TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Nedelsk“ dešimtmečio veikla bus apibendrinta sostinės Rotušėje

„Nedelsk“ autobusėlis
„Nedelsk“ organizatorių nuotr. / „Nedelsk“ autobusėlis
Šaltinis: 15min
0
A A

Per dešimtmetį 660 šalies miestų ir miestelių apvažiavusiame „Rožiniame autobusėlyje“ dėl krūties vėžio buvo patikrinta 80 tūkst. moterų, iš kurių 720-čiai nustatytas vėžys. Daugumai jų tai reiškė išgelbėtą gyvybę ar gerokai prailgintus gyvenimo metus. Šiuos ir kitus sveikatinimo projekto „Nedelsk“ 10 m. veiklos rezultatus penktadienį, Vilniaus Rotušėje 16.30 val., apžvelgs projekto iniciatorė Agnė Zuokienė.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Kad ir kiek būtų padaryta dėl visų Lietuvos moterų, visada galima padaryti dar daugiau: aplankyti dar vieną miestelį, patikrinti dar vieną moterį, dovanoti viltį dar vienai šeimai – kilnių darbų ir atidumo niekada nebus per daug, – sako A. Zuokienė, pridurdama, jog „Nedelsk“ veikloje ypač svarbi savanorių pagalba – jų per visą šalį yra daugiau nei 200. Ji pastebi, jog norint vienyti žmones kilniam tikslui, nebūtina būti svarbiu asmeniu: „Jei darai konkrečius, tebūnie ir nedidelius darbus, aplink tave nuolat bursis daugybė bendraminčių“.

Svarbiausias projekto „Nedelsk“ tikslas – nuvykti pas moteris, kurios per savo darbus bei kasdienius rūpesčius pamiršta rūpintis svarbiausiu, ką žmogus turi – sveikata. Dažna delsimo priežastimi tampa ir didelis atstumas iki ligoninės, kurioje moteris gali pasitikrinti. „Rožinio kaspino“ autobusėlis, ant kurio jau 10 m. užrašytas devizas „Nedelsk dėl savęs ir dėl tų, kurie tave myli“, per dieną aplanko dvi gyvenvietes, kiekvienoje patikrinama po 50 moterų. Tyrimai rodo, jog daugumai moterų tai būna pirmoji profesionali konsultacija. Kas penktai moteriai randamos gerybinės krūtų ligos, vienai iš 100 – krūties vėžio ženklai.

Dar nesibaigė šių metų „Rožinio autobusėlio“ kelionės. Pirmąsias 5-ias rugsėjo dienas patikros vyko sostinėje, Žirmūnų, Baltupių, Tarandės, Naujamiesčio ir Senamiesčio gyventojoms. Buvo patikrintos 449 moterys, iš kurių jauniausia – 21, vyriausia – 82 metų amžiaus. Septynioms moterims įtartas vėžio susirgimas, kitoms rasti gerybiniai krūtų susirgimai: cistos ir fibroadenomos.

Sveikatinimo projektas „Nedelsk“ buria moteris ir kitoms veikloms: sodinti gėles, lankstyti iš popieriaus origami, mokytis apie sveikatinimą, lankyti ligonius ir t.t. Dar viena „Nedelsk“ veiklos kryptis – pagalba ligoninėms tiek įranga, tiek organizuojant besigydančių laisvalaikį ir šventes.

Per 10 metų „Nedelsk“ 68 kartus surengė solidarumo bėgimo maratoną – 17 tūkst. žmonių bėgo už tuos, kurie ligas nugalėjo ir vardan atminimo tų, kuriuos liga išsivedė. Vardan sveikatos Lietuvoje įveikta daugiau nei 100 000 km. Moksleiviai parnešė savo mamoms 130 tūkst. „Nedelsk“ laiškų su prašymu pasitikrinti sveikatą, įteikė 60 tūkst. simbolinių rožinių kaspinėlių. „Rožinės lentynos“ akcijos metu ligoninėms ir bibliotekoms padovanota 6 200 knygų. Miestai ir jų bibliotekos pasipuošė 2700 žydinčių gėlių loveliais.

Sveikatinimo projekto ‚Nedelsk“ iniciatorė Agnė Zuokiene už savo veiklą 2008 m. rinkimuose „Europos metų moteris“ laimėjo III-iąją vietą, o Europos Parlamentas apdovanojo projektą „Nedelsk!“ kaip „mažo biudžeto – didelio poveikio“ (angl. „Low budget – big impact“). 2009 m. A. Zuokiene apdovanota „Santarvės fondo“ ženkleliu, 2011 m. – „Diplomatic Courier“ nominacija „Top Global Women“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką