Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Faktai apie rūkymą

Faktai apie rūkymą
onlinenursingprograms.com vizualizacija / Faktai apie rūkymą
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiandien pasaulyje daugiau nei milijardas žmonių rūko – rūkymas sieja skirtingas rases, apima visą amžiaus ir socialinių statusų spektrą, įsiskverbia į įvairiausias kultūras, rašo portalas nationalgeographic.com.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Statistika liudija: tabakas užmuša 20 kartų daugiau žmonių nei žmogžudžiai; cigaretėse yra 5 tūkst. skirtingų cheminių medžiagų, kurių dalį taip pat galima rasti automobilio išmetamose dujose; rūko penktadalis besilaukiančių moterų. Akivaizdu, kad rūkymas kenkia sveikatai. Apmaudu, kad rūkymas lyderiauja tarp mirčių, kurių buvo galima išvengti, priežasčių.

Kaip spręsti čia problemą, nuomonių yra kelios. Rūkantieji taip pat turi teises ir visai neseniai rūkančiųjų grupės advokatai padavė į teismą Niujorką vildamiesi, kad viešuosiuose parkuose bus pašalinti ženklai, draudžiantys rūkyti.

Tuo metu, pavyzdžiui, akademinėje bendruomenėje populiaru nerūkyti. JAV jau yra per 750 aukštųjų mokyklų, kur neleidžiama rūkyti universitetų teritorijose. JAV valstijoje Ajovoje rūkyti draudžiama apskritai visose viešose vietose.

Manoma, kad tabakas sparčiai populiarėja pasaulyje, nes turi medžiagų, sukeliančių priklausomybę. „Philip Morris“ uždirba daugiau nei, pavyzdžiui, „McDonald‘s“ ar „Nike“. Ir nors tabako pramonės lobistai sunkiai dirba, žiniasklaidoje pasirodančios reklamos priverčia sunerimti – pasaulyje kasdien rūkyti pradeda apie 1 tūkst. nepilnamečių. Rūko ketvirtis vidurinių mokyklų studentų, 80 proc. jų neatsikrato žalingo įpročio ir užaugę.

Nursing Your Lungs
Created by: www.OnlineNursingPrograms.com

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką