Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 2d. 20:00

Norėdami išgydyti savo vaikus nuo autizmo, tėvai jiems girdė baliklį

Baliklis
123RF.com nuotr. / Baliklis

Baliklis yra labai pavojinga medžiaga, kurią daugelis laiko savo namuose. Didžiojoje Britanijoje tik policijai padedant pavyko išgelbėti vaikus, kuriems tėvai girdė baliklį, siekdami juos išgydyti. Tokio elgesio priežasčių iš tikrųjų reikėtų ieškoti JAV.

Baliklis tikrai pavojinga medžiaga. Ant etikečių visada yra perspėjimai, kurie skamba iš tiesų grėsmingai. Tačiau šie Jungtinės Karalystės policijos sulaikyti asmenys ne tik neklausė perspėjimų, bet ir manė padedantys savo vaikams pagyti nuo autizmo. Visa laimė, kad panaudoto baliklio kiekiai buvo per maži, jog pražudytų vaikus, kurių jauniausi buvo sulaukę vos dvejų metų.

Tačiau britai ne patys sugalvojo tokį siaubingą gydymo būdą.

JAV veikianti religinė sekta, įkurta buvusio scientologo Jimo Humble'o, jau kelerius metus „stebuklingu mineralų tirpalu“ siūlo gydytis vėžį, AIDS, autizmą, Parkinsono ligą ir kitas sveikatos problemas. Šie stebuklingi vaistai nėra tiesiog iš parduotuvės įsigytas baliklis – tai namuose sukurtas kenksmingų chemikalų rinkinys, savo sudėtimi primenantis pramoninius baliklius, naudojamus audinių gamyklose, medinių baldų gamyboje ir pan.

Taigi, religinių lyderių paistalais tikintys tėvai net neturėjo galimybės išvysti perspėjimus ant įpakavimo, nes jų tiesiog nebuvo. Tirpalo kūrėjai, atrodo, ir patys nemanė, kad gamina pramoninį baliklį, nes jį siūlė gerti su vaisių sultimis – tai tik dar labiau sustiprino mišinio rūgštingumą.

Vaistai buvo sukurti manant, kad autizmą sukelia patogenai ir parazitai, kuriuos galima išnaikinti pasitelkus stiprius chemikalus. Laimei, tirpale baliklio koncentracija buvo visai maža, todėl religinių fanatikų skiriamos dozės nebuvo mirtinos. Visgi jos sukeldavo vėmimą, pažeisdavo virškinimo traktą, kartais sukeldavo ir kvėpavimo problemų. Ekspertai neabejoja, kad anksčiau ar vėliau kas nors nuo šių vaistų mirs, nes jie vis dar yra pardavinėjami internetu.

Dabar į ligoninę paguldyti vaikai, tačiau kažin ar jų tėvai paslaptingą religinę bendruomenę skųs teisėsaugai. Dėl spragų įstatymuose skystį galima pardavinėti ir nepasakojant, kam jis skirtas, – pirkėjo teisė, jį gerti arba ne. Jungtinėje Karalystėje šie vaistai yra legalūs, o ir JAV tebėra pardavinėjami laisvai. Juos uždraudė tik Kanada.

Jungtinė Karalystė jau ieško būdų, kaip įstatymiškai užkirsti kelią pavojingų chemikalų vartojimui.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką