Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 10d. 16:34

Organų transplantacijos dažniausiai laukiama iki 6 mėnesių

Organų donorystė
Vida Press nuotr. / Organų donorystė

Tik pats žmogus yra atsakingas už pamatines vertybes – už krašto gynybą, už šeimą, taip pat ir už donorystę. Tik žmogaus valioje pritarti šioms kilnioms idėjoms, galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Kartais klaidingai įsivaizduojama, kad transplantacijos laukiama metų metus. Transplantacijos laukimo laikas skaičiuojamas nuo paciento įrašymo į laukiančiųjų sąrašą datos iki transplantacijos datos, rašoma Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime.

Transplantacijos laukimo laiką galima apibūdinti keliomis sąvokomis: dažniausiai laukė, vidutiniškai laukė, ilgiausiai laukė.

2014 metais inkstų transplantacijos recipientai (transplantacijos laukiantys pacientai) dažniausiai laukdavo 6 mėnesius. Vidutinis inkstų transplantacijos laukimo laikas – 2 metai.

Transplantacijos vidutinę laukimo trukmę didina ilgai laukiantys recipientai: yra keletas tokių, kurie inksto transplantacijos laukia 6 ar 8 metus. Jie yra įtraukti į laukiančiųjų sąrašą, tačiau yra retos kraujo grupės, reto imunologinio statuso, yra sunkiai suderinamas su donoriniu organu. Arba yra keletas recipientų, kurie kviečiami į transplantacijas nevažiuoja, motyvuodami, kad nesveikuoja, neturi kuo atvažiuoti, turi svarbių kitų planų – jie tiesiog psichologiškai nepasirengę transplantacijai.

Donorinių organų laukimo laikas skiriasi ir pagal organus, ir kiekvienais metais jis gali būti nevienodas: 2012 m. širdies transplantacijos vidutinis laukimo laikas – apie vienerius metus, kepenų – taip pat apie metus. 2014 m. atliktos širdies transplantacijos laukusiems 8 – 9 mėnesius, kepenų – beveik 5 mėnesius.

Vida Press nuotr./Organų donorystė
Vida Press nuotr./Organų donorystė

Laukdami organų transplantacijos, recipientai kartais yra įtraukiami į „laikinai ne recipientų sąrašą“. Tai reiškia, kad transplantacijos laukiančiam ligoniui šiuo metu transplantacijos atlikti negalima, nes, pavyzdžiui, jis susirgo kokia nors gretutine liga, turi infekciją. Kai šios ligos bus pagydytos, jis vėl bus grąžintas į aktyvųjį sąrašą.

Transplantacijos laukimo laikas yra tiesiogiai priklausomas nuo visuomenės pritarimo donorystei: transplantacijos laukiančiųjų sąrašas trumpėtų, jei daugėtų sutinkančiųjų po mirties dovanoti organus kitų gyvybėms išgelbėti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką