Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kraujo donorystė išlieka būdu užsidirbti

Simas Juodviršis
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Kraujo donorystė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Beveik pusę kraujo ar jo sudėtinių dalių neatlygintinai duoda jauni žmonės,– artėjant birželio 14-ąjai, Pasaulinei kraujo donorų dienai, teigia Kraujo donorų registro, veikiančio Higienos institute, specialistai.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dauguma aukštą žmogaus socialinės raidos indeksą turinčių šalių, prie kurių priskiriama ir Lietuva, apsirūpina krauju tik iš savanoriškų ir neatlygintinų kraujo donorų, todėl neatlygintinos donacijos jose sudaro nuo 98 iki 100 procentų visų donacijų. Tačiau Lietuvoje, kurioje dar mokama už kraujo davimą, neatlygintinos donacijos dar retesnės nei mokamos.

Nuo 2013 m. birželio 1 d. šių metų birželio registre užregistruoti 92364 kraujo ar jo sudėtinių dalių davimai, iš jų neatlygintini davimai sudarė 38,3 proc.

Aktyviausiai neatlygintinai kraujo davė jaunimas nuo 18 iki 29 m., jiems atlikta pusė (49,9 proc.) visų neatlygintinų donacijų. Iš visų neatlygintinų donacijų vyrams atlikta 54,8 proc., moterims – 45,2 proc.

10 kartų ir daugiau kraujo ar jo sudėtinių dalių neatlygintinai davė 16 donorų, iš jų vienas – net 17 kartų, išlaikant nustatytus minimalius laiko tarpus tarp donacijų.

Daugiausiai donacijų (35,9 proc.) atlikta Vilniaus savivaldybėje, trečdaliu mažiau Klaipėdos savivaldybėje (11,4 proc.). Kitose šalies savivaldybėse atliktos donacijos sudarė mažiau kaip 10 proc. visų užregistruotų kraujo davimų.

Mažiausiai donacijų atlikta Alytaus rajono, Birštono ir Neringos savivaldybėse (atitinkamai 0,06, 0,04 ir 0,03 proc.).

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką