-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pirmą kartą Baltijos šalyse su magnetiniu rezonansu suderinamas kardiostimuliatorius implantuotas Kauno klinikose

Kauno klinikų Kardiologijos klinikos medikai pirmą kartą Baltijos šalyse implantavo su magnetiniu rezonansu suderinamą kardiostimuliatorių. Šis stimuliatorius buvo implantuotas vidutinio amžiaus moteriai, kuri jau buvo sirgusi onkologine liga, todėl ateityje tikėtina, kad magnetinio rezonanso tyrimas šiai pacientei bus atliekamas. Naujos kartos stimuliatorių didžiausias privalumas yra tas, kad pacientui turint tokį prietaisą, ateityje galima atlikti magnetinio rezonanso tyrimą. Su MRT suderinamo kardiostimuliatoriaus implantavimo procedūrą atliko gydytojas kardiologas m. m. dr. Tomas Kazakevičius.
operacija2.jpg
Operacija

Bandymai su naujos kartos stimuliatoriais pradėti atlikti nuo 1997 metų, o į klinikinę praktiką šie stimuliatoriai buvo įdiegti 2010 m.

Praeityje pacientui turint elektrostimuliatorių, magnetinio rezonanso tyrimo atlikti nebuvo galima – prireikus buvo taikoma kompiuterinė tomografija, turinti didelę rentgeno spinduliuotę. Jei pacientui būtinybės atveju būdavo atliekamas MRT tyrimas, iškildavo didelė rizika, kad stimuliacija nevyks arba ištiks komplikacijos. Kardiostimuliatoriaus zondai yra sudaryti iš metalinių vijų, kurie magnetinio rezonanso tyrimo reaguoja į bangas ir kaista. Įkaitusios vijos gali pradeginti širdies sienelę, sukelti kitų sunkių komplikacijų.

Su MRT suderinami kardiostimuliatoriai yra nejautrūs magnetiniams laukams dėka specialių metalo lydinių bei elektrodų vijų konstrukcijos. Žmogus, nešiojantis atsparų MRT situmliatorių, atvykęs MRT tyrimui turi kreiptis į kardiologą, kad stimuliatorius būtų perprogramuotas. „Prieš pat tyrimą aparatą reikia perprogramuoti į tam tikrą režimą, kuris užtikrina prieširdžių ir skilvelų stimuliaciją, bet nereaguoja į galimus papildomus dirgiklius. Po MR tyrimo įjungiama įprasta stimuliatoriaus veikla“ – sakė gydytojas kardiologas T. Kazakevičius.

Radiologai MRT atsparų stimuliatorių gali atskirti iš tam tikrų sutartinių ženklų ar raidžių PVX, kurie matomi rentgenoskopijos metu stimuliatoriaus korpuso ir elektrodu sujungimo vietoje. Kad šis stimuliatorius yra MRT suderinamas galima nustatyti ir pagal stimuliatoriaus pasą. MRT gali būti atliekamas ne anksčiau, kaip po 6 savaičių po implantavimo operacijos.

Ateityje su MRT suderinami kardiostimuliatoriai bus orientuojami į jaunesnio amžiaus grupės pacientus, sergantiems onkologinėmis, bei neurologinėmis ligomis, kuriems yra tikimybė kad  reikės ateityje MRT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius