Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Organų donorystė: jei ne gera valia, jų jau nebebūtų

Edvardas, gyvenantis su persodinta kasa ir inkstu
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Edvardas, gyvenantis su persodinta kasa ir inkstu
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos asociacija „Gyvastis“ vienija žmones, laukiančius organo transplantacijos, ir tuos, kurie laukia transplantacijos. Būdami nepaprastai dėkingi žmonėms, kurie sutinka dovanoti mirusių savo artimųjų organus transplantacijai, asociacijos nariai organizuoja akciją mirusiems donorams pagerbti.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ugnė Šakūnienė – Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentė, 32 metus gyvenanti su transplantuotu inkstu

„Gyvastyje“ buriasi žmonės gyvenantys donorinių organų dėka. Visi jaučia begalinę padėką donorams – be jų laukiančiųjų transplantacijos gyvenimas būtų nuolatinė kančia – ir dializuojantis, jei laukia kitų organų transplantacijos – tai ir nežinia dėl ateities. Jos tiesiog gali nebūti.

„Gyvasties“ žmonės yra nepaprastai dėkingi už galimybę gyventi ir džiaugtis gyvenimu – kurti šeimas, auginti vaikus, anūkus, niekad nepamirštant nuoširdžios padėkos donorų artimiesiems.

„Gyvastis“ nuotr./Ugnė, gyvenanti su persodintu inkstu
„Gyvastis“ nuotr./Ugnė, gyvenanti su persodintu inkstu

Edvardas Milaševičius, 2,5 metų gyvena su persodinta kasa ir inkst

Edvardas Milaševičius nenori prisiminti dializės procedūrų, kurių reikėjo nustojus funkcionuoti inkstams. Ši komplikacija išsivystė dėl cukrinio diabeto. Komplikacijos vargino, jas gydyti buvo labai sudėtinga. Kai Edvardas buvo iškviestas į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas transplantacijai – iškart nesutiko, nes... labai bijojo tokios operacijos. Tačiau sveikata silpo, buvo aišku, kad joks gydymas nebepadės, vienintelė galimybė pasveikti – kasos – inksto komplekso transplantacija. Po persodinimo operacijos pasveikęs Edvardas džiaugiasi kiekviena diena, kuri nė iš tolo neprimena buvusių sunkių ligos metų. „Aš esu už donorystę ir kviečiu visus pagalvoti, apie tokius ligonius, koks buvau aš. Ir koks dabar esu. Esu laimingas ir raginu visus džiaugtis gyvenimu!“ – kviečia Edvardas Milaševičius.

Viktorija, 3 metus gyvena su mamos dovanotu inkstu

Viktorija Ruliova – jauna graži panelė, patyrusi 2 inksto transplantacijas. Pirmasis gyvasis donoras buvo tėtis, tačiau šis inkstas veikė neilgai, merginos laukė antroji transplantacija – inkstą dovanojo mama.

Pasak mamos, nuo gimimo buvo aišku, kad dukrytė serga inkstų liga ir ateityje reikės inksto transplantacijos. Mergaitei augant, inkstai silpo, nebepajėgė valyti kraujo – prireikė dializės procedūrų. Suprantama, kad tokios sudėtingos procedūros mažam vaikui yra ypač nemielos – rytais sunku keltis, sunku išgulėti keturias valandas nejudant, kol dar nebuvo dializės centro Šalčininkuose – reikėdavo įveikti kelią iš namų į Vilnių ir po procedūros grįžti atgal. Visa tai vargino vaiką, sunkius išgyvenimus, matydami vaiko kančias, kentė ir tėvai.

„Mamos inkstas veikia puikiai!“ – šiandien džiaugiasi Viktorija, Mergina trykšta energija, mėgsta keliauti, aktyviai talkina „Gyvasties“ organizuojamuose renginiuose.

„Gyvastis“ nuotr./Viktorija, gyvenanti su mamos Nijolės paaukotu inkstu
„Gyvastis“ nuotr./Viktorija, gyvenanti su mamos Nijolės paaukotu inkstu

Aldona Beloborodovienė, laukia inksto transplantacijos

Inkstams nustojus veikti, gruodžio mėnesį pradėtos dializės procedūros. Moteris beveik metus kas antrą dieną vyksta į dializės centrą atlikti kraujo valymo procedūrų.

„Tai labai vargina. Reikia labai planuoti laiką, nes ta laisva diena tarp dializių – greitai prabėga. O dializės dieną jokių darbų neplanuoju – savijauta būna prasta, važiuoju namo ilsėtis...“ – savo išgyvenimais dalinasi Aldona.

Aldona, kaip ir kiti Asociacijos „Gyvastis“ nariai („Gyvastis“ vienija žmones, gyvenančius po organų transplantacijos ir laukiančius donorinio organo persodinimo) pritaria organų donorystei: „Suprantama, kad kažkam tai būna didelė netektis, žmonės išgyvena didelį skausmą. Tačiau organų donorystė suteikia galimybę sveikti kitiems. Taip ir yra šiame gyvenime – kažkam išėjus iš šio pasaulio, atsiranda viltis pasveikti tokiems kaip aš“.

***

Organų donorai per Žvakučių akciją bus pagerbti: Vilniuje (Rotušės aikštėje, 15.00-18.00 val.), Kaune (Rotušės aikštėje, 16.00-18.00 val.), Klaipėdoje (Atgimimo aikštėje, 17.00-19.00val.), Šiauliuose (skvere prie fontano Saulės diskai, 17.00-19.00 val.), Panevėžyje (Laisvės aikštėje, 14.00-18.00 val.), Marijampolėje (J.Basanavičiaus aikštėje, 16.00-18.00 val.), Alytuje (Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos vidiniame kiemelyje, 15.00-18.00 val), Viekšniuose (Mažeikių raj., Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios altoriuje (prie bažnyčios), 17.00–20.00 (laikas tikslinamas)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Organų donoras
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką