2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Norisi, bet neišeina? Urologas atskleidė, ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais

Mokslas šiais laikais sparčiai skinasi kelią į priekį, ypač medicinos srityje. Inovatyvi medicina žymiai prisideda ne tik prie sunkių ligų gydymo, tačiau ir gyvenimo kokybės gerinimo. Viena iš jų – erekcijos sutrikimų gydymas žemo dažnio smūgine bangų terapija. Anot gydytojo-urologo Mariaus Anglickio, šis metodas jau kelis dešimtmečius taikomas visame pasaulyje.
Erekcija
Erekcija / Shutterstock nuotr.

Statistikos duomenimis, erekcijos sutrikimai kamuoja kas trečią ar ketvirtą keturiasdešimtmetį, kas antrą penkiasdešimtmetį. Visgi, anot gydytojo-urologo M.Anglickio, įsitikinimas, kad minėtos problemos yra natūrali senėjimo pasekmė – klaidingas.

„Dažnai konsultacijai ateina sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą propagavę septyniasdešimtmečiai ar aštuoniasdešimtmečiai, kurių erekcija puiki. Erekcijos sutrikimai yra ydingo gyvenimo – rūkymo, riebios dietos, blogai kontroliuojamo kraujo cukraus ir streso pasekmė“, – pažymi jis.

M.Anglickis akcentuoja ir tai, kad su negailestingu erekcijos sutrikimu vis dažniau susiduria ir jaunuoliai. Visgi šie pastaruosius sutrikimus dažniausiai nurašo psichologijai, tačiau tai gali parodyti ir rimtesnes problemas. Neretai paaiškėja, kad erekcijos sutrikimus jaunuoliams sukėlė laiku nediagnozuotas cukrinis diabetas, skydliaukės problemos ar pagumburio dariniai.

Asmeninio arch. nuotr./Urologas Marius Anglickis
Asmeninio arch. nuotr./Urologas Marius Anglickis

„Kalbėdami apie erekcijos sutrikimus, atrodo, įstringame uždarame stereotipų rate. Dar vis gėda kalbėtis apie tokias problemas, o dažniausiai yra linkstama arba ignoruoti, arba savarankiškai pasitelkti įvairius vaistus, padėsiančius geriau jaustis. Tačiau pajutus erekcijos problemas, reikėtų kreiptis į gydytoją ir ieškoti ne tik veiksmingiausio gydymo būdo, tačiau ir išsiaiškinti to priežastis, nes jų gali būti ne viena.

Pirmiausia, vyrai turėtų atkreipti dėmesį į savo gyvenimo rutiną – į miego kokybę, patiriamą nerimą ar piktnaudžiavimą alkoholiu, tabaku ar vartojamus vaistus kitoms ligoms gydyti. Erekcijos sutrikimai taip pat gali išduoti ir rimtesnes sveikatos problemas – kaip cukrinį diabetą, širdies nepakankamumą, taip pat depresiją ar įvairias psichologines problemas“, – sako M.Anglickis, pridurdamas, kad erekcijos sutrikimai yra pirmasis organizmo pagalbos šauksmas.

Sutrikus erekcijai ir nieko nedarant, po 5-7 metų daugumos pacientų laukia insultas, infarktas ar kitos rimtos problemos su širdies bei kraujotakos sistema.

Pasak gydytojo-urologo, erekcijos sutrikimai beveik visada yra išgydomi, tačiau svarbu laiku kreiptis į specialistą pagalbos, vengiant gydytis savais metodais ir dar labiau gilinti esančias problemas.

„Erekcijos sutrikimai beveik visada pradedami gydyti erekciją gerinančiais vaistais. Deja, jie nesprendžia problemos ir nepašalina erekcijos sutrikimus sukėlusių priežasčių. Šie vaistai erekciją pagerina tik labai trumpam – vienam, keliems lytiniams santykiams, o vėliau nustoja veikti. Norint mylėtis kitomis dienomis reikia vėl gerti vaistų“, – aiškina M.Anglickis.

Pasaulyje pripažinta žemo dažnio smūginė bangų terapija

Urologo teigimu, šiuo metu tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje yra veiksmingų erekcijos sutrikimų gydymų. Vienas jų ­– žemo dažnio smūginė bangų terapija, kuri nuo šiol bus prieinama ir medicinos tinklo „Affidea Lietuva“ pacientams Vilniuje.

„Tai moderniausia erekcijos sutrikimų gydymo procedūra, leidžianti pacientams neskausmingai grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Ji atliekama moderniu aparatu, sukeliančiu žemo dažnio bangas, kurių pagalba yra „suskaldomos“ varpos kraujotaką sutrikdžiusios aterosklerozinės plokštelės, taip efektyviai pagerinant ar atstatant varpos kraujotaką“, – pažymi jis.

Anot gydytojo-urologo, žemo dažnio bangų terapija nesukelia didelio diskomforto jausmo, o efektyvumas žymiai didesnis už bet kokį bandymą gydytis savarankiškai.

„Procedūra trunka apie pusę valandos ir jai nereikia nei nuskausminamųjų, nei ilgo gijimo laikotarpio. Paprastai gydymui reikia nuo keturių iki šešių procedūrų, taip pat vieną dieną po apsilankymo klinikoje neturėti lytinių santykių. Gydymo efektyvumas siekia iki 80-90 proc., o poveikis vertinamas praėjus mėnesiui po paskutinės procedūros“, – sako M.Anglickis.

Jo teigimu, ši terapija gali būti atliekama susiduriant ir su kitomis sveikatos problemomis – kaip peirono liga, šlapimo nelaikymas, intercistinis cistitas ar lėtinis prostatitas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką