Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 18d. 13:04

Norite atsikratyti skausmo? Jums gali padėti masažas

Norite atsikratyti skausmo? Jums gali padėti masažas
Partnerio nuotr. / Norite atsikratyti skausmo? Jums gali padėti masažas

„Masažas – viena tinkamiausių priemonių kovai su skausmu“, – įsitikinusi Ogmios miesto laisvalaikio terasoje veikiančios „Gero masažo studijos“ vadovė Nijolė Petrauskienė. Jos teigimu, dažniausia skausmo priežastimi tampa raumenų disbalansas – įsitempusios, pertemptos, spazmuotos arba silpnos ir neaktyvuotos raumenų grupės, o tam pašalinti tereikia gero masažo meistro rankų.

Apie skausmo kilmę ir jo rūšis bei būdus sumažinti nemalonius pojūčius kalbamės su pačia Nijole.

Kas yra skausmas?

Anot specialistės, skausmas – tai normali gyvo organizmo atsakomoji reakcija į bet kokius žalojančius veiksnius, sukeliančius balanso ir organizmo būklės pakitimus. „Tai apsauginė reakcija, kai įsijungia visos organizmo antistresinės sistemos. Aktyviausiai dalyvauja centrinė nervų sistema, jos simpatinė dalis, hormoninė ir kitos sistemos, kad būtų išvengta organizmą žalojančio faktoriaus. Jeigu reaguojant į skausmą nepavyksta pašalinti jo priežasties, šis darosi vis stipresnis“, – teigia N.Petrauskienė ir pažymi, jog užsitęsus pavojingo sveikatai faktoriaus poveikiui, skausmas tampa lėtiniu, išsekina ir susilpnina apsaugines funkcijas bei gali organizme sukelti degeneracinius pokyčius.

„Skausmu apie būklės pokyčius informuoja ne tik vidaus organai, bet ir raumenys. Jie siunčia žinią, kad pablogėjo kraujotaka, dėl skysčių trūkumo sutriko pusiausvyra. Be to, gamta pasirūpino, kad skausmas, kaip gresiančio pavojaus signalas, kiltų ten, kur pažeistos jungiamosios nervų skaidulos“, – pasakoja N.Petrauskienė.

Partnerio nuotr./Norite atsikratyti skausmo? Jums gali padėti masažas
Partnerio nuotr./Norite atsikratyti skausmo? Jums gali padėti masažas

Koks būna skausmas ir kodėl jis kyla?

N.Petrauskienė išskiria penkias pagrindines skausmo rūšis:

  • Somatinis skausmas. Juntamas odoje, raumenyse, sąnariuose, kauluose;
  • Viscealinis skausmas. Juntamas vidaus organuose;
  • Centrinis neuropatinis skausmas. Gali atsirasti po insulto arba nugaros smegenų pažeidimų, sergant išsėtine skleroze;
  • Projekcinis skausmas. Gali būti juntamas nebūtinai pažeidimo, uždegimo vietoje. Pavyzdžiui, akmenys, susiformavę tulžyje, gali projektuoti skausmą į nugarą;
  • Įradijuojantis skausmas. Plintantis apibrėžtais neurosensoriniais takais. Pavyzdžiui, skausmo priežastis, susiformavęs trigerinis taškas juosmens srityje, įradijuoja skausmą į klubo sąnarį bei sėdmenis.

Specialistės teigimu, iš esmės visos šios skausmo rūšys atsiranda dėl kelių esminių priežasčių, tokių kaip audinių vientisumo pažeidimai, įvairūs uždegiminiai procesai, kraujotakos sutrikimai, lygiųjų raumenų spazmai arba pertempimai. Taip pat, bene dažniausiai kamuojančio skausmo priežastis yra užspausti nervai. „Pastaruosius nulemti gali degeneraciniai stuburo pokyčiai dėl netaisyklingos laikysenos arba augimo, lėtinis raumenų pertempimas“, – teigia pašnekovė.

Kaip sumažinti skausmą?

„Daugelis tyrimų rodo, jog masažas išties mažina skausmą. Mokslinėje literatūroje tai siejama su humoralinio masažo poveikiu ir endorfinų, dažniausiai vadinamų tiesiog laimės hormonais, kurie pagal savo esmę yra nuskausminamieji, išsiskyrimu“, – teigia N.Petrauskienė.

Anot specialistės, nuskausminamąjį masažo poveikį žmogus jaučia nesąmoningai – juk dažniausiai, vos pajutę maudimą, skausmingą vietą imame savarankiškai trinti ar glostyti. „Moksliniais tyrimais įrodyta, kad masažu galima nors iš dalies panaikinti daugelį skausmo atsiradimo priežasčių, jis gerina kraujotaką audiniuose ir šalina skausmą, atsiradusį dėl susikaupusių medžiagų apykaitos irimo produktų ir deguonies trūkumo. Masažu galima atpalaiduoti įtemptus raumenis ir susitvarkyti su skausmu, atsiradusiu dėl sutrumpėjusių skersaruožių raumenų ir sausgyslių pertempimų“, – pasakoja pašnekovė, tačiau priduria, jog kaulinių pakitimų veikiamo nervų spaudimo, kitaip nei nulemto sutrumpėjusių raumenų ir sausgyslių, masažas nėra pajėgus sumažinti, o ūmios fazės uždegimo ar sužeidimo atveju gali ir pakenkti.

Partnerio turinys
Temos: 2 Masažas Skausmas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką