TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„No theatre“ aktorių lūpomis – onkologinių pacientų išgyvenimai

Dovydas Stončius ir Vainius Sodeika
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aktoriai sukūrė mizanscenas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejuje vyko meno terapijos ir psichologinės pagalbos projekto „Mylintys gyvenimą“ veiklos rezultatų, pateiktų unikalaus spektaklio formatu, pristatymas. Vido Bareikio vadovaujama teatro trupė „No theatre“ specialiai šiai progai sukūrė mizanscenas, kuriomis perteikė onkologine liga susirgusio žmogaus išgyvenimus bei emocinius pokyčius, patiriamus sergant ir gydantis.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Spektaklis pažymėjo trečius metus vykstančio projekto „Mylintys gyvenimą“ rezultatus bei kvietė į onkologinę ligą pažvelgti kitu kampu.

Per trejus projekto veiklos metus buvo suteikta beveik 2800 individualių psichologinių konsultacijų ir daugiau kaip pusė tūkstančio konsultacijų telefonu.

Psichologinės pagalbos, skirtos tiek pacientams, tiek jų šeimų nariams, metu, buvo siekiama padėti kalbėti apie ligos sukeltus fizinius ir psichologinius išgyvenimus, sumažinti jaučiamas baimes ir ieškoti būdų, padedančių sveikti.

Anot „Onkopsichologijos ir komunikacijos centro“ psichologės Eglės Urbutienės, žinojimas, kad nesi vienas, bendravimas su specialistais bei žmonėmis, išgyvenusiais tą patį, suteikia stiprybės ir drąsos nežinomybės pilname sergančiojo gyvenime.
 
„Mylintys gyvenimą“ pacientams siūlo ir meno terapiją – piešimą, muziką, šokį ir atpalaiduojančius pratimus.

„Terapijos metu ieškoma naujų įžvalgų apie save, santykius su artimaisiais bei gydytojais, ieškoma pacientuose glūdinčio stiprybės šaltinio, suteiksiančio jėgų ir vilties“, – aiškino E.Urbutienė.

10-yje šalies miestų vykusius užsiėmimus lankė beveik 500 pacientų. Psichologė pastebi, jog onkopsichologijos sritis Lietuvoje dar palyginti nauja, o tokios pagalbos stoka jaučiama ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos ligoninių onkologiniuose skyriuose. Problema ypač opi rajonuose, kur išreiškiamas ypatingas tokios pagalbos poreikis.

Tarp į konsultacijas besikreipusių žmonių – didelis skaičius jau baigusių gydymą bei pacientų artimųjų, kuriems mokama specialistų pagalba neprieinama.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eglė Urbutienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Eglė Urbutienė

Anot projekto iniciatoriaus „GlaxoSmithKline Lietuva“ generalinio direktoriaus Kęstučio Čereškos, visapusė pagalba yra itin svarbi: „Dirbdami sveikatos sektoriuje esame arti sergančiųjų bei juos gydančių. Inicijavome šį projektą ir prisidėjome prie jo įgyvendinimo, nes projekto idėja artima mūsų bendrovės socialinės veiklos siekiui gerinti pacientų gyvenimo kokybę ir skatinti jų socialinę integraciją.“

Tik bendradarbiaudami, kartu rūpindamiesi sergančiųjų gyvenimo kokybe, stengdamiesi, kad jie neliktų „už borto“.

2012–2015 metais „GlaxoSmithKline Lietuva“ investicijos į onkopsichologijos plėtrą siekė beveik 150 tūkst. eurų.

Viena iš svarbiausių užduočių ateityje – projekto tęstinumo užtikrinimas ir tolesnis psichologinės pagalbos prieinamumo didinimas.

„Beveik kiekvienas savo šeimos, giminių, draugų ar kolegų rate turime žmonių, paliestų onkologinės ligos. Tik bendradarbiaudami, kartu rūpindamiesi sergančiųjų gyvenimo kokybe, stengdamiesi, kad jie neliktų „už borto“, galime pasiekti, jog onkologinė liga sukeltų kuo mažiau kančios ir skausmo žmogui“, – teigia psichologė bei kviečia prisijungti visus norinčius prie „Onkopsichologijos ir komunikacijos centro“ veiklos ir siekti, kad kiekvienas onkologinis pacientas, kuriam reikalinga psichologinė pagalba, gautų ją laiku ir nemokamai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką