Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuo pavojingų cheminių medžiagų negalime pabėgti net savo namuose

Valymo priemonės
Shutterstock nuotr. / Buitinė chemija
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Antradienį Baltijos aplinkos forumas pristato unikalius kraujo tyrimo rezultatus, kurie turėtų atskleisti, kokioje aplinkoje mes gyvename. Cheminių medžiagų ekspertė Justė Buželytė teigė, kad tyrimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į platų cheminių medžiagų naudojimą buitiniuose gaminiuose, pavyzdžiui, kosmetikoje. Norima pabrėžti, kad jų yra tiek maisto, tiek statybinėse medžiagose.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Rezultatai nedžiugina
 
„Turėjome 10 savanorių, tyrėme jų kraują, taip pat tyrėme ir jų namų dulkes, buvo paimti prekybos centruose esančių gaminių mėginiai norint parodyti, kokią produkciją mes vartojame”, – pasakojo specialistė.

„Rezultatai nedžiugina, jau nuo seniau buvo žinoma, kad mūsų organizme yra tų pavojingų medžiagų. Ko reiktų bijoti? Tiksliau, į ką reiktų atkreipti dėmesį? Renkantis kiekvieną gaminį, pavyzdžiui, kosmetiką, reikia dėmesį kreipti į jos sudėtį. Atskirai reiktų pasidomėti, ko vengti renkantis įvairius plastiko gaminius”, – „Žinių radijo” laidoje „Ryto espresso” sakė J.Buželytė.

Renkantis kosmetiką reiktų išmokti kelių cheminių medžiagų pavadinimus, pavyzdžiui, parabenai.

Renkantis kosmetiką reiktų išmokti kelių cheminių medžiagų pavadinimus, pavyzdžiui, parabenai.

Taip pat verta vengti mineralinių aliejų, antibakterinių medžiagų. Svetainė pagalvok.lt., pasak pašnekovės, padės greičiau susivokti, kokios cheminės medžiagos yra pavojingos mūsų organizmui, kokios ne. Apsiperkant taip pat reikia vadovautis ir specialiais eko ženklais, kurie parodo, kad gaminys yra saugus.

Namuose – taip pat nesaugu?

„Patalpų oro kokybei didelės įtakos turi visi bute esantys daiktai, kuo nudažytos dienos ir t.t. Kalbant apie statybines medžiagas, renkantis, pavyzdžiui, dangą namuose, reiktų vengti plastikinių gaminių”, – teigė J.Buželytė.

J.Buželytė patikino, kad Europos Sąjungos (ES) viduje rinka yra laisva, vadinasi, tos pačios prekės yra tiek Vokietijoje, tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse: „Nors kol kas dar galime teigti, kad aplinka pas mus švaresnė, bet jeigu visą laiką taip ir galvosime, nebūsime sąmoningi, gali būti ir blogiau.”

„Pastebima, kad kai kurios medžiagos trikdo endokrininę sistemą, tai reiškia, kad jos pamėgdžioja hormonų veiklą ir taip trikdo jų normalų funkcionavimą. Taip pat tokios medžiagos skatina vėžio inicijavimo ir progresavimo procesą, yra susijusios su įvairiomis autoimuninėmis ligomis. Tyrimai yra atliekami tiek su gyvūnais, tiek su žmonėmis, yra pastebima įvairių pakitimų”, – sakė specialistė.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką