TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįtikėtina: pacientui namuose atliktų tyrimų rezultatai gydytoją poliklinikoje pasiekia per kelias sekundes

Medicina
123rf.com nuotr. / Medicina
Šaltinis: 15min
0
A A

Informacinės technologijos skverbiasi į medicinos sistemą – jos ne tik palengvina gydytojų darbą, bet ir paspartina paslaugos pacientui suteikimą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Prie lovos prikaustytam, sunkiai kalbančiam Centro poliklinikos pacientui Juliui Ramanauskui jį namuose lankanti slaugytoja Edita pamatuoja kraujospūdį ir atlieka kardiogramą.

Nurodymus, kokias procedūras atlikti, slaugytojai šeimos gydytoja paliko elektroninėje paciento medicinos kortelėje. Be jokių laidų, be mygtuko paspaudimo, informacinėms technologijoms padedant, kraujospūdžio matuoklio duomenys atsiduria slaugytojos planšetiniame kompiuteryje.

Ten jie apdorojami ir patenka į Centro poliklinikos duomenų bazę – elektroninę paciento sveikatos istoriją. Todėl būdama savo kabinete J.Ramanausko gydytoja gali įvertinti paciento būklę realiu laiku ir, jei reikia, nedelsiant vykti pas jį ar paskirti gydymą.

Visa tai, kas dabar įvyksta vos per kelias minutes, anksčiau surydavo ne mažiau nei dieną. Slaugytoja paciento tyrimų rezultatus ranka surašydavo kelių puslapių formoje, grįžusi į polikliniką įklijuodavo juos į popierinę ligos istoriją ir tik tada duomenys atsidurdavo ant gydytojos stalo. Jei šeimos gydytojos darbo valandos jau pasibaigusios, su paciento būkle ji susipažintų tik kitos dienos rytą.

Šeimos gydytojas gali realiu laiku įvertinti sveikatos būklės sutrikimus ar nukrypimus nuo normos. Todėl rekomendaciją, kaip padėti pacientui, gydytoja gali pateikti slaugytojai dar esant jo namuose.

Tačiau dabar visa tai – jau praeityje. Su specialia kompiuterizuota įranga slaugytojos pacientams namuose gali ne tik pamatuoti kraujospūdį ar įvertinti elektrokardiogramą, bet ir pamatuoti kūno temperatūrą, pulsą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius.

„Šeimos gydytojas gali realiu laiku įvertinti sveikatos būklės sutrikimus ar nukrypimus nuo normos. Todėl rekomendaciją, kaip padėti pacientui, gydytoja gali pateikti slaugytojai dar esant jo namuose“, – paaiškino Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Iki įdiegiant modernią sistemą, vienas slaugytojas per dieną aplankydavo vidutiniškai 6 pacientus, dabar – dviem pacientais daugiau. Centro poliklinikos Slaugos klinikoje dirba 16 slaugytojų.

„Todėl su tais pačiais žmogiškaisiais ištekliais per metus galima padaryti 7 tūkst. vizitų daugiau“, – atkreipė dėmesį K.Štaras.

Dariaus Jakubausko nuotr./Elektroninės paslaugos pristatymas Centro poliklinikoje.
Dariaus Jakubausko nuotr./Kęstutis Štaras

Įgyvendinant projektą Centro poliklinika turėjo du partnerius – Vilniaus rajono centrinę polikliniką ir Vilniaus rajono Nemenčinės polikliniką. Čia irgi įdiegta analogiška slaugos namuose elektroninės paslaugos sistema.

K.Štaras sako, kad toks projektas – ne tik vienintelis Lietuvoje ar Baltijos šalyse. Tokia pacientų aptarnavimo sistema negali pasigirti ir daugelis ES šalių. Projektas įgyvendintas ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšomis.   

Dar šiemet visų Centro poliklinikos pacientų sveikatos istorijos bus pradėtos rašyti tik elektroniniu būdu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką