Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 liepos 8d. 14:28

Penkioms Nacionalinio vėžio instituto darbuotojoms – įvertinimas už darbą pandemijos metu

Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos – dr. Birutė Brasiūnienė, dr. Rasa Sabaliauskaitė, Nijolė Zadoreckaitė, Janina Buterlevičiūtė bei Jolanta Ašembergienė.
Pranešimo autorių nuotr. / Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos – dr. Birutė Brasiūnienė, dr. Rasa Sabaliauskaitė, Nijolė Zadoreckaitė, Janina Buterlevičiūtė bei Jolanta Ašembergienė.

Trečiadienį daugiau nei šimtui Rytų Lietuvos regiono medikų įteikti apdovanojimai „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. Šiuos specialiai sukurtus medalius už sudėtingą darbą suvaldant koronaviruso (COVID-19) plitimą atsiėmė ir penkios Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos – dr. Birutė Brasiūnienė, dr. Rasa Sabaliauskaitė, Nijolė Zadoreckaitė, Janina Buterlevičiūtė bei Jolanta Ašembergienė.

Nacionalinis vėžio institutas pandemijos metu ne tik teikė ambulatorines vėžio diagnostikos ir gydymo paslaugas 70–80 proc. apimtimis, bet ir užtikrino saugų pacientų gydymą stacionare – per šiuos mėnesius nei vienas NVI pacientas neužsikrėtė koronavirusu, rašoma pranešime. Tai – visų Instituto darbuotojų bendro ir darnaus darbo pasiekimas.

Įteikdamas apdovanojimus sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga medikams dėkojo už kilnų, nuoširdų ir pasiaukojantį darbą pirmosiose gretose, suvaldant šio viruso plitimą.

„Jūsų pasiaukojantis darbas ekstremalios situacijos ir karantino metu, kai mums visiems šis virusas buvo didžiulis iššūkis ir teko imtis priemonių, kokių Lietuva iki tol neturėjo, yra neįkainojamas, o pavyzdys – įkvepiantis. Ačiū už Jūsų darbą neskaičiuojant valandų, gelbstint gyvybes ir stengiantis dėl kiekvieno žmogaus, kad jis kuo greičiau pasveiktų ir taptų sėkmės istorija. Jūsų darbai prisidėjo prie Lietuvos sėkmės istorijos, kai atsidūrėme tarp šalių lyderių, sėkmingai suvaldžiusių šio klastingo viruso plitimą“, – sakė ministras A.Veryga.

Pranešimo autorių nuotr./Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos ir ministras A.Veryga
Pranešimo autorių nuotr./Nacionalinio vėžio instituto darbuotojos ir ministras A.Veryga

Karantinas užgrūdino ir suvienijo

Per kelias dienas NVI Chemoterapijos skyriaus su dienos stacionaru vedėjos gydytojos onkologės chemoterapeutės dr. Birutės Brasiūnienės vadovaujamas skyriaus kolektyvas persiorientavo į pandemijos iššūkių padiktuotas darbo formas, tarptautines rekomendacijas atitinkantį neatidėliotino chemoterapijos gydymo ir rizikos grupėje esančių onkologinių pacientų saugumo balansą. Taip pat dr. B.Brasiūnienė svariai prisidėjo prie „Onkologinių ligų diagnostikos ir gydymo COVID-19 pandemijos metu“ rekomendacijų kūrimo.

„Šis apdovanojimas – maloni ir labai netikėta staigmena. Pandemija ir karantinas į chemoterapijos skyrius įnešė daug iššūkių. Turėjome iš naujo perreguliuoti dešimtmečiais nusistovėjusį ir sustyguotą chemoterapijos skyriaus darbą, kad galėtume toliau tęsti priešvėžinį gydymą mūsų ligoniams, ir tai daryti saugiai.

Be galo džiugu, kad iki šiol chemoterapijos skyriui pavyko išvengti COVID-19 infekcijos tiek tarp ligonių, tiek tarp personalo. Šis apdovanojimas – tai visų mūsų darbo pandemijos metu įvertinimas!“, – kalbėjo vedėja.

NVI Slaugos administravimo skyriaus vedėja (vyriausioji slaugos administratorė) Nijolė Zadoreckaitė profesionaliai atlaikė esminį pirmųjų karantino dienų iššūkį – globalų asmens apsaugos priemonių stygių.

„Didžiuojuosi, kad esu tarp tų, kurie atstovauja Nacionalinio vėžio instituto bendruomenę. Darbas ekstremaliomis sąlygomis subrandino ypatingą NVI kolektyvo bendrystę tiek profesine, tiek žmogiškąja prasme... Ir tai yra mūsų stiprybė, kuri duoda užtikrintumą, kad dabar esame pasirengę įvairiems scenarijams. Taigi, linkiu visiems išsaugoti tai, ką įgijome su šia patirtimi – žinias, gebėjimą susikalbėti, priimti racionalius sprendimus ir dirbti ekstremaliomis sąlygomis“, – po apdovanojimo įteikimo kalbėjo N.Zadoreckaitė.

NVI Genetinės diagnostikos laboratorijos mokslo darbuotojai (vedėjai) dr. Rasai Sabaliauskaitei teko ypatinga atsakomybė organizuojant COVID-19 laboratorijos steigimą NVI, buriant laboratorijoje dirbančią profesionalią komandą.

„Šis apdovanojimas yra skirtas visiems COVID-19 laboratorijos darbuotojams, nes tai – visos komandos, kurią sudarė 15 NVI mokslo darbuotojų, darbas. Karantino metu išmokta vertingiausia gyvenime pamoka – darni komanda ir profesionalumas užtikrina puikius rezultatus, svarbiausia – pacientų saugumą“, – įsitikinusi Genetinės diagnostikos laboratorijos mokslo darbuotoja.

Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjai, paliatyviosios terapijos gydytojai Janinai Buterlevičiūtei teko ypatingas vaidmuo organizuojant, pertvarkant skyriaus darbą taip, kad jautrūs onkologiniai ligoniai saugiai patektų į NVI stacionaro skyrius.

„Vertiname tai, kad buvome pastebėti, įvertintas mūsų, atrodytų, kasdienis, bet visai kitoks darbas. Nemeluosiu, sunku buvo būti griežtai palaikant tvarką ir tuo pačiu metu organizuoti pagalbą kiekvienam pacientui, kuriam ji buvo reikalinga. Bet mes įveikėme sunkiausią etapą ir iš jo išėjome stipresni“, – įsitikinusi J.Buterlevičiūtė.

Nuo NVI Infekcijų kontrolės skyriaus vedėjos gydytojos – epidemiologės Jolantos Ašembergienės profesionalaus, atsakingo ir tikslaus darbo, operatyvaus reagavimo į COVID-19 pandemijos valdymo algoritmus iš esmės priklausė NVI darbas karantino metu.

„Tik būdami susitelkę, vienybėje ir jausdami atsakomybę prieš pacientus, save ir kolegas sugebėjome atlaikyti mūšį prieš nematomą, bet tokį galingą priešą – COVID-19. Mums pavyko neįsileisti šio viruso į kliniką ir apsaugoti čia gydomus infekcijoms imlius pacientus viso karantino metu. Tuo metu ši išgyventa ekstremalioji situacija man kaip gydytojai epidemiologei yra neįkainojama infekcijų valdymo patirtis ir vertinga pamoka, kuri išmokė reaguoti į besikeičiančią situaciją greitai, ryžtingai ir atsakingai – čia ir dabar“, – kalbėjo J.Ašembergienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką