Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2014 01 06, 10:00

Papildomai draustis sveikatos draudimu sutiktų 7 proc. gyventojų

Papildomai draustis sveikatos draudimu sutiktų 7 proc. gyventojų, 30 proc. mano, kad ir dabartinės įmokos – per didelės.
Sergantis meškiukas
Sergantis meškiukas / 123RF nuotr.

Į klausimą, ar sutiktų sveikatos draudimu draustis papildomai, 93 proc. respondentų atsakė neigiamai, rodo naujienų portalo delfi.lt skelbima apklausa.

Beveik 40 proc. teigė, kad tai jiems būstų per didelė našta. Kiek daugiau nei 40 proc. įsitikinę, kad paslaugos netaps kokybiškesnės, todėl nematantys reikalo tai daryti, o beveik 13 proc. nurodė, kad juos tenkina ir dabartinė situacija.

Su papildomo sveikatos draudimo mokesčio įvedimu sutiktų 7 proc. gyventojų

Su papildomo sveikatos draudimo mokesčio įvedimu sutiktų 7 proc. gyventojų. Papildomą mokestį per didele finansine našta dažniau įvardijo žemesnio išsilavinimo, vidutinių ir mažesnių pajamų atstovai, moterys, 46 metų ir vyresni gyventojai.

Papildomai mokėti dažniau sutiktų 26-35 metų, aukštesnio išsimokslinimo, didžiausių pajamų, didmiesčių gyventojai. Beveik pusė iš jų nurodė, kad šiam draudimui kas mėnesį papildomai galėtų skirti 10-20 litų, apie 40 proc. – iki 50 litų. Iki 100 litų mokėti sutiktų 10 proc. didesniam mokesčiui pritariančių respondentų.

Dabartinę tvarką, kai privalomojo sveikatos draudimo įmokos sudaro 9 proc. – 6 proc. moka darbuotojas, 3 proc. darbdavys – teigiamai vertina 26 proc. respondentų, 30 proc. apklaustųjų mano, kad įmokos yra per didelės. 40 proc. apklaustųjų atsakė niekada apie mokesčio dydį negalvoję, 3,6 proc. nurodė, kad įmokos – per mažos.

Tyrimą naujienų portalo delfi.lt užsakymu lapkričio 19-27 dienomis atliko viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. Tyrime dalyvavo gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Apklausa buvo atliekama standartizuoto interviu metodu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką