Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 8d. 14:40

Pirmasis 2021-ųjų organų donoras – jau persirgęs COVID-19

Operacija
123RF.com nuotr. / Operacija

Trečiadienį Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo registruotas išskirtinis organų donoras. Tai buvo pirmasis donoras 2021-aisiais, sukėlęs ypatingai daug klausimų medicinos ekspertams, nes vos prieš mėnesį buvo persirgęs šalį sukausčiusiu COVID-19 virusu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai išskirtinis atvejis visoje organų donorystės istorijoje. Medikams teko priimti ypatingai gerai įvertintą sprendimą, nes organų donoras dar visai neseniai sirgo COVID-19.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Bagotyrius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Artūras Bagotyrius

Tai situacija, kuri nėra aprašyta jokiuose vadovėliuose, praktikoje iki šiol taip pat nepasitaikė. Visgi, įvertinus situaciją ir galimybę išgelbėti gyvybes bei atlikus visus privalomus tyrimus, transplantacijai buvo panaudoti abu donoro inkstai“, – apie neelinį donorą pasakoja Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktorius Artūras Bagotyrius.

Vertinant inkstų transplantacijos galimybes medikai turi kiek daugiau laiko prieš atliekant organų perkėlimo operaciją. Dėl to, ši ypatinga situacija buvo sprendžiama visų geriausių Lietuvos medicinos ekspertų. Po ilgų diskusijų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų chirurgai nusprendė panaudoti atsiradusius inkstus ir transplantuoti jų laukiantiems recipientams.

Taip pat, organus priėmę recipientai buvo supažindinti su padėtimi ir sutiko gauti neeilinę, tačiau itin svarbią dovaną. Ketvirtadienį, atlikus visus tyrimus ir užtikrinus maksimalų recipientų saugumą, organai buvo pervežti iš Klaipėdos į Kauną bei transplantuoti.

Net ir paskelbtos COVID-19 pandemijos metu, organų donorystė nesustoja funkcionuoti, o naujasis organų donoro atvejis įrodo, kad liga netampa kliūtimi gelbėti kitų žmonių gyvybes. Medikai kiekvieną atvejį vertina atskirai ir sprendžia, ar organai gali būti tinkami recipientams.

Nepaisant to, didžiausią vaidmenį šiame procese atlieka patys organų donorai ir jų artimieji, kurie netekties valandą atlieką kilnų poelgį ir duoda sutikimą panaudoti artimojo organus donorystei.

Prisidėti prie šio proceso gali kiekvienas pilnametystės sulaukęs Lietuvos pilietis, pasirašęs sutikimą gauti Donoro kortelę. Jį galima pasirašyti internetu, gydymo įstaigose, „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką