Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Organų ir audinių donorystei pritaria jau daugiau kaip dvidešimt tūkstančių žmonių

Organų donorystė
123RF.com iliustr. / Organų donorystė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja spaudą, kad Lietuvoje gyventojų, pasiryžusių po mirties tapti organų ir (ar) audinių donorais, jau daugiau kaip 20 tūkstančių – lapkričio pradžioje sutikimą dėl donorystės buvo išreiškę 20 009 žmonės.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apsisprendusiųjų dėl donorystės gretos ypač pasipildė šiais metais – per dešimt mėnesių tokią valią išreiškė jau 2394 gyventojai. Tuo tarpu pernai per tą patį laikotarpį buvo gauti 903 sutikimai, o per visus 2013 metus – 1037 sutikimai.

Turinčiųjų donoro kortelę itin padaugėjo, kai šių metų kovo 27-ąją buvo įteisinta galimybė sutikimą dėl organų ir (ar) audinių donorystės pasirašyti neišeinant iš namų – elektroniniu būdu. Iš viso tai jau padarė 1640 žmonių.

Turinčiųjų donoro kortelę itin padaugėjo, kai šių metų kovo 27-ąją buvo įteisinta galimybė sutikimą dėl organų ir (ar) audinių donorystės pasirašyti neišeinant iš namų – elektroniniu būdu.

Kasmet spalį Lietuvoje tradiciškai minima Pasaulinė ir Europos organų donorystės ir transplantacijos diena. Įvairiais renginiais, akcijomis ir susitikimais su visuomene ši diena buvo paminėta ir šiemet. Donorystės dienas vainikavo surengtas „Vilniaus 10 kilometrų bėgimas su Živile Balčiūnaite“, kuris šiemet buvo skirtas organų donorystės ir transplantacijos idėjos propagavimui. Spalį sulaukta ir kone dvigubai daugiau sutikimų, negu rugsėjo mėnesį, tapti organų ir (ar) audinių donorais: rugsėjį išduota 180 donoro kortelių, o spalį – 310.

Tačiau nors sąmoningai pasisakančių už organų donorystę gretos auga, laukiančiųjų transplantacijų skaičius – panašus kiekvieną mėnesį. Lapkričio 3-iąją Lietuvoje transplantacijos operacijų Lietuvoje laukė 457 žmonės. Širdies transplantacijos laukė 33, inksto persodinimo operacijos – 192 žmonės, kasos ir inksto komplekso – 12, plaučių transplantacijos – 4, širdies ir plaučių komplekso persodinimo operacijos – 5, kepenų transplantacijos – 64, ragenos persodinimo – 147 žmonės. 

Šiais metais (iki lapkričio 3-iosios) Lietuvoje atlikta 120 transplantacijų. 61 recipientui persodinti inkstai (51 ligoniui persodinti mirusio donoro ir 10 – gyvo donoro inkstai), 10 žmonių – širdis, 12 – kepenys, 1 – plaučiai, 1 – širdies ir plaučių kompleksas, 2 – kasos ir inksto kompleksai, 33 recipientams persodintos donorų ragenos.

Norintieji pareikšti savo valią po mirties paaukoti organus donorystei, gali tai padaryti interneto svetainėje užpildę elektroninį sutikimą donoro kortelei gauti arba – užpildę popierinį sutikimą vaistinėje, gydymo įstaigoje ar kt. arba pasikalbėję šeimoje apie donorystę po smegenų mirties. Kai šeimos nariai iš anksto žino, kokia buvo valia, jiems lengviau priimti sprendimą, kai ligoninėje gydytojai praneša apie artimajam konstatuotą smegenų mirtį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką