Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2020 11 18, 18:58

Per klaidą planinei operacijai, kuri nedaroma, Kauno klinikose paguldyta moteris: „Tai – pasityčiojimas“

Lapkričio 13 d. Kulautuvos gyventojai Laimutei J. buvo numatyta atlikti tulžies šalinimo operaciją. Moteris pasidarė reikiamus tyrimus, COVID-19 testą, po pusdienio laukimo buvo paguldyta Kauno klinikų palatoje, tačiau netrukus iš jos buvo išprašyta. Niekas iki paskutinės akimirkos pacientės neįspėjo, kad planinės operacijos šiuo metu neatliekamos. Kauno klinikos tikina, kad įvyko klaida.
Intensyvios terapijos skyrius
Kauno klinikose/ Asociatyvi nuotr. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Esu labai pikta. Jaučiuosi, lyg iš manęs būtų pasityčioję“, – lapkričio 13 dieną, vykdama po neįvykusios operacijos autobusu iš Kauno klinikų į namus Kulautuvoje, apmaudą 15min žurnalistei liejo 66-erių Laimutė.

Siuntimą operuotis tulžies pūslę dėl nustatytos akmenligės ji gavo dar spalio 12 dieną. Kauno klinikų chirurgas Mindaugas Kiudelis operaciją moteriai paskyrė lapkričio 13 dieną, į skyrių liepęs atvykti iš pat ankstaus ryto. Laimutė prieš keletą dienų pasidarė reikiamus tyrimus, išvakarėse – privalomą COVID-19 testą ir, apturėjusi bemiegę priešoperacinę naktį, už taksi paslaugas sumokėjusi 20 eurų, numatytą rytą sėdėjo prie gydytojo kabineto durų Kauno klinikų konsultacinėje poliklinikoje.

„Kabinete sesutė paprašė tyrimų, uždėjo ant rankos apyrankę, rodančią, kad nesergu COVID-19, o ant siuntimo į skyrių parašė „ekstra“ (skubu – aut.). Nulipusi į rūsį persirengiau ir kartu su kitais 6 ar 8 pacientais laukiau, kol kas nurodys eiti į chirurginį skyrių. Pakvietė pavarde ir dar su keliais pacientais toliau jau laukėme nuėję pačiame skyriuje“, – istoriją ėmė pasakoti Laimutė.

Netrukus prie vieno iš pacientų priėjo chirurgas M.Kiudelis ir, atsiprašęs pasakė, kad jo šiandien neoperuos, likę buvo išskirstyti po palatas, tik Laimutė viena liko laukti. Laukė daugiau nei 4,5 valandos. Nė vienas personalo atstovas neatkreipė dėmesio į operacijai susiruošusią, bet vis dar niekur nenukreiptą moterį.

„Šimtai sesučių, gydytojų pirmyn atgal po kabinetus marširavo, bet niekas į mane dėmesio nekreipė. Taip sušalau! Dar paklausiau pažįstamo sutikto gydytojo, kas vyksta, šis patarė toliau laukti. Trūko kantrybė.

Išėjo tokia sesutė raudonai apsirengus, jos pasiteiravau, gal mane kas pamiršo. Ji apsisuko, nuėjo, o grįžusi perklausė mano pavardės ir nusivedė į palatą. Atnešė operacinei skirtus drabužius, persirengiau ir vėl laukiau. Sesutės liepė gulti ant lovos, nes su ja veš į operacinę. Įlėkė darbuotoja su pietumis, atsiprašė, kad man valgyt negalima, nes numatyta operacija. Toliau guliu.

Galiausiai atėjo pats gydytojas M.Kiudelis ir pareiškė, kad mane per klaidą paguldė, kad niekas dabar planinių operacijų nedaro. Atsiprašau?! Negi visos sesutės tokios vištos, kad gali taip tyčiotis iš žmogaus? Paklausiau, ar įsivaizduoja, kokį stresą jaučiau. Kokio velnio dariausi tą COVID-19 testą, tyrimus, ir man niekas nepasakė, nors žinojo, kad neguldo ir planinių operacijų nedaro? Kokio velnio iš kaimo važiavau, pralaukiau?

O gydytojas: „Nepykit, pasirašykit lape, kad šiandien paguldyta buvote ir šiandien paleista. Viso gero.“. Nesuprantu. Negi mano vienuolikmečiai anūkai protingesni už tuos, kurie internatūrą baigę? Grynas pasityčiojimas. Dar paklausiau, kodėl jie taip žmonių nemėgsta. Galėjo juk gydytojas seselę perspėti, kad kas ateis į kabinetą, siųstų namo, telefonus turi, galėjo iš anksto pranešti“, – niršo Laimutė, patikinusi, kad yra labai įsižeidusi.

Paklausta, ką darys toliau, moteris patikino, kad Kauno klinikose tikrai nebesioperuos, kreipsis į kitą gydymo įstaigą.

Skaitytojos Laimutės nuotr./Laimutės daryta nuotrauka Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje
Skaitytojos Laimutės nuotr./Laimutės daryta nuotrauka Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje

15min kreipėsi į LSMU ligoninės Kauno klinikas, kad šios paaiškintų, kodėl susiklostė tokia situacija. Karolina Račkauskienė, LSMU ligoninės Kauno klinikų Komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė pirmiausiai panoro gydymo įstaigos vardu atsiprašyti pacientės dėl įvykusio nesusipratimo ir patirtų nepatogumų.

„Įvyko nesusipratimas, dėl kurio pacientė per klaidą buvo stacionarizuota planinei operacijai. Pacientės operacija buvo numatyta lapkričio 13 dieną, tačiau dėl spalio mėnesį Kauno klinikų Chirurgijos klinikoje įvykusio COVID-19 infekcijos protrūkio, skyriuje sustabdytos visos planinės operacijos, išskyrus neatidėliotinas ir būtinąsias, onkologines operacijas“, – teigė Kauno klinikų atstovė.

Anot jos, Laimutei jau gulint palatoje, gydytojas chirurgas profesorius M.Kiudelis jai paaiškino situaciją ir atsiprašė už įvykusį nesusipratimą. Pacientė, K.Račkauskienės teigimu, buvo išrašyta iš ligoninės užtikrinus, kad atnaujinus planinį darbą Chirurgijos klinikoje, su ja susisieks asmeniškai ir pasiūlys naują planinės operacijos datą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką