtube“ platformoje, o ateityje – audio formatu ir „Spotify“, „Google Podcasts“, „Apple Podcasts” ir kitose tinklalaidžių platformose.

Jeigu jūs pažįstate žmonių, kurie norėtų pasidalinti savo istorija, galite rašyti el. paštu skirtingosspalvos@gmail.com.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką