Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nemalonų kvapą sostinėje paskleidė „Vilniaus energija“

Vilnių apsupęs rūkas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilnių apsupęs rūkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidurdienį paaiškėjo nemalonaus kvapo, pasklidusio Vilniuje, priežastys. Aplinkosaugininkai patvirtino, kad dėl to kalta bendrovė „Vilniaus energija“, Žemuosiuose Paneriuose vykdžiusi naftos produktų krovos darbus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vilniaus visuomenės sveikatos centro (VVSC) direktoriaus pavaduotojas Vytautas Andriuška patvirtino gavęs informaciją iš Vilniaus regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovų, kad jų specialistai Žemuosiuose Paneriuose aptiko, jog termofikacinėje elektrinėje buvo vykdomi krovos darbai, kurių metu į aplinką išsiskyrė kraunamo kuro, greičiausia skystų naftos produktų, elementų.

„Šitie darbai buvo nutraukti iki atskiro leidimo“, – teigė V.Andriuška.

VVSC direktoriaus pavaduotojas tikino, kad žmonės neturėtų baimintis – esą jeigu kuras leidžiamas deginti, tai jis negali būti nuodingas. „Mes pakalbame visaip: kadangi susidarė išskirtinės gamtos sąlygos, nebuvo vėjo, jis nesklaidė oro, todėl galėjo būti ir kitų taršos elementų, kurie maišėsi ir dėl to sklido skirtingi kvapai – ir plastmasė, ir padangų deginimas, ir kitokių kvapų buvo“, – teigė V.Andriuška.

Tačiau specialistas patvirtino – pagrindinis taršos šaltinis buvo „Vilniaus energijos“ vykdomi darbai.

Penktadienio rytą ne vienas Vilniaus gyventojas pajuto virš miesto tvyrantį nemalonų kvapą. Ypač tuo skundėsi netoli Neries esančių rajonų gyventojai. Specialistai kol kas tiria, kas gali skleisti tokį kvapą, ir laukia pakilsiančio vėjo, kuris turėtų išsklaidyti rūką, o kartu ir nemalonius kvapus.

15min.lt redakciją pasiekė susirūpinusių vilniečių laiškai, kuriuose jie teiraujasi, dėl kokių priežasčių virš miesto tvyro nemalonus kvapas. Skaitytojas Aurimas sunerimęs klausė, kas skleidžia šį nemalonų kvapą Vilniaus Naujamiestyje, M.K.Čiurlionio gatvės rajone. Kvapas esą panašus į smalos ar degančios gumos.

„Kadangi vaikas eina į darželį šiame rajone, bijau, kad nebūtų pakenkta jo ir kitų vaikų sveikatai, nes kvapas jau braunasi į laiptines“, – nuogąstavo vyras.

Živilė skundėsi nemaloniu kvapu šiaurinėje sostinės dalyje. „Niekas kol kas nieko nepaaiškina, nuo ko kvapas kilo, bet man norėtųsi jį susieti su vaizdu, kurį matome per langą iš dangoraižio „Helios City“. Tokio pilko sluoksnio prie giedro dangaus horizonte dar neteko matyti“, – savo įspūdžiais dalinosi moteris.

Specialistai penktadienio rytą konkretaus atsakymo, kas gali skleisti nemalonų kvapą, neturėjo. VVSC direktoriaus pavaduotojo V.Andriuška teigė, kad peršasi išvada, jogatėjo rudens periodas, atšalo oras ir galbūt mažėja garavimas atmosferoje, todėl lėčiau sklaidosi rūkas ir kartu tvyrantis kvapas.

„Kažkokia tarša egzistuoja. Aiškinamės su aplinkosaugininkais, gal jie kažką ras, nes oro tarša yra jų tiriamas dalykas. Kvapas yra sudėtinis oro taršos elementas. Darome prielaidą, kad kvapai formuojasi Neries upės vagos lygmenyje. Sprendžiant pagal gyventojų skundus, kurie ateina iš Žirmūnų, Centro, Savanorių prospekto ir kitų arčiau upės esančių rajonų“, – penktadienio rytą teigė V.Andriuška.

Anot V.Andriuškos, ankstyvą rytą buvo susiformavęs ir labai didelis rūkas. „Galbūt besileisdamas rūkas iš aukštesnių atmosferos sluoksnių nusodino kažkokias medžiagas. Bet tai tik versija. Kol rūkas neišsisklaidys, tol kvapas nepasišalins“, – neturėdamas aplinkosaugininkų išvadų kalbėjo VVSC direktoriaus pavaduotojas.

Paklaustas, ar šis kvapas gali kenkti sveikatai, V.Andriuška teigė taip nemanąs. Esą kvapas iš principo nekenkia sveikatai, jis tik signalizuoja apie kažkokias taršos medžiagas, esančias ore. „Tai daugiau psichologinis diskomfortas. Reikėtų sumažinti patalpų vėdinimą, pralaukti, kol įsidienos ir rūkai išsisklaidys, gal pakils vėjas“, – sakė V.Andriuška.

Vieniems žmonėms atrodė, kad tai degančios padangos, kitiems – plastmasė. V.Andriuška neatmetė, jog miestas taip „pakvipo“ ir dėl atšalusių orų, nes kietuoju kuru namus besišildantys žmonės ne visada degina tik malkas, kartais į krosnis sumeta ir įvairias atliekas. „Jeigu gamtos sąlygos būtų tokios, kad kvapas galėtų greitai sklaidytis, tada gal kvapas nebūtų taip susikoncentravęs virš miesto“, – teigė visuomenės sveikatos specialistas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką