Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 25d. 15:27

Pietų Afrikos Respublikoje savaitgalį vyks transplantuotų žmonių sporto žaidynės

Rimvydas Vekerotas gyvena su persodinta donoro širdimi
Žilvino Pekarsko / 15min nuotr. / Rimvydas Vekerotas gyvena su persodinta donoro širdimi

Transplantuotų žmonių aktyvus gyvenimas, jų galimybės grįžti į visavertį gyvenimą, sportuoti, kurti šeimas – tai visiškai ne fantazijos. Tai puikiai iliustruoja veikla, kuria užsiima žmonės po transplantacijų.

Kitąmet tokios žaidynės vyks Lietuvoje (skaitykite daugiau).

Liepos 28 dieną Pietų Afrikos Respublikoje, Durbano mieste, prasideda XIX pasaulio žmonių su transplantuotais organais žaidynės. Kaip skelbiama wtgf.org/ (World Transplant Games Federation – Pasaulio transplantuotų žmonių sporto federacija) transplantuoti žmonės iš daugiau nei 55 pasaulio šalių varžysis trylikoje sporto šakų. Laimėti aukso, sidabro ar bronzos medaliai bus kiekvienos šalies žmonių pasididžiavimas ir viltis donorinių organų laukiantiems ligoniams. Vasaros transplantuotų žmonių žaidynės vyksta kas dvejus metus. Tai vadinama savitu žmogaus triumfu prieš ligą. Transplantuoti sportininkai žaidynėmis siekia parodyti, kad transplantacija grąžina žmogų į visavertį gyvenimą, taip siekiama didinti informuotumą apie organų donorystę.

Sportinių žaidynių patirtis rodo, kad sportinikai atvyskta išbandyti savo galimybių, varžybose dalyvauja jiems priimtinu režimu. Ypatingas dėmesys skiriamas bendravimui ir draugiškai atmosferai.

Pasaulio transplantuotų žmonių sporto federacija skelbia, jog tose šalyse, kuriose vyko pasaulinės sporto žaidynės, organų donorystės rodikliai ženkliai išaugo – kai kuriose šalyse net iki 30%. Todėl siekiama kuo plačiau skleisti donorysės idėją, kad kuo daugiau žmonių apie tai žinotų ir diskutuotų. Tai visuotinis darbas, vienas čia nieko nepadarysi. Organizuojamos vasaros ir žiemos transplantuotų žmonių žaidynės – tai galimybė skatinti organų donorystę, išnaunaudojant visas galimybes atkreipti visuomenės dėmesį.

Pasaulio Transplantuotų žmonių sporto federacija oficialiai pripažinta ir Tarptautinio olimpinio komiteto.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką