Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per smegenų operaciją buvusi Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro smuikininkė griežė Mozartą

Naomi Elishuv grojo per operaciją
Youtube.com stopkadras / Naomi Elishuv grojo per operaciją
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl sunkios ligos smuikininkė Naomi Elishuv prieš dvidešimt metų buvo priversta mesti darbą Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre. Tačiau atrodo, kad po ilgų gydymo metų moteris vėl galės griežti. Tai ji darė jau per smegenų operaciją, rašo „The Huffington Post“.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Iki šios operacijos, muzikantė negalėjo normaliai sugroti nė vieno kūrinio, nes dėl ligos jos rankos nuolat nevalingai virpėdavo.

Tačiau Tel Avivo medikams pavyko rasti būdą, kaip išgydyti smuikininkę. Į jos smegenis nuspręsta implantuoti specialų stimuliatorių. Tam, kad medikams viską pavyktų padaryti tiksliai, N.Elishuv buvo paprašyta groti tuo metu, kai jai bus atliekama ši sudėtinga operacija.

„Kai tik prijungėme aparatą, pastebėjome, kad pacientės rankos nustojo drebėjusios ir ji sėkmingai, emocionaliai, bet be jokių virptelėjimų, atliko Mozarto kūrinį. Buvo labai malonu dalyvauti tokios gerbiamos ir vertinamos muzikantės privačiame koncerte palatoje“, – teigė gydytojas Yitzhakas Friedas.

Operacija buvo filmuojama, o vaizdo įraše girdėti, kaip pacientė sušunka pagaliau galinti kontroliuoti savo judesius.

Vėliau smuikininkė džiaugėsi pagaliau „sugrįžtanti į gyvenimą“.

VIDEO: Naomi Elishuv grojo per operaciją

 

„Visada labiausiai mėgau groti smuiku, tačiau, deja, iki šiandien galėjau tik mokyti. Drebulys neleido man groti profesionaliai, o tai buvo labai sunku, nes muzikavimas – visas mano gyvenimas“, – kalbėjo moteris.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką