Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje gydomi Maidano kovotojai: esame taikūs, karo nenorime, bet pakęsti okupantų irgi nesiruošiame

Spaudos konferencija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Spaudos konferencija
Šaltinis: 15min
0
A A

Keturi ukrainiečiai, praėjusią savaitę paguldyti į Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikas, jau sveiksta. Pastarosios savaitės įvykius Ukrainoje jie stebi per atstumą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Grėsmė kyla ne tik Ukrainai. Atrodo, kad grįžtame į XVIII amžių: kas turi daugiau ginklų, tas ir valdo pasaulį? Putinas gali užpulti bet ką – Kiniją, Europą, nes jis taip užsimanė. Naujo Hitlerio mums nereikia, Krymo neleisime aneksuoti kaip Austrijos“, – kalbėjo nuo pat pradžių euromaidano idėjas palaikęs Olegas Matkovskis.    

Santariškių klinikose gydomas Viktoras Opalenka paaiškino, kad eiliniai ukrainiečiai savo indėlį tautai jau įnešė: „Mūsų galvose Ukraina pasikeitė. Kokia beateitų valdžia, visi turės žinoti, kad ukrainiečiai yra tokie – galintys kovoti.“

„Nė vienas ukrainietis ramiai neatiduos savo šalies. Iš mūsų niekas nebijo Putino, jis kas dieną sau daro vis blogiau. Gal anksčiau mes į bendradarbiavimą su Rusija žiūrėjome teigiamai, tačiau dabar tai pasikeitė, – sakė Pavlo Šleliajinas ir pažymėjo, kad tarptautinė bendruomenė – diplomatai, ES ir NATO – į įvykius Kryme turėtų reaguoti aktyviau. – Gruzijos atveju tarptautinė bendruomenė nepadarė nieko.“  

Nė vienas ukrainietis ramiai neatiduos savo šalies. Iš mūsų niekas nebijo Putino, jis kas dieną sau daro vis blogiau.

Visi keturi Maidano kovotojai Santariškių klinikose gydomi dėl akių sužalojimų. Tvarstis slepia ukrainiečio Vasylio Ftomovyčio akiduobę – išgelbėti kulkos išplėštos vaikino akies gydytojams nepavyko.

„Iš pradžių po sužeidimo buvo toks įspūdis, kad į antakį kažkas pakliuvo. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad mano trauma daug sunkesnė. Kreipiausi į daktarus: jiems iš karto buvo aišku, kad regėjimo dešine akimi neturėsiu. Klausimas tik, ar iš viso palikti akį“, – pasakojo vaikinas, sužeistas per Maidano šturmą vasario 18 dieną.

Tvarstis slepia ir P.Šleliajino dešinę akį, tačiau jam pasisekė labiau – geras regėjimas negrįš, tačiau gydytojai vaikinui teikia vilčių, kad akis matys.

„Aš turiu akį, yra šansų, kad galėsiu matyti. Iš pradžių buvo svarbiausia išsaugoti akį kaip organą: šovinys liko užstrigęs“, – prisiminė P.Šleliajinas.

Olego Matkovskio akį pažeidė granatos skeveldra. „Kažkas sušuko – granata! Užsimerkiau, nusisukau, o kitoje pusėje jau kita granata buvo nukritusi. Išgirdau sprogimą, kažkokia atplaiša pateko į akį, suplėšė voką. Daug kraujo išsiliejimo buvo akyje. Akį turiu, bet regėjimas pilnai negrįžo“, – kalbėjo vaikinas, prie Maidano judėjimo prisidėjęs dar lapkritį.

Santariškių akių ligų centro direktorius Rimvydas Ašoklis paaiškino, kad pacientai patyrė labai sudėtingas šautines ir skeveldrines akių traumas.

„Iš pradžių atrodė, kad traumos ne tokios didelės, tačiau atlikus tyrimus paaiškėjo, kad du pacientai labai rimtai sužeisti. Tikėtina, kad vienam išsaugosime akį – tai laiko klausimas. Atlikus reikalingą gydymą pacientai bus nukreipti reabilitaciniam gydymui į sanatoriją“, – pasakojo Santariškių klinikų direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Petrulionis.

Ukrainiečiai Santariškių klinikose gydomi nuo praėjusio antradienio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką