Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 14d. 15:02

Pasiskiepiję kunigai: „Pagalvokime apie savo artimą“

Kunigas Mindaugas Šlaustas, Klaipėdos Marijos Taikos karalienės parapijos klebonas
Kristinos Gucovos nuotr. / Klaipėdos Marijos Taikos karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas
Savo parapijiečius tikėjimo keliu vedantys kunigai teigia, kad skiepų ir pandemijos temos nepavyksta išvengti ir per pamaldas. Saugiai į bažnyčias grįžtantys tikintieji gerbiami už savo pasirinkimus, tačiau kartu kviečiami pagalvoti apie savo artimą.

Evangelikų liuteronų Karklės, Kintų ir Saugų kunigas Mindaugas Žilinskis teigė, kad skiepų tema opi. „Mūsų aplinkoje visi pasiskiepyję: aš, mano žmona, tėvai, sesė, brolis. Visi skiepijosi, kas nesirgo. Tačiau šia tema be galo svarbu kalbėti: matome susikaldžiusią visuomenę. Reikia suprasti, kad tai lengviausias ir artimiausias kelias grįžti į gyvenimą. Per pamaldas ne visada norisi apie tai kalbėti, tačiau išvengti sunku, nes ir parapijiečiai pajuto ligos gniaužtus“, – pasakojo M.Žilinskis.

Bendrystė – maldoje

Anot jo, natūralu, kad yra skirtingų nuomonių. Svarbiausia – išlikti korektiškais ir skirtingas nuomones gerbti.

„Tam yra malda. Ji ir suburia visus, padeda nebegalvoti apie kitaip mąstančius. Maldoje jaučiamas susivienijimas“, – įsitikinęs M.Žilinskis.

Asmeninio archyvo nuotr./Kunigas Mindaugas Žilinskis
Asmeninio archyvo nuotr./Kunigas Mindaugas Žilinskis

Kalbėti šiandien, anot liuteronų kunigo, turėtume ne apie skiepus, o apie pačią ligą. „Gyvename išskirtinį, sunkų laiką ir turime imti tai, ką mums deda ant stalo. Skiepai yra didžiausia galimybė. Taip, yra galimybė apsisaugoti nuo viruso ir užsidaryti namuose, pasislėpti nuo pasaulio. Kita išeitis – pasiskiepyti ir bandyti grįžti į gyvenimą“, – teigė evangelikų liuteronų kunigas.

„Svarbu – matyti kitą“

Klaipėdos švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės parapijos klebonas Mindaugas Šlaustas primena popiežiaus Pranciškaus žodžius apie skiepus, jog tai – meilės darbas.

„Mokslas yra šviesa ir mes turime naudotis jo vaisiais“, – teigė klebonas.

Anot jo, per pamaldas vis tenka paliesti ir skiepų temą, nors ir neplanuotai.

„Pats skiepijausi neturėdamas nė menkiausios dvejonės. Man tai atrodo natūralu. Tačiau, kai žmonės klausia patarimo, siūlau kreiptis į savo šeimos gydytojus. Negaliu patarinėti sveikatos klausimais, tai individualu“, – kalbėjo klebonas.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Marijos Taikos Karalienės bažnyčia Klaipėdoje

Pandemija, socialinė izoliacija pasėjo visuomenėje pyktį. Po ilgų karantino mėnesio daliai parapijiečių sunku grįžti į socialinį gyvenimą.
„Mačiau, kaip tikintieji išgyveno dėl savo tėvų, baiminosi dėl jų sveikatos. Išgyventi šį sunkų laiką lengviau, kai esame susitelkę. Turime dėkoti už tai, ką turime, ir grįžti į normalų gyvenimą“, – kalbėjo M.Šlaustas.

Parapijiečiai, karantino metu gebėję išlaikyti ryšį, stebėti pamaldas nuotoliniu būdu, ir dabar jaučiasi geriau. „Matymas kito – labai svarbu, taip mažiau išgyvenama socialinė atskirtis. Tikėjimas ir yra bendrystė. Kai žmogus turi dvasios ramybę, turi ir pasitikėjimo. O individualusis „Aš“ niekur neveda. Galvojantys tik apie save – pasiklydę žmonės“, – kalbėjo Klaipėdos Taikos Karalienės parapijos klebonas.

Kartu svarbu išlikti korektiškais ir gerbti kito nuomonę, o šią reikšti, anot M.Šlauksto, neįžeidžiant aplinkinių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Inicijuotas turinys
Komentarai: 16

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką