Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 05, 17:49

Per šventes narkotikai „Superman“ pasiglemžė dviejų lietuvių ir dviejų britų gyvybes

Natasha Mumby bandė išgelbėti mylimąjį Gediminą Kuloką, išgėrusį blogos partijos narkotinių medžiagų tablečių, bet nepavyko nei jai, nei medikams. Tai – ne pirma tokia mirtis. Nuo narkotikais žudikais pramintų tablečių „Superman“ mirė dar vienas lietuvis Eustace Ropas, britai Johnas Hockingas, Danielis Bagnallas, skelbia mirror.co.uk.
Narkotikai-žudikai
Narkotikai-žudikai

Gediminas Kulokas yra vienas iš keturių vyrų, pražudytų blogos partijos ekstazio tablečių. Vaikinas nustojo kvėpuoti Naujų metų naktį – savo 24-ojo gimtadienio išvakarėse.

Apsinuodijusį lietuvį iš pradžių bandė gaivinti jo 30 metų širdies draugė Natasha Mumby. Tačiau jos pastangos buvo bevaisės.

Niekuo padėti nebegalėjo ir į įvykio vietą atvykę paramedikai – jie konstatavo vaikino mirtį.

Net nepagalvojau, kad jie galėtų būti apsvaigę nuo narkotikų.

22 metų lietuvis Donatas, irgi buvęs tame pačiame bute, tuo metu kovojo už savo gyvybę, nes irgi buvo apsinuodijęs tais pačiais narkotikais.

Nuėjo miegoti ir nebepabudo

Pastarosiomis savaitėmis nuo narkotikų mirė dar trys vaikinai – 20 metų J.Hockingas, 22-ejų E.Ropas ir 27 metų D.Bagnallas.

Manoma, kad visi jie vartojo tas pačias raudonas trikampio formos tabletes su įspausta „S“ raide – „Superman“ simboliu.

E.Ropas, kai kam žinomas Justino vardu, tapo pirmąja nesąžiningos ekstazio narkotikų partijos auka. Vienoje Didžiosios Britanijos gamykloje dirbęs vaikinas mirė Kūčių dieną nuomojamame bute.  

Asmeninio albumo nuotr./Justin Ropas
Asmeninio albumo nuotr./Justinas Ropas

Vienas iš kartu gyvenusių jaunuolių sakė, kad E.Ropas buvo tiesiog šaunus vaikinas, turintis daug draugų. Jis mirė netikėtai: nuėjo miegoti ir nebepabudo.

Paramedikai konstatavo mirtį

G.Kulokas į Didžiąją Britaniją irgi buvo atvykęs dirbti. Iš Kauno kilęs vaikinas su N.Mumby draugavo septynis mėnesius. Prieš penkis mėnesius pora apsigyveno N.Mumby bute.

„Nuėjau miegoti apie 2 val. nakties. Kelis kartus prabudau, nes jis su keletu draugų šiek tiek triukšmavo. Tačiau net nepagalvojau, kad jie galėtų būti apsvaigę nuo narkotikų“, – kalbėjo N.Mumby.

Paskutinį kartą mylimąjį ji matė sėdintį ant sofos ir keistai kvėpuojantį. Tačiau mergina to nesureikšmino. Tačiau ryte ji suprato, kad G.Kulokas nebekvėpuoja. Greitosios pagalbos telefoną mergina surinko 9.40 val. ryto. Mylimąjį ji gaivino, atsižvelgdama į operatoriaus patarimus telefonu.

Mergina mylimajam atliko dirbtinį kvėpavimą ir bandė įpūsti gyvybės. Netrukus į įvykio vietą atskubėjo greitosios medicinos pagalbos ekipažas, atskrido sraigtasparnis.

Paramedikams pavyko sugrąžinti vaikino širdies plakimą, tačiau netrukus ji vėl sustojo. Naujų metų rytą, apie 10.10 val., buvo konstatuota lietuvio mirtis.

Policijos pareigūnai bute rado tablečių, kurias paėmė ekspertizei. N.Mumby įsitikinusi, kad G.Kulokas nebuvo priklausomas nuo narkotikų: jis buvo geros sveikatos, reguliariai sportavo ir sveikai maitinosi.

„Jis buvo nuostabus žmogus, kuris nuolat padėdavo kitiems“, – sakė N.Mumby. Jos manymu, mylimojo mirtis turi tapti įspėjimu kitiems žmonėms laikytis kuo toliau nuo narkotinių medžiagų.

Pareigūnai įspėja apie pavojų

Policijos pareigūnai vis dar medžioja narkotikų-žudikų platintojus ir įspėja vartotojus apie gresiantį pavojų.

Klaipėdos aps. VPK nuotr./Ekstazis
Klaipėdos aps. VPK nuotr./Ekstazis

Narkotikai su „Superman“ ženklu savo išvaizda primena tuos, kurie prieš mėnesį buvo paplitę Nyderlanduose. Šie narkotikai veikia lėčiau, sudarydami vartotojams klaidingą įspūdį, kad jie neveikia. Todėl žmonės juos vartoja didesnėmis dozėmis, o tai sukelia komplikacijas: aukštą kūno temperatūrą ir padidėjusį širdies susitraukimų dažnį.

Vien per žiemos švenčių laikotarpį nuo ekstazio tablečių, pažymėtų „S“ raide, mirė keli žmonės, dar keturi į ligoninę buvo atgabenti kritinės būklės, tačiau manoma, kad jie išsikapstys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką