Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 1d. 15:20

Organų donorės inkstai bus transplantuoti dviem sunkiai sergantiems recipientams

Inkstai
123RF.com nuotr. / Inkstai
Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad trečiadienį, birželio 30 d., Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose registruota potenciali 50 metų organų donorė. Artimiesiems davus sutikimą paaukoti mirusiosios organus, medikai atliko tyrimus, siekiant nustatyti ar organai tinkamai transplantacijai. Nustatyta, kad transplantacijoms tinkami donorės inkstai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dėka artimųjų kilnios valios, donorės inkstai išgelbės gyvybę ar gerokai pagerins gyvenimo kokybę dviem sunkiai sergantiems recipientams, kurie tinkamų inkstų laukė 8 mėnesius ir 4,4 metų.

Nacionalinis transplantacijos biuras atkreipia dėmesį, kad į inkstų laukiančių recipientų sąrašą galėtų būti įtraukta gerokai daugiau žmonių, tačiau ne visi, kuriems galėtų būti atlikta inkstų transplantacija, kreipiasi dėl jos, tad sergančius lėtinėmis inkstų ligomis ar jau dializuojamus pacientus ir jų artimuosius ragina pasidomėti tokia galimybe.

Šiuo metu inkstų transplantacijos Lietuvoje laukia 117 žmonių. Inkstai Lietuvoje persodinami dviejuose transplantacijos centruose – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Šiuose centruose inkstų transplantacijos atliekamos iš mirusio ir iš gyvo donoro. Šiemet jau atliktos 42 mirusio donoro ir 5 gyvojo donoro inkstų transplantacijos.

Pareikšti sutikimą po mirties transplantacijai paaukoti organus ir audinius gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs asmuo. Tai padaryti galima užpildžius sutikimą internetu https://ntb.lt, visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

41:01
28:04
00:35

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Naujas testas
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką